Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παιχνιδι το αγορασα κι εγω αλλα εφαγε uninstall πολυ νωρις.....λογω ονλαιν παντα οχι γιατι δεν μου αρεσε.

ΟΜΩΣ πλεον για αλλη μια φορα εχω αγανακτησει με το φιφα (κλασσικα) κι απ οτι διαβαζω λετε οτι εφτιαξαν το ονλαιν (δεν κολλαει).....και δεν εχει τσιτερς???

ισχυει???? εχει τσιτερς στο μαι κλαμπ και δεν εχει πχ στο seasons? πως γκενειν αυτο???

Tωρα με μπριζοσατε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 στους 50 και αν είναι cheater.

Έχω γράψει εκατοντάδες ώρες, δεν κάνω πλάκα.

ΟΚ αμιγκο σε πιστευω...και ειπες δεν λαγκαρει ε ..για να εχεις ''γραψει τοσες ωρες'' κι ολας σημαινει οτι παιζεις χωρις προβληματα ονλαιν......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπα παλι στο myClub ειναι διαφορετικη η κατασταση, κυριως επειδη η free version σε αφηνει να παιξεις myClub. Στα modes που δεν ειναι διαθεσιμα στην free version ειναι καλυτερη η κατασταση.

Χτες πχ. εκανα report 5 παικτες, προχτες 4, κτλ...

Εκτος απο αυτους που εκαναν disconnect το παιχνιδι επειδη εχαναν, ηταν και αλλοι που πιθανον να δημιουργουσαν εσκεμμενο lag, αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος για αυτο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο για myclub μπορώ να πω αφού παίζω την trial έκδοση, αλλά έχει αρκετούς lag cheaters. Αυτόν τον μήνα λόγω δουλειάς δεν παίζω πολύ και κυρίως φαρμάρω vs com αλλά τον προηγούμενο στο δεύτερο μισό του μήνα θα είχα από 10-12 cheaters. Αυτόν έναν έχω πετύχει όλον κι όλον.

 

Βέβαια αν έπαιζα παραπάνω από 1 παιχνίδι τη μέρα (το κάνω για τον πολλαπλασιαστή στο first day victory) να είχα πετύχει περισσότερους.

 

ΥΓ: Παίξαμε μαζί πριν λίγο WizNick και ήταν αμφίρροπο το ματς σίγουρα. Και μάλλον είχες το script εναντίον σου, τουλάχιστον στις φάσεις στα κόρνερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόνο για myclub μπορώ να πω αφού παίζω την trial έκδοση, αλλά έχει αρκετούς lag cheaters. Αυτόν τον μήνα λόγω δουλειάς δεν παίζω πολύ και κυρίως φαρμάρω vs com αλλά τον προηγούμενο στο δεύτερο μισό του μήνα θα είχα από 10-12 cheaters. Αυτόν έναν έχω πετύχει όλον κι όλον.

 

Βέβαια αν έπαιζα παραπάνω από 1 παιχνίδι τη μέρα (το κάνω για τον πολλαπλασιαστή στο first day victory) να είχα πετύχει περισσότερους.

 

ΥΓ: Παίξαμε μαζί πριν λίγο WizNick και ήταν αμφίρροπο το ματς σίγουρα. Και μάλλον είχες το script εναντίον σου, τουλάχιστον στις φάσεις στα κόρνερ.

 

Το θυμαμαι το ονομα σου και οτι εχασα. Κατι με ειχε εκνευρισει στο παιχνιδι αυτο. Νομιζω το cross spamming. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cross spam δεν θα το έλεγα, απλά είναι το σύστημα έτσι, όπως άλλωστε και τα περισσότερα 4-3-3 ή παραλλαγές του (πόσο μάλλον το πειραγμένο 4-2-1-3 που παίζω εγώ όπου ο DMF είναι πρακτικά επιπλέον CB και στηρίζω την ανάπτυξη στις διαγώνιες γιόμες στα εξτρέμ). Ειδικά με τον Remy ως CF και τον Traore που λιώνει στον πάγκο πάντα και τον έχω μόνο σε περίπτωση που πέσω σε αντίπαλο που παίζει με δίδυμο Traore/Duric ή παρόμοιο. Έχω δει cross spam που όπου και να πάρει την μπάλα ο αντίπαλος στο δικό μου μισό, με την μία σέντρα, ακόμα και μόλις περνάει την γραμμή του κέντρου και φυσικά μπροστά όλοι από το 1,95 και πάνω σε ύψος.

