Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν χρειαζεται να παιξεις τα υπολοιπα 5 παιχνιδια, μπορεις να πας κατευθειαν στο επομενο division αν πιασεις τους ποντους που θελει για promotion.

Εγω καταφερα να φτασω division 1 , επεσα, ανεβηκα παλι...τωρα θελω 2 νικες στα 2 τελευταια παιχνιδια για να μεινω αλλιως θα πεσω παλι! :)

Στο Online challenge cup σε αφηνει να παρεις μερος? Αν μαζεψεις 4 βαθμους σε 3 παιχνιδια σου δινει δωρο 1 χρηση του special agent. Αλλα εκει το matchmaking δεν γινεται βαση του team strength οποτε ολοι παιζουν με τις καλυτερες ομαδες τους.

Και το 1o απο τα vs COM challenge cup σου δινει special agent.

Επισης στο vs COM challenge cup, στο Team Spirit και στο Novice Cup, φαρμαρεις GP.

1920 απο καθε παιχνιδι, που μπορεις να παιξεις και να κερδισεις ανετα με ασπρους παικτες που δεν ανανεωνεις οταν ληγουν τα συμβολαια τους, απλα τους κανεις release, οποτε ειναι 1920 καθαρα, ενω με τους καλους παικτες σου, πρεπει να πληρωνεις τα contracts τους, οποτε κερδιζεις πολυ λιγοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Αισίως ανέβηκα div 5 και συνεχίζω ακάθεκτος. Το καλό με την 2* ομάδα είναι πως δεν έχει πολύ κόστος οπότε μπορεί να δίνει λιγότερα gp αλλά σου μένουν τα περισσότερα, ειδικά τώρα που δεν χρειάζεται να παίζω τα 10 ματς αλλά κάνω skip 2-4 αγώνες την σεζόν. Μάζεψα κάπου 40000 και θα αναγκαστώ να τα επενδύσω σε scouts συγκεκριμένων clubs μπας και καταφέρω να πάρω τους ιδεατούς παίχτες για τον τρόπο παιχνιδιού μου, αλλά και να καλύψω τα κενά που έχω (κυρίως cb).

 

Επίσης ένα feature του παιχνιδιού είναι πως αν νικήσεις από disconnect του αντιπάλου κάνει replenish το fatigue σαν να έγινε αγώνας, αλλά χωρίς οι παίχτες που έπαιζαν να έχουν κουραστεί. Μου γλύτωσε μερικά stamina recovery.

 

Edit: Έπαιξα τα challenge αυτών των ημερών, και το online και το vs com και πήρα τους special agents. Άσχετα αν μου έκατσαν silver balls (που βολεύουν για την 2* ομάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να αξιζει η αγορα scouts απο auctions...ειναι πολυ ακριβοι αυτοι που λες για συγκεκριμενα clubs!

Εγω ξοδευω τα GP στους special agents, αν και ο τωρινος δεν ειναι τοσο καλος οσο ο προηγουμενος που δεν ειχε καν silver και επερνες στανταρ χρυσο παικτη και με λιγη τυχη επερνες και special (εγω πηρα τους 2 ροναλντο και νευμαρ με αυτον!).

Σε γενικες γραμμες ολες οι ομαδες μου ειναι αρκετα δυνατες τωρα, μονο DMF και RWF 84+ χρειαζομαι. Ισως και RB...

Αγαπημενη μου για τα divisions ειναι η 2* λογω μικρου κοστους contracts 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω: Παίζω χρόνια online Μόνο τουναμεντς και ματσάκια. Εχω φτάσει 889 στη βαθμολογία (που είναι το μόνο που με νοιάζει)

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το myclub, τι είναι; πως παίζεται; Μπορείτε να κάνετε μια καλή περιγραφή σας παρακαλώ;

Αξίζει να το ξεκινήσω; Δίνει πόντους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο MyClub φτιαχνεις ομαδα δικια σου με την οποια παιζεις σε online ranked games, ειτε tournaments ειτε απλα matches για τα 'divisions'. ειτε απλα vs COM. Παιζεις με αυτη την ομαδα, οχι με real madrid,barcelona,bayern,etc. Παιρνεις παικτες μεσω scouts ή μεσω agents και πρεπει να τους πληρωνεις τα συμβολαια με GP τα οποια κερδιζεις μετα απο καθε παιχνιδι, αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις ακομη και τα GPs που κερδισες παιζοντας αλλα modes, οπως το Master League. Θελει καποιο διαστημα για να χτισεις μια αξιολογη ομαδα αλλα νομιζω εχει λιγο πιο ενδιαφερον απο το να παιζεις συνεχεια απεναντι στην ...MD White.

