Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι μαλλον λογω trial. Λεει τα εστειλαν δωρο ως αποζημιωση για καποια τεχνικα προβληματα την προηγουμενη βδομαδα που επηρεασαν αρκετους χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και με το master league ήταν το θέμα οπότε εγώ δεν τα πήρα τα λεφτά. Όχι πως σκάω, φαρμάρω αβέρτα ενώ ταυτόχρονα κάνω level up τους παίχτες. Aderllan santos και rudiger έχουν πάει level 25 ήδη οπότε θα αρχίσω πάλι τα online, ενώ πήγα lukaku ως το 19 γρήγορα και μετά με special trainers που είχα κρατήσει πήρε 20000 xp και πήγε level 35. Τώρα απλά πρέπει να δω τι θα βγάλω για να χωράνε όλοι σε 2* ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αλχημείες όλοι οι καλοί χωράνε τελικά. Οριακά πήρα την άνοδο σε div 3 και επιτέλους είμαι στις κόκκινες κατηγορίες. Στα μισά της σεζόν άρχισε η κάτω βόλτα (είχα έντονο θέμα με τον Traore ο οποίος μου κόστισε 1 ήττα και 2 ισοπαλίες - περιμένω να πάρω τον Burns ως αντίπαλο δέος) και στα τελευταία 2 παιχνίδια ήθελα 3 βαθμούς για παραμονή και για άνοδο. Χαλαρά με 5-1 η πρώτη νίκη και τελευταίο ματς μου τυχαίνει παλικάρι από Θεσσαλονίκη στο πρώτο του αγώνα (δεν είχε ιστορικό τελευταίων 5 αγώνων ή στατιστικά παίχτη) με τρελά άνιση ομάδα (Ίμπρα, Ρούνει, Ζαμπαλέτα και όλους τους άλλους βασικούς σε level 1-2). Δεν ήθελε πολύ, πάρτυ έκαναν οι επιθετικοί μου στην άμυνά του ενώ με διπλό man marking Σάντος και Μανωλάς αχρήστεψα τον Ιμπραήμοβιτς.

 

Τώρα μένει να μου κάτσουν κάτι καλοί βασικοί scouts για κέντρο που μου λείπουν, και ένας έστω 2* RWF για τον Carrillo (για να διώξω τον Cerci).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με 3* scouts DL BLUE WHITE και RWF δινει τον JESUS CORONA, 78αρι RWF που δειχνει καλος αλλα δεν τον εχω παρει ακομα.

Με AN WHITE RED+ATTACKING PROWESS+RWF δινει Vitolo, 81 RWF, αλλα θες και μεσο ορο 4* αφου ειναι gold.

Εχω αρχισει να ψαχνω συνδυασμους που δινουν ενα μοναδικο παικτη. Ισως σε κανα PES forum υπαρχει ηδη τετοια λιστα παικτων.

 

Βρηκα μια ετοιμη λιστα εδω: https://www.pesmyclub.com/scout-combinations-myclub-pes-2017/

Πολυ ενδιαφερουσα η περιπτωση του Hulk με RWF+PHYSICAL CONTACT+LEFT FOOT, γιατι δεν χρειαζεται σκαουτ ομαδας...ενα 3* left foot μου λειπει για να τον παρω.

 

English League+RWF+Swerve δινει Lamela RWF 81 στα 4* και Narsingh RWF 78 στα 3*.

Επεξ/σία από WizNick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά όρεξη να έχεις να ψάχνεις στο pesdb.net και βρίσκεις ότι θες. Το καλό είναι ότι βάζεις περιορισμούς πχ ύψος σε συνδυασμό με ταχύτητα ή physical contact και έχεις πολύ μικρότερη λίστα έτσι, και μετά βλέπεις τους 100% combinations.

 

Εγώ επικεντρώνομαι κυρίως σε silver γιατί η διαφορά 79 με 81 πχ είναι μικρή, αλλά το κόστος αγοράς scouts είναι τεράστιο, όπως και η διαθεσιμότητα. Βασικά ψάχνω για 2 ψηλούς μέσους πλέον, ίσως και έναν καλύτερο επιθετικό μέσο, και ένα γρήγορο δεξί μπακ. Έχω σταμπάρει μερικούς αλλά πάνε ψηλά οι δημοπρασίες λόγω ομάδων.

