Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Pitsifrikos είπε

Για αυτούς που με έψαχναν:) είχα φάει μπαν μιας εβδομάδας και δε μπορούσα να γράψω.Λοιπον,το παιχνίδι είναι πολύ καλό, πολύ καλύτερο απ'οτι περίμενα με κάποια θέματα που με χάλασαν.Τραγικη επιλογή κάμερας.Αν ήταν πιο πίσω και με λίγο καλύτερη οπτική θα ήταν άψογη η κατάσταση.Η κάμερα για μένα μεγάλο μείον.Γραφικα εκπληκτικά με κακό performance όμως.Παρατηρησα αρκετές φορές stuttering και frame drops στο απλό ps4 τουλάχιστον.Οι αναβαθμίσεις του χαρακτήρα μαμανε επίσης όπως και του μικρού.Χαρτης που δε θα έπρεπε να υπάρχει όπως και ότι θα ήθελα περισσότερα bosses.Με λίγα λόγια πολύ καλός τίτλος με τα προβλήματά του να είναι σαφώς λιγότερα από τα προτέρηματά του.Αν διαφωνεί κάποιος σε αυτά που λέω κοπαναει ένα report και αναλαμβάνει ο mod να με μπαναρει.

Report και ban τώρα αμέσως. Σταμάτησα να διαβάζω στη δεύτερη σειρά. Δεν ντρέπεσαι να γράφεις τέτοια λόγια?

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, panther_512 είπε

Το motion blur στο 10 το βρήκα πολύ επιθετικό.

Δοκίμασε στο 5. To άλλο setting (film grain) βάλτο καλύτερα στο 0.

Τώρα, με 30fps, εξαρτάται και από το motion handling της TV σου για το τελικό αποτέλεσμα και αν έχεις ενεργοποιημένο motion interpolation, το οποίο στη συγκεκριμένη περίπτωση κάνει το αποτέλεσμα πολύ άσχημο.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Στην TV έχω default ρυθμίσεις για το HDR (σε game mode), που λογικά δεν έχει motion interpolation. Θα το κοιτάξω μόλις πάω σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Pitsifrikos said:

Για αυτούς που με έψαχναν:) είχα φάει μπαν μιας εβδομάδας και δε μπορούσα να γράψω.Λοιπον,το παιχνίδι είναι πολύ καλό, πολύ καλύτερο απ'οτι περίμενα με κάποια θέματα που με χάλασαν.Τραγικη επιλογή κάμερας.Αν ήταν πιο πίσω και με λίγο καλύτερη οπτική θα ήταν άψογη η κατάσταση.Η κάμερα για μένα μεγάλο μείον.Γραφικα εκπληκτικά με κακό performance όμως.Παρατηρησα αρκετές φορές stuttering και frame drops στο απλό ps4 τουλάχιστον.Οι αναβαθμίσεις του χαρακτήρα μαμανε επίσης όπως και του μικρού.Χαρτης που δε θα έπρεπε να υπάρχει όπως και ότι θα ήθελα περισσότερα bosses.Με λίγα λόγια πολύ καλός τίτλος με τα προβλήματά του να είναι σαφώς λιγότερα από τα προτέρηματά του.Αν διαφωνεί κάποιος σε αυτά που λέω κοπαναει ένα report και αναλαμβάνει ο mod να με μπαναρει.

Τα μοναδικά drops που πρόσεξα ήταν στις φωτεινές γέφυρες που είχαν μεγάλο μέγεθος. Και στο τέλος στα credits για κάποιον λόγο που πάγωσε πλήρως για ~ 1 δευτ.
Και το έπαιξα επίσης στο βασικό μοντέλο.

Όσο για τα υπόλοιπα δε διαφωνώ, αντίστοιχα πράγματα είπα πριν μερικές μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, NickTG είπε

Ούτε καν. 

Από 70 και κάτω όποιος έχει πάρει τον τελευταίο χρόνο και μετά μάλλον τον δούλεψαν! 

Ε προφανως για να εχει νοημα το 4K εννοει.

Μια χαρα επιβιωνεις κατα τα αλλα και με 32αρα. Δεν θα παθεις κατι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από την απόσταση και την χρήση ρε παιδιά.

Όταν μου κάηκε η 50άρα, την έβγαλα για ένα χρόνο με τη 40άρα. Με το PS4 στα 2,5 μέτρα δεν υπήρχε πρόβλημα, αλλά ώς PC monitor, στα games που δεν είχαν τα fonts τους scaling και ήταν μικρά (όπως του GoW 4 καλή ώρα) έβγαζα τα μάτια μου, ενώ μερικά games (της Larian κλασσικά, Divinities όλη η σειρά) ήταν πρακτικά unplayable.

Τώρα με την 55άρα όλα καλά, αλλά δεν θα με χαλούσε αν ήταν 65άρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω με 55αρα ενω στην αρχη μου φανηκε τεραστια τωρα τη συνήθισα και μου φαινεται φυσιολογικη/μικρη, φαντάζομαι το ιδιο θα γινόταν και σε 65αρα. :P Παντως δεν με νοιάζει ιδιαίτερα, το 99% του gaming μου ειναι σε 24αρι pc monitor.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο παντως ο angryjoe σε αυτα που λεει.