Το ranking ειναι ξεχωριστο απο το ranking των νορμαλ ranked games. 

Το βασικο προβλημα νομιζω ειναι οτι δε σε αφηνει να ευχαριστηθεις παιζοντας με την καλυτερη ομαδα σου, γιατι δεν θα εχεις αρκετα GPs να πληρωνεις τα contracts των παικτων, οποτε θελει πολυ φαρμαρισμα με τους φτηνους παικτες σου...

Παντως προσωπικα εχω εγκαταλειψει εντελως τα online competitions και παιζω μονο MyClub στο PES 2017. Μετα απο αρκετο διαστημα που δεν ειχα καλη ομαδα και ημουν μεταξυ 500-600 rating, ανεβηκα πολυ και πλεον εχω ξεπερασει το 900, αν και ακομα με θεωρω πολυ μετριο σε σχεση με κατι αλλους αντιπαλους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ θα το ξεκινήσω με βάση αυτά που λες θέλει δυστυχώς όμως πολύ διάβασμα.

Όταν λες με δική σου ομάδα, φτιάχνεις τα πάντα σ αυτήν: όνομα - φανέλα κτλ;

 

Με το ίδιο όνομα που έχω εδώ μπορείτε να με βρείτε και στο PES για κανένα φιλικό αν έχετε όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο ενδιαφέρον στοιχείο πάντως είναι ότι κάνεις τελείως custom ομάδα φάση Master League, χωρίς να έχεις άγχος για παίχτες που γερνάνε όσο περνάνε τα χρόνια (βέβαια δεν έχουν και την αντίστοιχη εξέλιξη). Απλά θέλει διάβασμα και ανάλυση, ειδικά στο κομμάτι scouts, για να βρεις τους σωστούς συνδυασμούς για τους παίχτες που θες (και φυσικά να είσαι τυχερός να σου κάτσουν οι αντίστοιχοι scouts για να μην τους αγοράζεις όλους).

 

Τέλος, επειδή όπως είπε ο WizNick δεν έχει νόημα στην πράξη να έχεις μια ομάδα γεμάτη Messis και Ronaldos γιατί κοστίζει τρελά, πιστεύω η καλύτερη λύση είναι οριακά gold ή silver παίχτες είναι το καλύτερο, άντε με 1-2 special. Οι παίχτες άλλωστε κάνουν level up και σε level 50 ένας με αρχικό rating 84 θα είναι αρκετά καλύτερος, και αν έχεις διαλέξει τον σωστό παίχτη με τα στατιστικά που θες για την θέση, θα είναι μια χαρά. Είναι πολύ καλύτερο να έχεις μια balanced ομάδα παντού παρά να έχεις 4-5 θεούς και 6-7 άχρηστους.

 

Ο λόγος που προτείνω ειδικά τους silver (σχεδόν gold, κοινώς rating 79) είναι γιατί μπορείς να κάνεις καλούς συνδυασμούς με scouts καθώς φτάνει να υπάρχει μέσος όρος 3*. Και μπορείς με λίγη τύχη να έχεις πχ έναν 5* scout και έναν 3* scout και να σου λείπει μόνο ένας 1* περίεργος scout (πχ συγκεκριμένου club από auction) για να τσιμπήσεις φτηνά τον παίχτη που αναζητάς. Το ίδιο ισχύει και για τους gold παίχτες μόνο που εκεί πάμε για 4* μέσο όρο. Έτσι ελπίζω στις επόμενες μέρες να πάρω φτηνά έναν 3* Merceyside Blue για να τον συνδυάσω με 5* left foot και 4* CF (αυτά μου τα έδωσε το παιχνίδι) για να αποκτήσω τον Lukaku (έχω ανάγκη γρήγορο ντερέκι CF για τον τρόπο παιχνιδιού μου). Γενικά όρεξη να έχεις να ψάχνεις το pesdb.net για να βρεις τους ιδεατούς παίχτες.

 

PS: WizNick καθώς το έχεις παίξει αρκετά περισσότερο από εμάς, για πες προτάσεις για παίχτες να κοιτάμε για διάφορες θέσεις. Ειδικά αν έχουν ψιλοεύκολο τρόπο απόκτησης με scouts (όχι πχ 2 υποχρεωτικά αγορασμένους scouts όπως θέλει πχ ο Manolas, που είναι τρελό CB αλλά 4* Greece και 4* Roma scouts πάνε στον θεό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να θες Lukaku μαλλον παιζεις παιχνιδι απο πλαγια με σεντρες :)

 

Για παικτες δεν ξερω..εγω γενικα κοιταω για γρηγορους wingers και CF με καλο header και speed (οπως και εσυ..).