 

Επειδή έκατσα και το είδα πάλι το ματς, γενικά και από τους 2 η ανάπτυξη ήταν με τα εξτρέμ και λιγότερο με τους CF από το κέντρο, απλά εγώ σου έκοβα πιο εύκολα τα δικά σου με τα ακραία μου μπακ για να μην βγουν οι δικές σου σέντρες.

 

Ένα κλικ πίσω τα ακραία μπακ και το man marking βοηθάει πολύ σε αντιπάλους με 4-3-3 ή παρόμοιο. Γενικά αν έχεις 4 αμυντικούς είναι πανεύκολο να κάνεις counter το 4-3-3. Man marking το κάθε ακραίο μπακ τον αντίστοιχο εξτρέμ και το αργό γομάρι CB man marking στον CF του αντιπάλου. Αν έχεις και γομάρι DMF (όπως εγώ τον Kouyate) μπαίνει κι αυτός man marking στον αντίπαλο CF. Ο γρήγορος CB μένει χωρίς man marking για να μαζεύει τα δύσκολα αν πεταχτεί πχ ο AMF του αντιπάλου. Αυτό σε συνδυασμό με deep defensive line για να κόβεις κανένα through βοηθάει πολύ. Τα ζόρικα τα βρίσκω μόνο σε αντιπάλους που παίζουν με 4-2-4 (τι να πρωτομαρκάρεις εκεί) και σε 4-4-2 που πρακτικά οι 2 ακραίοι κεντρικοί είναι εξτρέμ και γίνεται 4-2-4 στην πράξη.

 

Επιθετικά το 4-3-3 βέβαια θέλει ανάπτυξη wide, που αυτό είναι θέμα προπονητή. Δεν ξέρω και αν υπάρχει κανείς με σύστημα τύπου 4-3-3 που να έχει ανάπτυξη center και όχι wide, αλλά ειδικά σε όσους έχω δει σε 4-2-1-3 όλοι είναι wide. Το ιδεατό για μένα είναι να βρω προπονητή τέτοιου συστήματος με build up long pass, αλλά μόνο με κοντές πάσες έχω βρει και απλά ελπίζω να κάνουν το μπαμ τα εξτρέμ μου στις διαγώνιες through. Αν πηγαίνεις με prolific wingers να συγκλίνεις μέσα το χάνεις το παιχνίδι, εκτός αν ο αντίπαλος έχει πραγματικά ΑΡΓΑ σέντερ μπακ. Που και πάλι, σε αυτήν την περίπτωση, ένας γρήγορος CF είναι πιο βολικός.

 

ΥΓ: Πέτυχα έναν ακόμα lag cheater χτες, shadowman από Τουρκία, 1037 rating, Div 1, 142 νίκες, 11 ισοπαλίες, 9 ήττες, που έπαιζε με Simeone 4-2-2-2 και είχε στην ομάδα Llorente, Crouch, Dost, Duric, Traore. Αφού είδε κι αποείδε πως άκρη δεν βγάζει με τις σέντρες, ούτε με τα corner (στον Traore έχει 3 man marking, Tah, Kouyate και από πλάγια ο M. Fernandes, ενώ στον άλλον είχα Rudiger και από πλάγια Dijks, είχα γυρίσει και ένα κλικ πίσω N'Doye να μαρκάρει κι αυτός), μου σκότισε με το να φλασάρει το pause button, και ενώ έχανε 2-1 στο 90+ και πήγα να βάλω και το 3ο έγινε το void match. Ένας ακόμα στην λίστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι team level παιζαμε? Παγκο ειχες κανονικους παικτες ή ασπρους?

