Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ,στο μενού για την γλώσσα του παιχνιδιού μου εμφανίζει το English και English us. να υποθέσω ότι η έκδοση μου δεν υποστηρίζει ελληνικά ή πρέπει από κάπου - κάπως να την εγκαταστήσω εγώ;

 

*το βρήκα,μέσα από το steam αλλάζει η γλώσσα

 

και κάτι άλλο επέλεξα να κινούνται οι παίκτες με τα βελάκια δοκιμαστικά αλλά δεν βολεύει. πώς επιλέγω τον μοχλό;

πως αλλαξες γλωσσα απο steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

* Απ'ότι φαίνεται λίγοι είμαστε που συνεχίζουμε στο pro.

 

 

Δε νομίζω. Φέτος υπάρχει έντονο ενδιαφέρον. Μπες wehellas για community και pespatch για μαζεμένα πατσάκια.

 

http://www.wehellas.gr

 

http://www.pes-patch.com/category/pes-2017-patch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πως αλλαξες γλωσσα απο steam?

Μεσα από το steam δεξί κλικ πανω στο παιχνίδι - properties (ιδιότητες )- και καρτέλα language (γλώσσα ) και διαλέγεις όποια γλώσσα θέλεις.

 

Δε νομίζω. Φέτος υπάρχει έντονο ενδιαφέρον. Μπες wehellas για community και pespatch για μαζεμένα πατσάκια.

 

http://www.wehellas.gr

 

http://www.pes-patch.com/category/pes-2017-patch

Ευχαριστώ, θα κάνω μια έρευνα στα site. Επεξ/σία από Hiddenite
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc μου(φαίνεται στην υπογραφή)έχει τις απαιτήσεις του παιχνιδιού αλλά όταν παίζω full graphics μερικές φορές παγώνει για δευτερόλεπτο μετά μαυριζει για ένα δευτερόλεπτο κ μετά συνεχίζει να παίζει..λέτε να φταίει η οθόνη που είναι 1920×1200 16:10 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα βρήκε κανείς κάποιο patch που να διορθώνει τις ομάδες; Το δοκίμασε σε online - offline;

Δες λίγο παραπάνω, δεν είναι συμβατά δυστυχώς με Online.

 

Το pc μου(φαίνεται στην υπογραφή)έχει τις απαιτήσεις του παιχνιδιού αλλά όταν παίζω full graphics μερικές φορές παγώνει για δευτερόλεπτο μετά μαυριζει για ένα δευτερόλεπτο κ μετά συνεχίζει να παίζει..λέτε να φταίει η οθόνη που είναι 1920×1200 16:10 ?

 

Όχι σε καμία περίπτωση δεν φταίει η ανάλυση, ούτε τα specs σου. Επανεγκατάσταση θα πρότεινα σε άλλον σκληρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κυκλοφόρησε, φρέσκο. Για πολλούς, το καλύτερο patch που δημιουργείται κάθε χρόνο.

 

http://ptepatch.blogspot.gr/2016/10/pes17-pte-patch-2017-10-released.html

Ωραίος! Εγώ μόνο εγκατάσταση του έκανα χωρίς κάτι περαιτέρω και μέχρι στιγμής δουλεύει σωστά τόσο σε online και offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος! Εγώ μόνο εγκατάσταση του έκανα χωρίς κάτι περαιτέρω και μέχρι στιγμής δουλεύει σωστά τόσο σε online και offline.

Μου φαίνεται περίεργο , δηλαδή πως λειτουργεί online ? Εσύ βλέπεις τον αντίπαλο π.χ. Lester και ο άλλος που παίζεται μαζί και δεν έχει το πατς east Midlands?

Χρειάζεται να αλλαξεις την γλώσσα του game απο Ελληνικά σε Αγγλικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι τώρα τελευταία κατάλαβα, οι δύο αντίπαλοι ονλαιν, δεν βλέπουμε ούτε τις ίδιες φανέλες, ούτε τα ίδια σήματα ομάδων.

Και είναι λογικό, έτσι μειώνεται πολύ ο όγκος των δεδομένων που πρέπει να μεταδοθεί.