 

Οι rwf που προτείνεις φαίνονται καλοί, αλλά ο Carillo στατιστικά είναι καλύτερος (κι έχω ήδη ένα 4* Peru scout).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάψιμο καλά συνεχίζεται. Στα μισά του div3 μου έτυχαν 3 σερί αγώνες με άτομα από το top 20, και φυσικά πήρα 2 ήττες και 1 x, ειδικά η μία ήττα ήταν από τον #2 στην κατάταξη που έπαιζε με αεροπορία lvl 40+ όλους τους 1.95+ ύψος παίχτες και έχασα ένα πανηγυρικό 5-1 (πρέπει να πάρω επιτέλους τον Burn και ίσως Vestergaard, μην πω και Koulibaly γιατί ακόμα και ο Μανωλάς τα έβρισκε πολύ σκούρα ενάντια σε Traore και Duric). Με τα 1000 ζόρια στο τέλος μπόρεσα και κράτησα την παραμονή στο div 3 βέβαια.

 

Βρήκα ένα εργαλείο excel που βγάζει τα combos για scouts, από εδώ https://forums.pesfan.com/showthread.php?266831-All-combos-Excel-tool-to-see-which-combo-you-can-make και θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ γιατί ως τώρα το πήγαινα με το χέρι. Η ομάδα μου προχωράει καλά στο χτίσιμό της βέβαια, και η μεγαλύτερη έλλειψη τελικά είναι ο προπονητής που δεν μπορώ να βρω κάποιον καλό να παίζει 4-2-1-3, και με βλέπω να γυρνάω σε κλασσικό 4-3-3 και να χάνω τον AMF.

 

Μερικά καλά παιχτάκια για 2* ομαδούλα που προτείνω (για το σύστημά μου) είναι οι:

- J. King (SS, αλλά πολυεργαλείο αφού παίζει και εξτρέμ και από τις 2 πλευρές) που τον χτυπάς εύκολα και φτηνά με 3* Norway + SS (αγόρασα 4* Norway scout με 3000 GP)

- N'Doye, κτήνος CMF για τις κεφαλιές στο κέντρο (3* Angers Sco scouts παίζουν πολλοί και φτηνοί)

- Delaney, CB καλό για να αντιμετωπίζεις κεφαλίες από τον CF με man marking, εύκολος αφού αγοράζεις South Norwood + Ireland scouts φτηνά

- El Kaddouri, AMF ψηλός που θα βρεις φτηνό scout Empoli ή Morocco για να τον πάρεις

- Bebe, LWF ψηλός ΚΑΙ γρήγορος, και το βασικότερο τον τσιμπάς με scouts Spanish League + LWF + 185cm και έτσι με τον ίδιο πεντάστερο συνδυασμό αν σου κάτσει στο μέλλον, έχεις 100% Christiano Ronaldo χωρίς να αγοράσεις τίποτα σε auction (που οι τιμές πάνε στον θεό).

 

Το παλεύω να πάρω και τον Kouyate για να κλείσω στο κέντρο, αλλά δυστυχώς πλέον ο συνδυασμός Senegal + 25-29 + Defensive prowess δίνει μόνο 50% chance και δεν ρισκάρω, εκτός αν αγοράσω φτηνό 2ο 3* Senegal scout.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

1. Δεν κολλάει

2. Έχουν διορθώσει πάρα πολύ το θέμα με τους κλέφτες, οπότε θα πέσεις σε καραγκιόζη 1 στις 100.

Kανεις τεράστιο λαθος, εχω 30mbbs γραμμη και το τελευταιο 10ημερο πεφτω συνεχεια σε κλεφτες, οποτε αμύνομαι κολαει και τρώω γκολ, οποτε παω να βγάλω την πάσα τρυπα εχω μπουτον λαγκ, ειδικα απο τοτε που περασα τους 600 στο rating και παιζω συνήθως με 600αρηδες και 700αρηδες και πανω ολο cheating πεφτει.

Παιδια απλα γελοιο το 1vs1 σε απλο αγωνα για pc, μιλαμε σου σπαει τα @@ιδια, για να πετυχεις καλο παιχνιδι πρεπει να εισαι αναμεσα σε 400 και 500rating και να παιζεις με 400αρηδες 500αρηδες, τα παλικαρια ειναι κομπλεξικα, απλα κανουν τα παντα για να παρουν τους βαθμους, ακόμη και την μάνα τους θα πουλαγαν, ελεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάνω από 1000 ματς online στο φετινό, είμαι στα 891.

Δεν έχεις δίκιο. Κλέφτη βρίσκεις 1 στους 50 και αν.

 

Κοίτα λίγο τη γραμμή σου, το κοντρόλερ σου και το σύστημά σου γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο twitter οι δημιουργοι του PES 2018 ειπαν οτι επιτελους η PC version θα εχει την ιδια ποιοτητα με την εκδοση για PS4.

 

https://twitter.com/officialpes/status/864809151117103104/photo/1

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...