Προς το περιεχόμενο

Το φθινόπωρο το iOS 10, «η μητέρα όλων των εκδόσεων της mobile πλατφόρμας της Apple»


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο αυτα που ειδα ποτε ξανα iphone με ios. 
Κριμα εφυγε καθε ελπιδα για ενα σοβαρο os/πολιτικη στα κινητα της.

Και btw δεν επρεπε να το λεγανε macos αλλα macios.
Δεν εχω καταχωρισει πατεντα το ονομα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δνε εχει το 4s στην λιστα με τις συσκευες που αναβαθμιζονται...η αναβαθμιση δεν εχει τιποτα το ριζοσπαστικο ωστε να μην το σηκωνει το 4s...εν τω μεταξυ η 9.3.2 ειναι η χειροτερη κ πιο αργη εκδοση απο το ios 9.0 αι επειτα...το κινητο μου σερνεται ενω μεχρι την 9.3 ηταν "κομπλε"

 

αντε να βγει jailbreak να το γυρισω σε ios 6.1.3 να πηγαινει πιο γρηγορα και απο το iphone 6 (το μονο κακο θα ειναι οτι δεν θα εχω google photos στο κινητο, αν κ θα τις περναω απο το pc, αλλα και την εφαρμογη της πειραιως που με εχει βολεψει παρα πολυ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Θύμωσε" το android στο s7 edge μου χθες που έβλεπα το live της Apple και έφαγαν σκάλωμα τα location services και η συσκευή "ψήθηκε" για κάνα 20λεπτο εξαφανίζοντας το 40% της μπαταρίας...

 

Μήπως έδειξε κανα πολύπλοκο emoji και μπλοκαρε; Αυτά τα καινούργια τα καλά
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple εξακολουθεί και κάνει βήματα χελώνας σε μία πίστα όπου οι υπόλοιποι τεχνολογικοί κολοσσοί παρουσιάζουν το ένα big-thing μετά το άλλο. Φέτος είναι η χρονιά του Virtual Reality, της A.I. και του αυτόνομου driving και η Apple αφιέρωσε το 25% του Keynote σε emojis και λοιπά teen-oriented messaging bloatwares.

 

iphone_lockup_apps_pr-print-100666038-pr

 

Dear Apple, παρεκλείνεις από τους στόχους σου, σύνηλθε.

 

Worst. Keynote. Ever.

Ηδη προβλέπω πως τα νέα features του iMessage θα μπουν στο Facebook Messenger σε το πολύ 1-2 μήνες. Πάντως φάνηκε ότι η Apple θέλει να ανταγωνιστεί το Messenger, αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να γοινυ?

Με ενα κλικ μεσω εφαρμογής που κατεβάζεις σε 30 δευτερολεπτα κανεις root αν θες.

Τώρα αν εσυ δοκίμασες και απετυχες ΜΕΧΡΙ και σε αυτό,τί να το κανεις το ανοιχτο λειτουργικο,αχρηστο θα σου ειναι ουτως η αλλως.

Back to nokia 3310 asap.

Αν λες για το KingRoot το έχω κάνει αλλά το μόνο αξιοσημείωτο που έκανα ήταν να διαγράψω το bloatware...Δε βρήκα κάτι άλλο να κάνω εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πλάκα έχουν κάποιοι !!! Κραζουν για μη καινοτομία την apple κ τα σχόλια τα γράφουν από συσκευές που δεν θα δουν ποτέ τι υπάρχει μετά την kit kat στο αντροιντ....λίγο σοβαρότητα δεν βλάπτει .

Αυτό δε μπορείς να το ξέρεις με 100% σιγουριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πέρασα το iOS 10 (beta) σε iphone 6s... τα αρνητικά είναι περισσότερα (κατά πολύ) από τα θετικά του και ανυπομονώ για restore... (αν και σταθερά αρκετά για beta). 

 

image.png

Και εγώ που νόμιζα ότι θα βάζανε το data toggle. ..τίποτα. Προσωπικά θεωρώ λάθος που βγάλανε τη μουσική από τη 1η καρτέλα και τη βάλανε σε μια 2η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ που νόμιζα ότι θα βάζανε το data toggle. ..τίποτα. Προσωπικά θεωρώ λάθος που βγάλανε τη μουσική από τη 1η καρτέλα και τη βάλανε σε μια 2η.

Kαι έχει και καλύτερα.. αν πας δεύτερη σελίδα στην μουσική, την επόμενη φορά που θα ανεβάσεις την μπάρα για να κλείσεις πχ το wifi σου σε πετάει στην τελευταία σου επιλογή..δηλαδή τη μουσική και άντε ξανά-μανά πίσω slide....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα, οταν αφιερωνεις χρονο για αυτο το feature σε ενα keynote που το παρακολουθει τοσος κοσμος , κατι δεν παει καλα:

 

 

Αφού τέτοια θέλει το κοινό.. το συγκεκριμένο κοινό..

tumblr_mllotiDOMT1s852lfo1_500.gif

It's what the plants crave... BRAWNDO

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε φίλε ήμαρτον. Ποιο κοινό θέλει τέτοια. Μόνο η ίδια η Apple θέλει τέτοια. Όπως ανέφερε κάποιος παραπάνω ούτε τα παιδάκια που είχαν μάλλον τζάμπα δεν χειροκροτούσαν. Φέρανε την γκόμενα για το apple music και μόνη της τα έλεγε μόνη της χόρευε.

Οκ στην τελική να δεχτώ ότι αρχίζει και στενεύει το κομμάτι καινοτομία και νέα χαρακτηριστικά αλλά αυτό το χθεσινό ήταν 2 ώρες χαμένες από τη ζωή μου. Και η ειρωνία είναι ότι για μένα προσωπικά τα δύο δύο βασικά στοιχεία που θα με διευκόλυναν σε καθημερινή βάση δεν τα ανέφεραν καθόλου και τα διάβασα σήμερα το πρωί. Το ένα έχει να κάνει με την διαγραφή των εφαρμογών της apple ( θα δούμε σε τι βαθμό θα δουλεύει) και το άλλο αυτό το κωλοκουμπί των δεδομένων σε 3784 λιγότερα μενού για να το ενεργοποιήσεις.

Από εκεί και πέρα, αυτό που έχω να πω είναι ότι επιτέλους αλλάξτε το όλο στήσιμο της παρουσίασης. Αφού δεν έχετε να παρουσιάσετε κάτι άξιο, αλλάξτε και την παρουσίαση και εννοώ τα πάντα, τη διάρκεια όλα. Έχει καταντήσει μια βλακεία και μισή. Όχι την μίνι και τα ρούχα της, έλεος.

Tv os, - τίποτα

Watch os - τίποτα

web os - άντε πες το siri

ios o θεός, ios ισχύρος (κάποτε) ios αθάνατος (το σκοτώνετε σιγά σιγά) ελέησον ημάς......  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μήπως έδειξε κανα πολύπλοκο emoji και μπλοκαρε; Αυτά τα καινούργια τα καλά

 

Μπα, καθόταν εκεί ήσυχο στο τραπέζι με την οθόνη κλειστή και ...έβραζε στο ζουμί του! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαφανίστηκε και το 'Slide to Unlock' όπως διάβασα σ' ένα blog. Πλέον θα έχουμε ξεκλείδωμα με πάτημα του Home Button. Οκ, σιγά τα ωά θα μου πείτε, απλά ήταν ένα χαρακτηριστικό που κρατούσε από το ... iPhone OS 1. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...