Και το backtracking υπαρχει καλως ή κακως και τα boss δεν ειναι πολλα σε αριθμο(τα κεντρικα boss οχι οι 10εκδοσεις των golem και των giant troll).

Βεβαια ειναι λιγο καραγκιοζακος γιατι λεει οτι δεν εχει παιξει τα προηγουμενα παιχνιδια γιατι δεν ειχε κονσολα,οταν εχει ps4 απο day one και εχει ηδη βγει το Gow 3 remastered :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν μιλαμε για σαλονι ναι κατω απο 55ιντσες πλεον δεν αξιζει αφου εχουν πεσει οι τιμες ακομα και σε φθηνοτερα μοντελα(και λογω μικρων bezel ειναι και μικροτερες σε διαστασεις).

Αν εννοεις τις βαλκυριες,τοτε ναι αναγκαστικα μετα το κεντρικο στορυ και αφου παρεις και το καταλληλο πορτοκαλι gear.

Meh ένα μοβ σετ είναι αρκετό για να μη πας μονοχιτος πιο πολύ και έχουν οι περισσότερες από αυτές επαναλαμβανόμενα attack patterns και αντίστοιχα punishes. Κάνα 2-3 ξεφεύγουν από την νόρμα και είναι πιο χαοτικές (πχ αυτή με τα summons ή η άλλη που έχει 2 charges και πρέπει να μαντέψεις/αντιδράσεις ανάλογα ένα blockable με μεγάλο hitbox και ένα unblockable που κάνεις δεξί dodge). Πολλές από αυτές επίσης έχουν κοινά attacks οπότε αν πολεμήσεις 4-5 μαθαίνεις σχεδόν τα βασικά για όλες :D. 7/8 μέχρι τώρα αλλά δεν έχω ιδέα που είναι η last (μάλλον nilfheim που δεν έχω βρει όλα τα codes ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/25/2018 στις 4:18 ΜΜ, hasiotis_john είπε

Βασικά σχεδόν ΌΛΑ τα παιχνίδια που βγαίνουν στην αγορά έχουν τα θέματά τους και ανά διαστήματα έρχονται και οι αναβαθμίσεις! Απλά άλλοι το καθυστερούν παραπάνω και βλέπεις μετά από κάνα δυο μήνες στο changelog του update ένα κατεβατό σελίδας και αυτοί εδώ στο GOW με το που βλέπουν ένα μικροπροβληματάκι το διορθώνουν  και το βάζουν άμεσα. Να σου πω, το προτιμώ έτσι, παρά να σου έρχονται κάτι 10ριαGB αναβάθμισης! :P
 

δεν ειναι αυτο ο λογος. τα patch στις κονσολες πρεπει να περασουν απο το QA των SONY/MS πριν παρουν το πρασινο φως να βγουν live. και αυτη η διαδικασια ειναι χρονοβορα.

στην περιπτωση ομως της Santa Monica, επειδη ειναι στουντιο της ΣΟΝΥ τα patch τους παιρνουν γρηγοροτερα την εγκριση. γιαυτο και βγαινουν πιο συχνα σε αντιθεση με αλλα στουντιο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή η τηλεόραση μου είναι παλιλα και φαίνεται ψιλοχάλια θα το βάλω στο monitor του υπολογιστή.

Παίζει σε 1440p; Μπορώ να κρατήσω κάπως το καλιμπράρισμα που έχω κάνει στην οθόνη όταν συνδέσω το ps4;

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aπό αυτά που βλέπω στο community, όχι δεν υπάρχει native 1440p.

Θα σου παίζει 1080p, εκτός και αν το μόνιτόρ σου δέχεται 4Κ σήμα και το κάνει downscale σε 1440p.

 

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκε και ο Κρατος βδομαδα να βγει να πουμε.... δουλευω ολη μερα και γυρναω σπιτι ζομπι, αλλα 1 με 2 ωρες το λιωνω μην μας φυγει η ορεξη...Αυριο θα καταστραφω κανονικα... Αρκετα ευχαριστημενος θα λεγα απο την αλλαγη μεχρι στιγμης... Λιγο με κουρασε ο αχρειαστος διαλογος. boy boy boy boy boy.... Η μεταγλωτιση εν τελει ειναι αρκετα καλη και δε βρισκω τον λογο να παραπονεθω , με την καμερα που βλεπω απο πολυ κοσμο παραπονο , ουτε συμφωνω ουτε διαφωνω γιατι ακομα δε ζοριστηκα και ιδιαιτερα , αλλα συμφωνω οτι ειναι δυσκολο και το χουν μπαλωσει με ενα φτωχο 180 μοιρες κουμπι (δε μου κατεβαινει να το πω αλλιως :D ). Η ιστορια ενδιαφερον φαινεται γιατι εμπλεκεται και η norse mythology οποτες σε τραβαει αρκετα.. Ειδωμεν Ειδωμεν στην συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...