Προς το περιεχόμενο

GWENT: The Witcher Card Game


noFEARgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια, οσοι εχετε Monsters μην απογοητευτειτε απο τα πολλαπλα nerfs, παραμενει ισχυρο faction, απλως τωρα ειναι πιο ισορροπημενο θα ελεγα το παιχνιδι.

 

Παραμενει 99% skill, τουλαχιστον με το deck μου που σχεδον παντα τραβαω ολες τις καρτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, οσοι εχετε Monsters μην απογοητευτειτε απο τα πολλαπλα nerfs, παραμενει ισχυρο faction, απλως τωρα ειναι πιο ισορροπημενο θα ελεγα το παιχνιδι.

 

Παραμενει 99% skill, τουλαχιστον με το deck μου που σχεδον παντα τραβαω ολες τις καρτες.

Εννοείται!! μόνο τα weather πλέων δεν κάνουν και πολύ ζημιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες δύο μέρες πραγματοποίησα αρκετές σχεδιαστικές αλλαγές στο subreddit, ελπίζω να σας αρέσουν.

 

https://www.reddit.com/r/gwent

 

Ειναι πιο "καθαρο" και πιο ευδιακριτο, μπραβο!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Προσωπικά το εχω παρατήσει απο τον Ιούνιο

(Απο τη στιγμη που εχανα συνεχεια :P)

 

Οι πραγματικοί λογοι απουσιας μου αναγράφονται σε προηγουμενες σελίδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι γινεται? Δεν παιζει κανεις πλεον?

 

Νεα σεζον,νεο πατς και 0 σχολια στο θεμα??

Περιμενω να βγει σε κινητα οπως το elder scrols για να το ξεκινησω προσωπικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Για πείτε, αξίζει να ασχοληθεί κανείς; Εντυπώσεις, θετικά-αρνητικά κτλ. 

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι αν υπάρχει σοβαρό σύστημα εντοπισμού αντιπάλου, αν είναι να πέφτω άσχετος με έμπειρους, να μην μπω άδικα στον κόπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικές εντυπώσεις αρκετά καλές. Αλλά σε κάθε patch αλλάζουν το μισό παιχνίδι. Έχει δρόμο ακόμη. Το θετικό είναι πως δίνει πακέτα (kegs) σχετικά εύκολα. Σίγουρα είναι περισσότερο f2p από το Hearthstone. Προς το παρόν το έχω παρατήσεi αλλά είμαι σε φάση που δεν έχω και χρόνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε, αξίζει να ασχοληθεί κανείς; Εντυπώσεις, θετικά-αρνητικά κτλ. 

 

Αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι αν υπάρχει σοβαρό σύστημα εντοπισμού αντιπάλου, αν είναι να πέφτω άσχετος με έμπειρους, να μην μπω άδικα στον κόπο.

Σίγουρα αξίζει να ασχοληθείς, θέλει ακόμα πραγματάκια αλλα είναι σε πολύ καλο δρόμο! η CDPR κάνει εξαιρετική δουλειά και μέχρι τώρα δείχνει οτι δεν ακολουθεί το πρότυπο του Heartstone ου κατα την άποψή μου είναι άθλιο... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το Heartstone, και γενικά pvp δεν παίζω (εξαίρεση το Warbands: Bushido, που και με αυτό λίγο έχω ασχοληθεί).

 

Αυτό που με νοιάζει είναι να μην βάζει άσχετους -σαν κι εμένα- να παίζουν με έμπειρους (κάτι που έκανε, λ.χ., το άθλιο σύστημα του Blood Bowl II αν και τώρα κάποιοι φίλοι μου λένε πως βελτιώθηκε αρκετά) και να μη χρειάζεται να πληρώνεις συνέχεια.

 

Αυτό το starter pack που έχει τώρα, πρέπει να το πάρω; Οι κάρτες αποκτιούνται και μέσα από το παιχνίδι ή κάποιες είναι σε πακέτα μόνο;

 

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Αν δεν θέλεις δεν χρειάζεται να αγοράσεις τίποτα. Απλά το starter pack που βάλανε περιλαμβάνει και διαφορά καλουδια+μια legendary κάρτα+ κάποια kegs (boosters).
Από εκεί και πέρα θα ξεκινήσεις με κάποιες κάρτες που δίνει το κάθε faction. Και όσο παίζεις θα μαζεύεις ore που θα το εξαργυρώνεις σε kegs (1 keg/100 ore) και scraps με τα οποία θα μπορείς να φτιάχνεις κάρτες .
Με κάθε level up και συγκεκριμένες νίκες θα παίρνεις διαφορά δώρα(υπάρχει section rewards μέσα στο παιχνίδι που σου δείχνει τι και πως)

Τώρα το match making, άμα παίζεις ranked είναι πολύ καλό, +-2 level διαφορά περίπου.
Στο απλό multiplayer είναι σχετικά random (δεν θυμάμαι αν το αλλάξαν στο τελευταίο patch) αλλά αυτό δεν είναι αναγκαστικά κακό γιατί και βλέπεις πολλές κάρτες και στρατηγικές ώστε να φτιάξεις τις κάρτες που θες , ενώ επίσης είναι πιθανό να κερδίσεις και high level παίχτες γιατί τα decks αυτά είναι φτιαγμένα για να κερδίζουν τα αντίστοιχα και μερικές φορές ένα απλό deck μπορεί να τους δυσκολεύει.
Για να παίξεις ranked θα χρειαστεί να φτάσεις level 10 πρώτα σε απλό multiplayer.

Γενικά το προτείνω. Είναι card game πολύ απλό και με πολύ στρατηγική. Στο τέλος αυτό που μετράει πιο πολύ είναι το ποτέ θα παίξεις μια κάρτα και το να έχεις την τελευταία κίνηση στον τελευταίο γύρο.

Βεβαια είναι ακομα σε beta οποτε με κάθε Patch αλλάζουνε πολλα.

 

Btw ναι εγώ παίζω ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχει κάποιο "εκπαιδευτικό" σκέλος ή μπαίνεις κατευθείαν στα παιχνίδια με άλλους παίκτες;

 

Θα το δω κάποια στιγμή το απόγευμα ή αύριο, αλλά ας έχω μια ιδέα τι με περιμένει :)

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...