Σχεδον ολα οσα λες κανω, αλλα δεν εχω καλα CBs στα lvl 1 και 2. Γενικα παιζω απο τα ακρα αλλα αν δω οτι ο αντιπαλος με κλεινει, αλλαζω το παιχνιδι προς το κεντρο, κατι αλλοι επιμενουν 90 λεπτα να βγαλουν σεντρες και δεν μπορουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2* ομάδα. Πάγκο κανονικά έχω, μισώ το white benching ειδικά αφού σε αυτό το επίπεδο οι περισσότεροι παίχτες δεν παίρνουν form updates και είναι τελείως random. Βέβαια 3 εβδομάδες τώρα ο N'Diaye είναι σε D form και έτσι έχω υποχρεωτικά Kouyate DMF αφού δεν έχω άλλον silver καλό DMF, ενώ παλιότερα τον έβαζα και CB τον Kouyate.

 

Γενικά είδα πως σου λείπουν τα καλά CB (Bartra ο καλύτερός σου αλλά ακόμα low level), μερικοί που αξίζει να κυνηγήσεις είναι J. Tah για γομάρι, Rudiger για demi κατάσταση (αυτούς τους 2 είχα στο μεταξύ μας ματς) και ίσως δες τον Aderlan Santos (αν και στην πράξη είναι λαχείο η μέρα του - και δεν μιλάω για το βελάκι). Παλιότερα είχα και low level Manolas/Koulibaly αλλά πλέον αυτοί ανέβηκαν level και δεν χωράει gold σε 2* ομάδα εκτός αν κάνω white benching.

 

Επίσης βρες και χτύπα Kouyate, είναι ο ορισμός του must have παίχτη για μένα σε 2* ομάδα. Τον ξεκινάω πάντα DMF ενώ έχω Tah και έναν εκ των Rudiger/Santos ως CB. Αν κάποιος είναι σε άσχημη μέρα ή ο αντίπαλος έχει Traore ως μοναδικό CF οπότε φαίνεται πως θα βγάζει μόνο σέντρες, φεύγει ο Rudiger ή Santos, πάει στην θέση του ο Kouyate (κερδίζει overall rating μάλιστα ως CB) και παρέα με τον Tah κάνουν και οι 2 man marking στον Traore. Αν έχω και N'Diaye ως DMF εκεί, πλέον ο Traore έχει τριπλό man marking από 2 παίχτες 1,92 και έναν 1,87, με physical contact 90+- όλοι τους, και def. prowess στο 82+.

 

EDIT: Το εκνευριστικό πάντως στο μεταξύ μας ματς, τουλάχιστον αν εγώ ήμουν στη θέση σου, ήταν πως το script ήταν εναντίον σου σε κάτι φάσεις, όπως πχ στα 2 κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο, που κέρδισες την κεφαλιά κάθε φορά και στην γραμμή την έδιωχνε ο αμυντικός μου με το κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω τον Kouyate, ειναι 75 ως DMF τωρα και τον ανεβαζει στο 78 ως CB ...Και τον N'Diaye εχω αλλα δεν εχει παιξει ουτε ενα παιχνιδι γιατι εχει ενα γαμω-D απο τοτε που τον πηρα.

Τον ειχα στην lvl 1 τον Kouyate μεχρι το 74 και πραγματικα ως CB εκει ηταν απιστευτος. Τον Traore τον γλενταει.

Δεν τον εχω βαλει ακομα στο lvl 2 γιατι εχω DMF εκει τον Nordtveit για να τον ανεβασω lvl. Και μετα θα παρει σειρα ο θεος Krychowiak ως DMF επισης για να ανεβει. Μαλλον θα βαλω παγκιτη τον Kouyate περισσοτερο για να μπει ως CB αν χρειαστει.

