Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδες ΜΠΗΚΕ το patch!! Καντε verify/repair και θα σας βγαλει 500++mb update!

 

Τα Free scraps απο τα αγορασμενα kegs ειπαν θα τα παρουμε λιγο αργοτερα.

 

Για καθε αγορασμενο keg θα δωσουν 30 scraps.

 

Εσπασα οσα premiur ειχαν φαει nerf, και τωρα εχω συνολο 6390 scraps! Κυριολεκτικα μπορω να κανω 2 full decks με ολες τις καρτες! 

 

Αγαπαμε CDPR!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα τυχαία queensguard,αρκούδα και άλλη μια bronze premium και μου έδωσαν 400 scraps η κάθε μία! Βαλε και τα 3 golden premium, τωρα κάθομαι στα 9.600k χωρίς να υπολογίζουμε τα scraps που θα δώσουν ^^

 

Ναι αγαπάμε Cdpr :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράφω ότι πήγα να του σπάσω το combo (3xReavers) αλλά τελικά το έφαγα στα μούτρα.

 

Με τον Henselt  εμφανίστηκαν άλλοι δύο δίπλα σε αυτόν που ήταν "κατεβασμένος", ενώ είχα ήδη "φάει" έναν με τον Regis.

 

Αυτό κοιτάμε να εξηγήσουμε.

 

Οταν κανεις consume με τον Regis η καρτα παει στο graveyard δεν γινεται banish. Οποτε ή ειχε 4 λογο Operator ή φερε καποιον πισω απο Nenneke.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδες το stream χτες; Είπανε πως κάποιες αλλαγές που είχαν ανακοινώσει τις πήραν πίσω μετά από το feedback της κοινότητας. Μια απ'αυτές ήταν και το 4 strength των μάγων. Μείναν 3 όλοι. Εκτός της Ida φυσικά που παραμένει 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλα ενα bug report στην CDPR. Είναι κάτι που παρατήρησα να γίνεται κανα δυο φορές... δεν ξέρω αν σας έτυχε.

 

Παραθέτω παρακάτω

 

 

Greetings guys, so am going to describe this bug (?) for you. Its easier. 

Lets say i deploy Rag nar Roog on the opposite board.
The opponent responds and clears the middle line only.
So on my turn i deploy White Frost on the 1st line in order to deploy frost on both 1st and 2nd lines. So logically the frost will replace RNR fire effect on the 1st line, and deploy frost on the 2nd.
 
Now here is the bug (?). On this specific situation the frost played on the 1st line (at least that was i did) replaces the fire effect on the line but it DOESN'T deploy frost on the 2nd (as it was supposed to).
 
Please Investigate this.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έστειλα ενα bug report στην CDPR. Είναι κάτι που παρατήρησα να γίνεται κανα δυο φορές... δεν ξέρω αν σας έτυχε.

 

Παραθέτω παρακάτω

 

Το εχω παρατηρησει 1-2 φορες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορούν κάτι πόστικα ωραία decks...λουκούμια...

 

Μου έπεσαν ελφοξωτικά μόνο με χρυσές και κάρτες καταστροφής στους δύο πρώτους γύρους.

 

Δεν ξέρω πως το είχε κάνει τόσο "σφικτό", ώστε να έχει την κατάλληλη κάρτα για κάθε τι που κατέβαζα...Ειδικά το κολπάκι με 2πλο scorch (μετατρέπεις άλλη κάρτα σου σε αυτό), με ρήμαξε...χώρια οι τρεις καιροί (κι ένας από ανάσταση της κάρτας από leader, 4).

 

Α, και όλα σχεδόν αυτά οι premium εκδόσεις.

 

Στον 3ο γύρο μόνο εμφάνισε "κανονική" κάρτα (και μια "παγίδα" στον 2ο), αλλά σε όλο το ματς μπαμ έκανε ότι με είχε, άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγε νερφ αυτο το deck, το ξωτικο που παιρνει +1 καθε φορα που παιζεις σπεσιαλ καρτα πηγε 2 base strength και η ithlinne πηγε 4 απο 2 που ηταν (η χρυση spy που επιτρεπει στον αντιπαλο να παιξει 2 φορες μια σπεσιαλ καρτα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες όπου νάνε θα σας ανακοινώσω ενα Skellige weather spell deck. Μου λείπουν κάρτες αλλα όποιος τις έχει μπορεί να το δοκιμάσει. 

 

ΟΚ μάγκες!!

 

τα Κόμπο:

 

Βασικός σκοπός είναι να ρίξουμε καιρούς να αποδυναμώσουμε τον αντίπαλο, κάνουμε carry τον Morkvarg και τον Olgierd και με discards boostάρουμε τον captain.

 

King Bran discard τους raiders κτλ και έχουμε 16 str.

 

Τα υπόλοιπα τα καταλαβαίνετε. 

 

UzOFa-hwQriL38OKtvk13A.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγε νερφ αυτο το deck, το ξωτικο που παιρνει +1 καθε φορα που παιζεις σπεσιαλ καρτα πηγε 2 base strength και η ithlinne πηγε 4 απο 2 που ηταν (η χρυση spy που επιτρεπει στον αντιπαλο να παιξει 2 φορες μια σπεσιαλ καρτα).

 

Ε και?

 

Μόνο από τους καιρούς, έχασα ότι μη χρυσό είχα καθώς έτρεχαν οι γύροι (αφού συνήθως επιμένω στον 1ο για να κατεβάσει ο αντίπαλος όλα τα ατού του) ενώ ο άλλος φόρτωνε (έστω και με λιγότερο base).

 

Ok, αν μου είχε κάτσει και καλύτερο draw/redraw μπορεί κάτι καλύτερο να κατάφερνα, αλλά αν σκεφτείς ότι είχα 2 δηλητήρια και ένα ελιξήριο και ήταν όλα άχρηστα (αφού ο άλλος δεν είχε μονάδες να χτυπήσω), ε πόσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτά τα deck ξερεις εξ αρχης ότι όλα σου τα units είναι αναλώσιμα . Οποτε το ζητουμενο είναι να τα παιζεις ετσι ώστε αντεξεις οσο πιο πολύ γινεται γιατι συνηθως ο άλλος εχει 3-4 units μονο. Οποτε οπωσδήποτε πρεπει να κερδισεις τον 1ο γυρο ώστε στον 2ο να πρεπει να παιξει αναγκαστικα ένα από αυτά που εχει για να κερδισει.

Regis (γιατι του τρως αμεσως ένα) και clean weather φυσικα βοηθάνε πολύ όπως επισης και καποια silver όπως ο Dethmold που μπορει να ριξει clean weather και εχεις και λιγο strength. Φυσικα πρεπει να εχεις και καλο draw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυριότερο, να παίζεις παραπάνω από 4-5 αγώνες την ημέρα, ώστε να το έχεις ξαναδεί και να μισοξέρεις τί να περιμένεις.

 

Πρώτη φορά μου έσκασε, πιάστηκα τελείως απροετοίμαστος.

 

Το dwarf boost, ας πούμε, το έμαθα αρκετά νωρίς, μετά είχα τρόπους (όχι πάντα) να το παλέψω.

 

Τα Nilf, επίσης, με το draw upon draw...

 

Εδώ, Noobάς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...