Προς το περιεχόμενο

God Of War [2018][PS4]


Peleus17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τους καλυτερους τιτλους που καταφεραν να επιβιωσουν και να φερουν εσοδα μετα απο τοσα χρονια . Φανατικος υποστιρικτης του gameplay του τις ιστοριας του εδω και πολλα χρονια . Θυμαμαι οταν ειχε βγει το god of war 1 και το ειδα σε ενα video club στα ραφια, αμεσως το επιασα γυρισα πισω να διαβασω σεναριο , αλλα να μην πω ψεματα καθως πολυ μικροτερος απο τωρα με κερδισαν η φοτο του game που περιειχαν τοσο βια και αιμα .

Εχω παιξει και τα 4στις κονσολες και τελευταιο το ancesion , και τα 2 στο psp , ενας λογως που ειχα παρει psp τοτε ηταν αυτος .

Η εταιρια θελει καθαρα να αφησει το παλιο γνωστο σε ολους gameplay , καθως πιστευω κουρασε μετα απο 6 παιχνιδια (part).

Και το καταλαβενουμε αυτο με την <αποτυχια>του ancesion με σχεση τα αλλα προηγουμενα του.

Για μενα προσωπικα πολυ καλα εκαναν που προχωρησαν σε αυτη την τεραστια αλλαγη δινει μια καινουρια πνοη .

Μια ερωτηση ξερετε αμα βγει με ελληνικους υποτιτλους δεν με ενδιαφερει η μεταγλωτιση .

Υ.Γ. μπορει μερικοι να γκρινιαζουν αλλα ολοι θα την πεξουν αυτη την παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 1,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συνεχίζει να με απογοητεύει λίγο το νέο ρετούς της σειράς, μιας και δεν είμαι πολύ φαν παιχνιδιών όπως του last of us ή uncharted ή new tomb raider και το gow ήταν πάντα στο μυαλό μου ως μια από τις πιο mindless pure non-sense mayhem fun εμπειρίες μου, από εποχές που έβλεπα Ζήνα και Ηρακλή πιτσιρικάς :P  και όχι σαν κάτι σαν και αυτό που θέλει να πλασαριστεί μάλλον τώρα (τουλάχιστον ότι καταλαβαίνω από τα διάφορα trailers κτλ)... είμαι από αυτούς που θεωρώ ότι για να γίνουν βήματα μπροστά σε ένα franchise, δεν πρέπει να πειραχθεί και ο πυρήνας του χειρισμού αλλά να αλλοιωθεί τόσο όσο (πχ το mg5 που αν και από τα πιο αδύναμα της σειράς και με άλλα τόσα χίλια-δύο προβλήματα, στο κομμάτι pure gameplay ήταν ξεκάθαρα το πιο απολαυστικό, όταν έπεφτες anyway από αυτό το κωλό-ελικόπτερο :P και ξεκινούσε το stealth  που πρακτικά ήταν μια σύγχρονη προσέγγιση του snake eater) και εδώ είναι άλλο παιχνίδι so far... το οποίο πάλι ίσως δε με πείραζε τόσο αν πραγματικά δεν θύμιζε τόσο πολύ τα προαναφερθέντα παιχνίδια, τα οποία τα παίζω μεν ευχάριστα αλλά νομίζω δεν μου προσφέρουν προσωπικά τίποτα απολύτως σε κανένα επίπεδο σαν gamer πέρα του να σκοτώνω την ώρα μου περιμένοντας κάτι άλλο -προσωπικά μιλάω πάντα, just in case :P - ...

Παρ'όλα αυτά, δείχνει αντικειμενικά πολύ προσεγμένο, τουλάχιστον από άποψης γραφικών και σκηνοθεσίας και ελέω santa monica θέλω να πιστεύω ότι θα κρύβει κάτι στο μανίκι και για τους παλιούς φαν... όπως και να έχει θα παιχθεί, μιας και το gow έχει κερδίσει για μένα το δικαίωμα να παίζεται κατευθείαν όποτε βγαίνει καινούριο, χωρίς καμία επιφύλαξη ή αναβολή (κι ας μου τα χάλασε λίγο το ascention - σίγουρα δεν θα ήθελα ένα νέο ascention οπότε και πάλι, θα δούμε η νέα προσέγγιση αυτή αν τελικά κλείσει στόματα περί προβλεψιμότητας και επανάληψης, τα οποία είχε σε μεγάλο βαθμό)... απλά μην αναλωθεί και αυτό σε scripted as fuck action και cutscenes που θα παίρνουν υπερβολικά σοβαρά τον χαρακτήρα και το ποιόν της σειράς και να μην ξεχάσει το total and brutal mayhem στοιχείο :P

bring it on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα καλύτερα που δίνουν βάρος στο story, δεν ξέρω πόσο νόημα θα είχε ένα mindless God of War όπως τα παλιά με απλά καλύτερα γραφικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά για μένα θα είχε νόημα να βγάλουν απλά το παιχνίδι με άλλο τίτλο και πρωταγωνιστή :P γιατί ούτε εγώ θα ήθελα βασικά ένα gow όπως τα παλιά με καλύτερα γραφικά, ούτε όμως και αυτό ιδιαίτερα...

Gow με story πιο δραματικό, πιο κοντά σε ύφος παιχνιδιών όπως το Last of Us και μακρυά από τις εξτραβαγκάνζες των προηγουμένων και την καλτίλα, δεν θα ήθελα να δω γιατί θα μου φαινόταν (μου φαίνεται δλδ ήδη) άκυρο και άστοχο στο συγκεκριμένο franchise, όπως το έχω μάθει so far... αλλά ξαναλέω, προφανώς δίνω ένα doubt λόγω santa monica και επειδή αντικειμενικά δείχνει αρκετά καλοφτιαγμένο στα trailers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οποιος παει να παρει τη limited προσοχη, δεν περιεχει δισκακι μεσα παρα μονο κωδικο, οτι να ναι ομως <_<

 

source reddit μακαρι να μην ισχυει γτ και εγω για limited παω 

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι προκαλει εντυπωση επειδη η Sony δεν μας εχει μαθει σε τετοια πραγματα οπως η αλλη εταιρεια(γκουχου γκουχου halo 5 limited :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποτέ μου δεν θα κατανοήσω αυτή την τακτική. Ρε μάστορα, εκεί που κοστίζει €150 η limited, βάλτη €151 και χώσε μέσα και το δισκάκι, δηλαδή έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε δει και χειροτερα οπως στην περιπτωση της Collectors edition του Battlefield 1 που δεν ειχε καν μεσα το παιχνιδι :D

http://www.ign.com/articles/2016/08/08/130-battlefield-1-collectors-edition-doesnt-come-with-the-game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, cpttony είπε

Δε ξέρω αν είναι official.

Με απλα λογια ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ που υποστηριζει εστω και στοιχειωδώς  τους ΕΛΛΗΝΕΣ πελατες της ........

Μπραβο και παλι Μπραβο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...