Matip + Tah εχω στο ματι για CBs, και περιμενω ενα Italian League 4* για να παρω τον Koulibaly και να τον βαλω στην lvl 2 ομαδα για οσο θα χωραει. Αυτοι που εχω τωρα ειναι ολοι απο random spins...δεν ειναι κακοι αλλα στα δυσκολα δεν τραβανε.

Rudiger+a.santos εχουν form 5 και πλεον κοιταω μονο απο 6 και πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kouyate πάντως είναι form 5, ενώ N'Diaye form 7, κι ας τον έχει σκίσει το update κάθε εβδομάδα εδώ και 3 updates (πριν είχε Β βέβαια). Ίσως όταν τελειώσουν τα form updates να διώξω τον Kouyate, αλλά για την ώρα για μένα είναι σκυλί από τα λίγα, ότι αποστολή και να του δώσω στην άμυνα τα βγάζει πέρα. Το anchor man βοηθάει για να κρατάει την θέση του ως DMF πράγμα που είναι λίγο θέμα με πολλούς DMF, τουλάχιστον για την δουλειά που τους θέλω.

 

Γενικά στην 2* ομάδα κοιτάω να μην έχω ούτε έναν gold εγώ, να βρω την σωστή silver team και τίποτα άλλο και να μην αγχώνομαι με τα levels που θα πρέπει να τους διώχνω. Δες και για τον Iborra ως CMF με δυνατότητα DMF. Τον ήθελα αυτόν, και μου έκατσε στο free spin του Ισπανού special agent πριν 10 μέρες και τον έχω στο level 50 πλέον, με overall rating 83 οπότε δεν χωράει ακριβώς στην 2* ομάδα μου (έτσι κρατάω τον N'Doye ως τον βασικό CMF). Τον ψήνω για βασικό στην 3* που θα χτίσω μάλλον σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα lvl 3 και 4 ειμαι αρκετα πληρης. Για το 5 μου λειπουν top GK, DMF, RWF.

 

Στα 1+2 το προβλημα ειναι οτι συνεχως πρεπει να αλλαζεις παικτες...τωρα προσπαθω να παρω μερικους bronze για να ειναι σταθεροι στην 1* 

O Iborra καλα stats αλλα form 4...ΔΕΝ!

Renato Sanches θελω για silver CMF, εχει επικα stats και form 7 αλλα δεν υπαρχει 100% συνδυασμος: 

http://pesdb.net/pes2017/?id=110578

Επισης Ramires+Illaramendi ειναι πολυ καλοι και χρησιμοι CMF που θα παιξουν αρκετα παιχνιδια στην lvl 2 μεχρι να 80αρισουν και να πανε για lvl 3. Κυριως ο 1ος ειναι must με form 7, ο αλλος εχει 5αρι αλλα πολυ συχνα Α/Β απο τα weekly updates. Το κακο με τον Ramires ειναι οτι ειναι αδυναμος. Παντως αυτος και ο Nainggolan ειναι οι μονοι CMF μου που βαζουν αρκετα γκολ.

http://pesdb.net/pes2017/?id=1073781899

http://pesdb.net/pes2017/?id=42865

 

Πολυ καλος silver DMF ειναι και ο δικος μας ο Σαμαρης παντως..

 

ps1. τον Talisca τον ειχες ή θυμαμαι λαθος? Αν οχι, ειναι καλη περιπτωση, γρηγορου δημιουργικου μεσου.

ps2. καλα ο N'Doye...την ταχυτητα την προσπερναω, το form 1 οχι

ps3. Επισης επειδη πλεον ειμαι κατοικος Πορτο, εχω παρει ολους τους παικτες της FC Porto, οι οποιοι ειναι και η βαση για τις 1+2 ομαδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς εγώ έχω κλείσει για lvl 5 ομάδα επειδή καθάρισα τον ατζέντη του CL semi final. Πρακτικά έχω την Real όλη και ότι αξίζει από Yuve κυρίως, συν τους καλύτερους πέρυσι. Τερματοφύλακας Buffon εγγύηση, αν και έχω αγοράσει έναν lvl 5 scout Τσεχία για να πάρω τον Τσεχ και δεν έχω ασχοληθεί ακόμα. Σε φάση κάτι Oblak κλπ τους βλέπω να γίνονται όλοι trainers (gold GK είχα από παλιά Sirigu και Lopez και μου φτάνουν).

