Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 902
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια σημαντικη ερωτηση τωρα σαν f2p παιχτης!!!

 

Σε ποιο σημειο θεωρειτε οτι πρεπει να σταματησω να ανοιγω kegs, να φαρμαρω δηλαδη ores και να τα φυλαω για τυχον νεα expansions;

 

ή μαλλον θα αργησει παρα πολυ και δε μας νοιαζει να ανοιγουμε για πολυ καιρο ακομα;

 

Και απο την αλλη, ποτε θα ληξει η season, ξερουμε; οταν θα γινει το επισημο release;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν ανακονώσει πότε θα γίνει release το game ούτε τίποτα για expansions. Τώρα, σαν f2p παίχτης θα πρέπει λογικά σε κανα μήνα να έχεις ολοκληρώσει την συλλογή σου. :P Με τα 1600 που δίναν για τα premium golds εγώ αυτήν την στιγμή έχω 12000 scraps και τα κοιτάω. Σίγουρα θα πρέπει σε λίγο καιρό να είναι σε παρόμοια κατάσταση ακόμα και οι f2p.

 

Η σεζόν λογικά θα τελειώσει τέλη Ιουλίου. 2 μήνες είπαν ότι θα κρατάνε πάνω κάτω. Δεν έχουν ανακοινώσει πότε ακριβώς όμως ούτε γι'αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν ανακονώσει πότε θα γίνει release το game ούτε τίποτα για expansions. Τώρα, σαν f2p παίχτης θα πρέπει λογικά σε κανα μήνα να έχεις ολοκληρώσει την συλλογή σου. :P Με τα 1600 που δίναν για τα premium golds εγώ αυτήν την στιγμή έχω 12000 scraps και τα κοιτάω. Σίγουρα θα πρέπει σε λίγο καιρό να είναι σε παρόμοια κατάσταση ακόμα και οι f2p.

 

Η σεζόν λογικά θα τελειώσει τέλη Ιουλίου. 2 μήνες είπαν ότι θα κρατάνε πάνω κάτω. Δεν έχουν ανακοινώσει πότε ακριβώς όμως ούτε γι'αυτό.

 

Τη πατησα,νομιζα οτι τελειωνει σε 3 μερες η σεζον και αφου ημουν γυρω στο 2700mmr, αντε δηλαδη απο το 14 να πηγαινα 15, απο τα νευρα μου με τους αρκουδεηδες μεχρι να εμφανιστει faction εκτος skellige εκανα συνεχεια forfeit  με το που αρχιζε το παιχνιδι και πηγα 1600 mmr, παιζει να μου εβγαλε  30 συνεχομενα skellige

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ιδεα μου η μετα το update που κανανε για τα ranking points δινει πολυ λιγοτερους ποντους σε νικες? Θυμαμαι πριν το  patch μπορει να τυχαινα με αντιπαλο +100 mmr και αν κερδιζα εδινε ενα γενναιοδωρο 50αρι, τωρα παιρνω 18-22 και χανω περισσοτερους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικη κατασταση παντως με το skellige faction,προσπαθω μονος μου με δικα μου deck,πειραματισμους και οχι gwentdb κλπ να ανεβω στο ranked και 2 μερες τωρα εχω μετρησει στα 22 ματς τα 18 skellige,ενα NR ενα ST και δυο monster weather...

 

Ελεος...αρκουδες,axemen,hjalmar,renew και weathers με παραλλαγες συν dimeritium shackles να σου χαλανε οτι counter εχεις.

 

Αρνουμαι κατηγορηματικα να παιξω με skelllige deck μιας και εχουν γινει μισητα απο τα προηγουμενα πατς με axemen και res πανω σε res κλπ

 

Εννοειται οτι και κανεις δεν παιρνει GG απο εμενα! Πανω απο 500mmr χαμενα σε 2 μερες!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικη κατασταση παντως με το skellige faction,προσπαθω μονος μου με δικα μου deck,πειραματισμους και οχι gwentdb κλπ να ανεβω στο ranked και 2 μερες τωρα εχω μετρησει στα 22 ματς τα 18 skellige,ενα NR ενα ST και δυο monster weather...

 

Ελεος...αρκουδες,axemen,hjalmar,renew και weathers με παραλλαγες συν dimeritium shackles να σου χαλανε οτι counter εχεις.

 

Αρνουμαι κατηγορηματικα να παιξω με skelllige deck μιας και εχουν γινει μισητα απο τα προηγουμενα πατς με axemen και res πανω σε res κλπ

 

Εννοειται οτι και κανεις δεν παιρνει GG απο εμενα! Πανω απο 500mmr χαμενα σε 2 μερες!

 

Με τον Dagon μου εχω 75% win ratio με τους skellige παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙναι ακομα Beta, ψαχνονται, θα διορθωθει φυσικα, μην ανησυχειτε. Ομως το θεμα ειναι οτι μπορειτε να το εκμετλευτειτε και να ανεβειτε πολυ ψηλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω παντως ποτε δεν εχω φτιαξει deck απο καποιο site ή κατι τετοιο. (Αυτο το gwentdb που λετε δεν ξερω καν τι ειναι).

Δεν θεωρω οτι οι υπολοιποι ειναι λαθος αλλα γενικα μου αρεσει να παιζω με decks που εχω φτιαξει εγω.

Μεχρι στιγμης παιζω αποκλειστικα με Northern Realms απο την cloded beta εποχη (οκ παντα εχω και 2-3 αλλα fuctions για το fun).

Ολο αυτο το καιρο συμβαινει το ιδιο. Φτιαχνω ενα deck παει καλα, χαιρομαι, αρχιζει να ισορροπεί, συνεχιζω και παιζω, αρχιζω να χανω συνεχομενα, τσαντιζομαι, πειραματιζομαι, καπως ισορροπει αλλα οχι αρκετα, αρχιζω να τα παραταω, βγαινει patch ,το ξαναπιανω και αρχιζει παλι ο κυκλος.

Αυτο που προσωπικα με ενοχλει και δεν ξερω αν γινεται να φτιαξει ειναι η υπερβολη σε πανομοιότυπα decks. Ειδικα σε Skellige. Επισης θα πρεπει καπως να μπορεις να τα καταφερνεις και με περισσοτερες καρτες. Εχω ηδη ξεκινησει να πειραματιζομαι με μετρια αποτελεσματα αλλα ενθαρρυντικά.

 

Μερικα ακομα σχολια:

1) Μαμιουνται οι αρκουδες. Ελεος πια

2)Reavers δεν βλεπω σχεδον καθολου πλεον (και λογικο αφου τους ριξανε)

3)Στην δικια μου εμπειρια οι περισσοτεροι παιζουν Skellige και Monsters (με Dagon κυριως). Μετά Scoiatei και τελος Nilf me NR.

4)Μαμιουνται οι αρκουδες :P

 

Ειμαι πλεον 28lvl - 15 rank με +3 νίκες

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλο ειναι βεβαια οτι αφου ολοι παιρνουν copy paste τα skellige deck απο το ιντερνετ, ξερεις πανω κατω τι καρτες εχουν. Ειδικα αυτη τη μαλακια με το operator axeman, απ'εξω το εχω μαθει. Προσωπικα το συγκεκριμενο deck οταν το κερδιζω το κανω με succubus και bekkers twisted mirror, αυτες οι 2 καρτες μπορει να μου προσφερουν και 60-80 points η καθεμια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω να παίξω κανα δυβδομαδο και ο λογος τα ανωτερω..στο update δεν εγιναν σωστες αλλαγές...πριν απο αυτο τα πραματα ηταν πιο ισορροπημένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...