 

Έτσι εξηγείται και μια μόνιμη απορία που είχα χρόνια στο online: 

Πως γίνεται ότι φανέλα κι αν διαλέξω, αυτή να μένει; Δλδ ποτέ δεν θέλησε ο αντίπαλος να μας αλλάξει φανέλες; Πάντα τον βόλευε αυτό που διάλεγα;

 

και μια δεύτερη απορία λύθηκε έτσι: πες ότι παίζω με τον πρωταθλητή κόσμου και θέλω πάση θυσία να του αποσπάσω έστω ένα Χ. Γιατί να μην βάλω 2 μαύρες όμοιες φανέλες για να ζοριστεί, μπας και στην αναμπουμπουλα δεν μπορεί να κάνει το παιχνίδι του;

 

Τώρα λύθηκαν όλα και κατάλαβα αρκετά πράγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι τώρα τελευταία κατάλαβα, οι δύο αντίπαλοι ονλαιν, δεν βλέπουμε ούτε τις ίδιες φανέλες, ούτε τα ίδια σήματα ομάδων.

Και είναι λογικό, έτσι μειώνεται πολύ ο όγκος των δεδομένων που πρέπει να μεταδοθεί.

 

Έτσι εξηγείται και μια μόνιμη απορία που είχα χρόνια στο online: 

Πως γίνεται ότι φανέλα κι αν διαλέξω, αυτή να μένει; Δλδ ποτέ δεν θέλησε ο αντίπαλος να μας αλλάξει φανέλες; Πάντα τον βόλευε αυτό που διάλεγα;

 

και μια δεύτερη απορία λύθηκε έτσι: πες ότι παίζω με τον πρωταθλητή κόσμου και θέλω πάση θυσία να του αποσπάσω έστω ένα Χ. Γιατί να μην βάλω 2 μαύρες όμοιες φανέλες για να ζοριστεί, μπας και στην αναμπουμπουλα δεν μπορεί να κάνει το παιχνίδι του;

 

Τώρα λύθηκαν όλα και κατάλαβα αρκετά πράγματα.

Έτσι ακριβώς είναι.

Σήμερα το απόγευμα δεν έβρισκε αντίπαλο με την καμία και αναγκάστηκα να το σβήσω. Το πρόβλημα διορθώθηκε. Δεν ξέρω αν όντως έφταιγε αυτό. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα μήπως την barcelona την υπερευνοεί το σύστημα; Κάνουν σκληρά μαρκαρίσματα ,τουλάχιστον κίτρινη, και ούτε φάουλ δεν δίνει εν αντιθέσει τους πλησιάζεις και σφυρίζει ο ρεφ. Χώρια τα σουτ, ειδικά του Μεσι, που μπαίνουν γκολ απ'όπου και να βαρέσεις.Ημαρτον

Κάνω παράπονα για την συγκεκριμένη ομάδα γιατι 8 στα 10 online παιχνίδια ο αντίπαλος θα έχει barcelona. Και πάλι ήμαρτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες Καλημέρα και την προσοχή σας.

Πριν 2 εβδομάδες άλλαξα κάρτα και πήρα μια rx 470 (πριν είχα μια 7850) ενώ πριν 4 μέρες αγόρασα και ένα καινούργιο μόνιτορ 27" samsung με freesync(1080p) κ.τ.λ. σε όλο αυτο το διάστημα δοκίμασα τα πάντα( battlefield 4 , witcher 3, tomb raider κ.τ.λ.) εκτός απο το pes 2017.

Όλα έτρεχαν αψογα στα full και smooth και πηγα προχθές να παίξω το PRO και μου έκανε νερά... συγκεκριμένα έχει λαγκ ανά 2-3 δευτερόλεπτα.

Τα settings τα έχω στο medium λόγο του γνωστού λαγκ που έχει στα high.

Έκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση αλλά χωρίς να σβήσω το konami folder στα documents.. ξανά τα ίδια

Σήμερα το βράδυ θα δοκιμάσω να το ξαναεγκαταστησω με σβήσιμο όλων των φακέλων.

Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει γιατί δεν παλεύεται.

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το καινούργιο μόνιτορ?

Δυστυχώς δεν το παλιό να το δοκιμάσω γιατί το πούλησα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα κολλήματα τα έπαθα οταν αναβάθμισα τους drivers της κάρτας γραφικών. Εγώ όμως είμαι με nvidia. κοίτα μήπως πρόσφατα αναβάθμισε τους δικούς της η AMD και είναι εν ολίγοις ελλατωματικοί και γύρνα στους προηγούμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...