Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να πάρω lvl 1 Auba. Να τον χτυπήσω να παίξει 3-4 ματσάκια στην 2* ομάδα στη θέση του Remy; Με δεδομένο το form μέχρι μεθαύριο θα είναι καλά πιστεύω. Μετά που θα κοπούν τα updates θα γίνει μάλλον trainer και θα κρατήσω τον αστεράτο ambassador.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έπαιξα 2 ματσάκια, ίδιο overall rating με τον lvl 29 Remy μου, μάλλον θα τον κρατήσω για άλλα 2-3 ματσάκια αύριο αν προλάβω (που θα έχει το A form) και μετά θα πάει πάγκο μέχρι να γίνει trainer. Δεν είναι να τον κρατήσω στην lvl 2 ομάδα αν πάει 81 rating άλλωστε (και στο 80 οριακά θα τον κρατήσω).

 

Ξεκίνησα και να προπονώ στα vs com farm matches τον Τζιώλη. Φαίνεται πολύ καλή περίπτωση αντικαταστάτη του N'Doye, ειδικά αν τον πάω level 40+ με special trainers γρήγορα. Lvl 43 μέχρι και το 48 έχει 79 overall rating, που είναι πολύ καλή περίπτωση. Δυστυχώς το χαλάει στο 49 που πάει 80 και στο 50 που πάει 81, οπότε σκοπός είναι να τον πάω γύρω στο 44 και μετά όσο πάρει στα κανονικά ματσάκια (κι ελπίζω να μην πάρει πολλά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω τετοιους παικτες, πολυ αργοι.

Ο επομενος silver DMF θα ειναι αυτος: http://pesdb.net/pes2017/?id=106235

Το κακο ειναι οτι απο το 30 στο 31 ανεβαινει απο 78 στο 80 οποτε θα φυγει σχετικα νωρις απο την lvl 2..

Μετα παμε σε Amadou + Pintilii ή ανεβαινει απο την 1 στην 2 κανας bronze...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά είναι θέμα να βρεις παίχτες για 2* ομάδα που να μένουν κι όταν παίρνουν levels. Με βλέπω να επικεντρώνομαι σε low silver ή high bronze ώστε να μπορούν να πάνε level 40+ χωρίς να έχουν πάνω από 78/79 overall.

 

Πρέπει να βρω wingers που να είναι 1.80+, γρήγοροι και με form 6 και πάνω, γιατί σύντομα σταματάω τον Bebe και τον King.

 

Edit: τόσο άντεξε ο Auba. Lvl 13 81 overall και πήρε πόδι. Βέβαια με αυτόν πήρα 2 ματσάκια και είμαι πάλι div1.

Επεξ/σία από BrocasHelm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ένας ατζέντης δεν έχει εμφανιστεί αφού τους έχω όλους τους παίχτες. Έχω (μάλλον είχα) 400 χιλιάρικα να χαλάσω. Χάλασα 150 για να βγάλω 15 trainers Messi και τώρα σκέφτομαι, να τους ρίξω στον ίδιο, ή να ρίξω μερικούς στον Bale να 50ρίσει και μετά ρίχνω στον Messi τα υπόλοιπα;

 

Άλλες επιλογές να φάω πόσους Higuain είτε για τον ίδιο, είτε για Auba.

 

Edit: Τελικά ο Messi πήγε 45, πήγα τον Auba 44, και λέω να φαρμάρω λίγο να δώσω και 15 trainers στον Higuain επίσης.

Επεξ/σία από BrocasHelm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ανεβασει ιδιαιτερα τους παικτες μου αν και σιγα-σιγα θα γινει. 

 

Ο προβληματισμος μου τωρα ειναι ο εξης, παικτες σαν αυτους που εχουν βοηθησει τοσο πολυ, τους σκοτωνεις τωρα λογω form ή τους κρατας για παγκιτες μηπως και βρεθουν σε καλη μερα?

