Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρειτε μ τροπο να σταματησω τον unseen elder με τις crones ,τα αμετρητα arachas ,

τα συνεχομενα consume και τα deathwish των nekkers;;;;

Εδω υπαρχει προβλημα

Πως τα πατε με το ανωτερω;

Με τι Deck προσπαθείς να τα αντιμετοπίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι επιμενεις να βαζεις πανω απο 25 καρτες? :P

 

Για να ειμαι ευελικτος με τα αντιπαλα decks, οι παραπανω καρτες ειναι special-counter.

 

η πιθανοτητα να τραβηξεις με 25 καρτες ειναι 1/25 = 0,04 = 4%

ενω με 27 καρτες ειναι 1/27 = 0,37 = 3,7% , δεν υπαρχει και διαφορα.

 

Εχω καρτες που τραβανε αλλη καρτα στην αναγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παει ακριβως ετσι, ειναι λαθος να εχεις πανω απο 25 καρτες. Σε ολα τα card games παντα χρησιμοποιειται ο ελαχιστος δυνατος αριθμος καρτων, για να ειναι πιο αξιοπιστο το deck στα combo που εχει και τις στρατηγικες που ακολουθει. Φιλικα παντα, εννοειται αυτο, δεν ειμαστε εδω για να κραζουμε ουτε για να το παιζουμε παντογνωστες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παει ακριβως ετσι, ειναι λαθος να εχεις πανω απο 25 καρτες. Σε ολα τα card games παντα χρησιμοποιειται ο ελαχιστος δυνατος αριθμος καρτων, για να ειναι πιο αξιοπιστο το deck στα combo που εχει και τις στρατηγικες που ακολουθει. Φιλικα παντα, εννοειται αυτο, δεν ειμαστε εδω για να κραζουμε ουτε για να το παιζουμε παντογνωστες.

 

Για το ονομα, δεν παρεξηγω με τιποτα, δεν ειμαι κομπλεξικος σαν μερικους μερικους εδω..

 

Ενταξει, θα προσπαθησω να μειωσω το νουμερο καρτων στο ελαχιστο!

 

Απλα ηθελα να εχω λυσεις για καθε περιπτωση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξερεις.. :P

επαθα και αλλο ενα καρδιακο σημερα..

KAMPI/ΗEMDAL

Λέω μηπως έφτιαξες άλλο. 

 

HEMLAR λέγεται, αν εννοείς αυτό, ήμουν ο πρώτος που το έστησε στην closed beta http://gwentify.com/decks/skellige-hemlar/  και μπορώ να πώ δουλεύει ακόμα πολύ καλά. Πρισσότερο finisher είναι ή για να αδειάζεις το board απο τις αράχνες κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω μηπως έφτιαξες άλλο.

 

HEMLAR λέγεται, αν εννοείς αυτό, ήμουν ο πρώτος που το έστησε στην closed beta http://gwentify.com/decks/skellige-hemlar/ και μπορώ να πώ δουλεύει ακόμα πολύ καλά. Πρισσότερο finisher είναι ή για να αδειάζεις το board απο τις αράχνες κτλ.

και να δεις που αυτος ειχε μείνει μονο με χρυση του hjalmar..καταλαβαίνεις

25αρι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα και να γινει full release παλι θα εχουμε αλλαγες σε δυναμικοτητα καρτων. Αν μεινει στασιμο ενα παιχνιδι χανει το ενδιαφερον του απο ενα σημειο και μετα. 

 

Εχει διαβασει κανεις ποτε σχεδιαζουν να βγουν απο beta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι οι αλλαγες θα στοχευουν να ειναι πιο ισορροπημενο το παιχνιδι, οχι να boostαρουν / να nerfαρουν σε καθε patch για να ειναι ευχαριστημενοι ολοι.. Ωστε στο τελος να ειναι κατι σαν ψαλιδι-πετρα-Χαρτι αλλα χωρις πολυ RNG :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...