Μου εχει κατσει στην 2 star silver ομαδα ενας CF Poulsen που εχει header 87 και speed 88. Εχει χαμηλα στατιστικα σε τεχνικη αλλα βαζει πολλα γκολ με το κεφαλι και οταν ο αντιπαλος δεν με αφηνει να παιξω παιχνιδι απο τα πλαγια, μπορει ευκολα με την ταχυτητα του να βγει στην πλατη της αμυνας με through balls. Wingers εχω Rafa Silva και Carillo στην ιδια ομαδα. 

Τους πηρα κυριως με το event της προηγουμενης βδομαδας που ειχε καλο special agent, με τον τωρινο συνεχεια παιρνω κατι σαπακια AMF που δεν χρησιμοποιω στο συστημα μου...

Με scouts μονο κατα τυχη εχω παρει καλους παικτες, αφου οι 4-5 φορες που καποιος συνδυασμος scouts μου εδινε ενα μοναδικο παικτη, δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι, αλλά προτιμώ και τα εξτρέμ να είναι λίγο ψηλά. Ο Carillo φαίνεται καλή περίπτωση και θα τον κυνηγήσω, αλλά ο άλλος είναι πολύ κοντός για μένα. Γενικά LWF είναι λίγο περίεργη θέση. Όσο για τον Poulsen, στο ίδιο event μου έκατσε εμένα ο Zaza, αντίστοιχη φάση.

 

Για CB κοιτάω τον Aderllan Santos που είναι εύκολο να τον πάρεις με scouts και ίσως και τον Rudiger.

 

Όσο για AMF στο σύστημα μου είναι νευραλγική θέση, αφού ένας που παίζει επιθετικά βγαίνει ως μπαλαντέρ CF και τσιμπάει τα ριμπάουντ. Μου έχει κάτσει ο Klaasen που είναι μια χαρά παίχτης από το προηγούμενο event. Γενικά είχα πάρει 4-5 gold AMF που δεν τους έχω ανάγκη, και λέω να τους κάνω όλους trainers. Αλλά περιμένω μην μου κάτσει κανένας καλύτερος AMF να δώσω εκεί τα xp.

 

Πάντως είναι πολύ κάψιμο το myclub. Το έπαιξα κατ'ανάγκη στο trial αλλά είναι πολύ καλύτερο από όσο νόμιζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, το ξεκίνησα και κατάλαβα τι παίζει, δεν είναι για μένα. Είναι μισο μανατζερ μισό ποδοσφαιρο και με κουράζει το μάνατζερ.

Έχει και τελείως ξεχωριστή βαθμολογία που είναι το μόνο π με νοιάζει οπότε το παρατάω.

 

Όμως: Μπορώ να πάρω κανονικά ΠΑΟΚ στο myclub αλλά όχι στο online devisions!!!!!!!!!!

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΑΥΤΟ;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλογο αυτό για τον ΠΑΟΚ, αλλά γενικά το pro χάνει στο θέμα licenses.

 

Το κομμάτι manager πάντως είναι πολύ μικρό, και είναι μέχρι να μπεις στην λογική. Μετά χτυπάς τα παιχτάκια που θες και χτίζεις την ιδεατή ομάδα για το σύστημά σου. Απλά πρόσεχε μην βάζεις πχ μέσα special τερματοφύλακα και τα ακραία back, ανεβαίνει το star rating της ομάδας σου και σου τυχαίνουν πολύ δύσκολοι αντίπαλοι. Το είχα πάθει κι εγώ, που είχα μια τελείως άνιση 3* ομάδα και έπαιζα ενάντια σε 3* σωστές ομάδες και μάζευα 5άρες σε κάθε ματς.

 

Όσο για το rating, θα δεις όσο περνάει ο καιρός σταθεροποιείται. Όσο καλός είσαι στο ένα, είσαι και στο άλλο, και σε βάθος χρόνου θα είναι στα ίδια. Πχ εγώ παίζω πλέον σταθερά στα 800+ και στα 2, και πρόσφατα οριακά έσπασα και το όριο των 900. Όχι πως έχει κανένα νόημα το rating μεταξύ μας. Στα online divisions ο στόχος είναι κανονικά το div 1 και στο myclub ο ίδιος, αλλά επίσης το να χτίσεις και την ομάδα σου. Κι αυτό το κάτι παραπάνω που δίνει το myclub εμένα με έχει πορώσει, χωρίς όμως να γίνεται τελείως manager oriented.

 

Σε φάση αν το επόμενο pro για pc δεν έχει last gen γραφικά και είναι ισάξιο σε θέμα gameplay, το αγόρασα με το που βγήκε. Τώρα μένω στο trial γιατί πολύ απλά δεν δίνω λεφτά στην Κονάμι γιατί βαριέται να κάνει ένα σωστό pc port.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...