 

ce6e3f498c234d1c9f16239a192d67d1.png

 

Poulsen form 3, Belotti form 4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ 1 θα κρατούσα, τώρα ποιον ανάλογα. Πχ και τον N'Doye του form 1 θα τον κρατήσω παγκίτη μάλλον μπας και, γιατί αν έχει από κίτρινο βελάκι και καλύτερο απλά τον θεωρώ αναντικατάστατο.

 

Επίσης αν σκέφτεται κάποιος να κάνει αυτό που κάνω εγώ με τον Higuain, ένα μικρό tip για να κάνετε maximize τα xp. Στο lvl 31 ο Higuain πάει από 89 σε 90 overall, που δίνει κάπου 80+ παραπάνω xp συγκριτικά με πριν. Έτσι εγώ βάζω και φαρμάρω με αυτόν ως CF, για πλάκα τα 3 πρώτα σουτ είναι γκολ όπως και να τα βαρέσει, και έτσι σε 2 ματσάκια με χατ τρικ και 8 rating πιάνει αρκετά xp για το level up. Πιστεύω έτσι θα κερδίσω κάπου 2000 παραπάνω xp στο τέλος, χωρίς να κάνω κάτι περισσότερο από ότι έκανα ήδη, με εξαίρεση που σε κάθε 2 παιχνίδια βγαίνω στο κεντρικό μενού να τον κάνω trainer και να τον ξαναπάρω από τον ατζέντη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ αμιγκο σε πιστευω...και ειπες δεν λαγκαρει ε ..για να εχεις ''γραψει τοσες ωρες'' κι ολας σημαινει οτι παιζεις χωρις προβληματα ονλαιν......

φιλε οσο αφορα το pc ξεσκίζεται στους cheaters, δεν ξερω ποια εκδοση παιζει ο φιλος και στα λεει αυτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο full game πολύ σπάνια να συναντήσω cheater, το ξαναλέω χωρίς να έχω κάποιο συμφέρον εννοείται, κι εχω γράψει πάνω από 400 ώρες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ένταξη ειναι μ@λακες, παιζω με παικτες με υψηλο rating και με ξεσκιζουν στο κλεψιμο οταν βλεπουν οτι δεν μπορουν να προηγηθούν, 

μετα παιζω με ασχετους με χαμηλο rating οι οποιοι τρωνε 3-4 goal και στο 89' βγαινουν χωρις να χασουν βαθμους, να πανε να γ@μηθουν... και οποιος λεει οτι δεν υπαρχουν cheaters μάλλον παιζει σε άλλο πλανητη, πρεπει να ειναι και η τελευταια χρονια που ασχολούμαι με το κ@λοπαιχνιδο, ειναι τραγικοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε pc ή playstation?

 

 

Ένταξη ειναι μ@λακες, παιζω με παικτες με υψηλο rating και με ξεσκιζουν στο κλεψιμο οταν βλεπουν οτι δεν μπορουν να προηγηθούν, 

μετα παιζω με ασχετους με χαμηλο rating οι οποιοι τρωνε 3-4 goal και στο 89' βγαινουν χωρις να χασουν βαθμους, να πανε να γ@μηθουν... και οποιος λεει οτι δεν υπαρχουν cheaters μάλλον παιζει σε άλλο πλανητη, πρεπει να ειναι και η τελευταια χρονια που ασχολούμαι με το κ@λοπαιχνιδο, ειναι τραγικοι.

 

Σε PC. Όχι φίλε μου δεν ζω σε άλλον πλανήτη. Είμαι Θεσσαλονίκη, στείλε πμ να τα πουμε κι απο κοντά αν θες.

Δεν ξέρω πως σου έκατσε έτσι η φάση, καμία σύγκριση με περυσι και εννοείτε πρόπερσι που ήταν χάλια η κατάσταση.

 

Αν κάνεις μια γύρα στα forum γενικά όλοι έχουμε την ίδια πάνω κάτω άποψη. Ελάχιστοι εώς καθόλου cheaters.

Μιλάω για το online devisions σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...