 

Όσο πέφτει η ομάδα σε επίπεδο όμως, τόσο πιο επιτακτική είναι η ανάγκη για ψηλούς, ειδικά στο κέντρο και στα CB. Παραχωρήσεις κάνω μόνο λίγο στον AMF και στα ακραία μπακ, που και πάλι επιμένω στο 1.80+ σε όλους. Ταχύτητα και γενικά τεχνική δεν με νοιάζει στον τρόπο παιχνιδιού μου στο κέντρο, να παίρνουν τις κεφαλιές στο κέντρο θέλω (ακόμα και τον Traore να ζορίζουν) και να μπορούν να βγάλουν μια καλή διαγώνια through στα εξτρέμ. Ταχύτητα είναι ψιλοπεριττή, σουτ καλοδεχούμενο αλλά όχι απαραίτητο. Γι'αυτό επιμένω σε N'Doye, ο οποίος btw είναι ο κορυφαίος σκόρερ μου στα κόρνερ. 2/3 κόρνερ που θα μπει γκολ, είναι κεφαλιά του. Εμένα αυτός ο παίχτης θα μείνει στην ομάδα, ακόμα και ως αναπληρωματικός, γιατί αν σου κάτσει το βελάκι, κι ας έχει form 1, είναι κυρίαρχος στο κέντρο.

 

Κοιτάω για πιθανές εναλλακτικές, και έπεσα στον Wernbloom που φαίνεται μια χαρά αντικαταστάτης του για όταν τελειώσουν τα form updates. http://pesdb.net/pes2017/?id=35397

 

Πέρα από Σάμαρη κι ο Τζιόλης φαίνεται οκ. Μου φαίνεται θα τους χτυπήσω και τους 3 αυτούς για την ομάδα.

 

Talisca δεν είχα ποτέ, τον έχω δει αντίπαλο άπειρες φορές όμως, και φαίνεται ενδιαφέρον ως παίχτης, αλλά έχω βολευτεί με El Kaddouri και Xabi Prieto ως AMF, και σχεδόν κάθε βδομάδα ένας από τους 2 είναι σε Α ή Β form, οπότε ούτε καν αλλαγή δεν χρειάζομαι (αν και η συγκεκριμένη θέση για μένα τους ξεθεώνει γιατί καλύπτουν άπειρο χώρο, αν δεν έχουν καλό βελάκι δεν βγάζουν 90 λεπτά αγώνα από την κούραση). Το καλό με τον Talisca βέβαια είναι ότι παίζει σε όλες τις θέσεις κέντρου και επίθεσης, επομένως ίσως τον πάρω για μπαλαντέρ στον πάγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κορυφαιοι scorer σε κορνερ = Samaris, N'Zonzi, Danilo Pereira. Απο DMFs. Κυριως ο N'Zonzi. 80αρης ειναι και απειρα καλος.

 

Οσο για την ομαδα σου, ναι ηταν προφανες οτι ηταν πανυψηλη...Δεν εισαι ο μονος που παιζει ετσι, ειναι αρκετοι, μαλλον για anti-Traore.

 

Αυτος ο Wernbloom εχει 78 ως CB ...Ειναι και ευκολος να τον παρεις με free scouts. Αλλα αργος! Παναργος! Χμμ...

 

Κοιτα και τους Bender,Goretzka,Hutchinson για ψηλους CMF.

Επεξ/σία από WizNick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...