Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2017 [PC]


giannisag17

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 323
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...

τι θελουν να πουν οταν λενε premioum εκδοση του pes2018 σε pc? τι διαφορα εχει με την απλη

https://www.theconsoleclub.gr/el/?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=43104&Itemid=444

 

μη premium εκδοση https://www.skroutz.gr/s/11938546/Pro-Evolution-Soccer-2018-PC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λεει πιο κατω:

 

• ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟ-ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
 
-ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΣ AGENT ΓΙΑ ΤΟ MYCLUB ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΕΙ ΣΤΗΝ Ε3
-UEFA CHAMPIONS LEAGUE AGENT ΓΙΑ ΤΟ MYCLUB PARTNER TEAM AGENT
-4X ΑΡΧΙΚΟΙ AGENTS
-10.000GP X 10 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
-ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΛΛΟΓΗ UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2017/18
 
Σε αλλη σελιδα τα βρηκα πιο αναλυτικα:
 

PES 2018 Premium Edition Includes:

  • Base Game
  • 1x FC Barcelona Special Agent
  • 1x FC Barcelona Legend Special Agent
  • 1,000 myClub coins
  • 2x Premium Partner Agents for myClub
  • UEFA Champions League Agent for myClub
  • Usain Bolt for myClub
  • 4x Start Up Agents
  • 1x Partner Club Agent
  • 10,000 GP x 10 weeks
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wiznick, ερώτηση αφού σε πέτυχα χτες σε ματσάκι. Την ομάδα για να την έχεις level 2 τους κάνεις release και τους ξαναπαίρνεις μετά; Γιατί έτσι με βλέπω σύντομα, ειδικά στα εξτρέμ.

 

Και 2η ερώτηση, στις κεφαλιές στο κέντρο πως και τα έλεγχες όλα ακόμα και ενάντια σε μεγαλύτερους αντιπάλους; Ειδικά με τον Kane που πάσαρες με το στήθος ενάντια σε Tah, Kouyate κλπ. R2 για να πάρεις θέση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wiznick, ερώτηση αφού σε πέτυχα χτες σε ματσάκι. Την ομάδα για να την έχεις level 2 τους κάνεις release και τους ξαναπαίρνεις μετά; Γιατί έτσι με βλέπω σύντομα, ειδικά στα εξτρέμ.

 

Και 2η ερώτηση, στις κεφαλιές στο κέντρο πως και τα έλεγχες όλα ακόμα και ενάντια σε μεγαλύτερους αντιπάλους; Ειδικά με τον Kane που πάσαρες με το στήθος ενάντια σε Tah, Kouyate κλπ. R2 για να πάρεις θέση;

 

Δεν τους κανω release αν και το σκεφτομαι γιατι Salvio/Toledo που ηταν οι βασικοι wingers μου, 80αρισαν και δεν χωρανε. Κατι gold wingers οπως ο Depay απλα τους ανεβαζω για την lvl 3.

Τον Diogo Jota της lvl 1 team τον ξαναπηρα παντως γιατι εκανε ενα αλμα απο 74 σε 76 και δεν χωραγε με τιποτα εκει.

Για τον Kane δεν ειμαι σιγουρος τι εννοεις γιατι εγω τον θεωρουσα τον αδυναμο κρικο της ομαδας! Ειναι ψηλος μεν αλλα αδυναμος. Ειχε παντως πρασινο βελακι πανω. Ουτε θυμαμαι να ελεγχα το ψηλο παιχνιδι στο κεντρο, αλλα και οι δικοι μου παικτες ηταν ολοι καλοι εκει. Ο Adan ειχε μπλε βελακι...φανηκε αυτο νομιζω. Αλλα και ο δικος σου εκανε την διπλη αποκρουση του αγωνα σε μια φαση. Αδικο να χασω απο κεφαλια του Traore στο τελος..τεσπα next time! 

Μετα τον αγωνα μας δεν ξερω τι εχει γινει, το PES αποφασισε πως ειχα ανεβει πολυ? Ολα τα παιχνιδια πανε κατα διαολου, ο Buffon σε 3 συνεχομενα παιχνιδια δεν εκανε ουτε μια αποκρουση, μιλαμε να βαζει ο αλλος 6 goals με 6 shots και εγω με 16 να βαζω 1-2. Οι παικτες-κλειδι ειναι συνεχεια με κοκκινα βελακια.Μεχρι και απο κατι τυπους με 300smth rating εχασα. Και συνεχεια εχω αντιπαλους που παιζουν με 60-70% κατοχη, δεν την παλευω με αυτους. Απο division 1 εχω παει στην 3 και παω για 4 αν συνεχισει ετσι.

Εντελως αναποδα απο τις τελευταιες βδομαδες που εκανα συνεχεια κατι 20αρες νικες σερι και απο το πουθενα βρεθηκα να εχω τοσο μεγαλο rating.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα καφέ βελάκι τον Remy και τον Bebe γι' αυτό αναγκάστηκα να βάλω Traore (και Bolasie), δεν τράβαγε μετά το 70'. Cheap goal, το ξέρω (τον έχω πάγκο αποκλειστικά ως deterrence σε αντιπάλους που παίζουν έτσι, σπάνια παίζει γι' αυτό και online έχεις πάρει 2 levels εδώ και 4 μήνες) αλλά λέω να πάρω Diouf για αντικαταστάτη του CF. Το ματσάκι μπορούσε να λήξει και ανάποδα στο σκορ.

 

Ο Kane στα βολέ σου κέρδιζε την κεφαλιά ή ακόμα και πάσα με το στήθος στο 90% των περιπτώσεων. Και απλά αναρωτιέμαι αν έκανα και λάθος, γιατί και με r2 δεν μπορούσα να πάρω καλύτερη θέση ακόμα και με ντερέκια αμυντικούς.

 

Εγώ πλέον μόνο lvl 2 και 5, τίποτα ενδιάμεσο, οπότε μάλλον όταν κάποιος πιάνει 80-81 rating θα φεύγει και θα ξεκινάω πάλι level 1. Ευτυχώς πλέον το auction house είναι φτηνό και έχω πέσουν 5αστερους scouts που δεν χρειάζονται. Επόμενος που θα φύγει είναι ο King, όταν πάει level 40 νομίζω πάει 82 οπότε για λίγο θα εδώ Inaki Williams και μετά πάλι King. Ευτυχώς ο Remy θέλει 4-5 levels ακόμα πριν τον διώξω.

 

Το έχω παρατήσει το rating πλέον εγώ, λιώνω competitions όταν έχει, επειδή είναι και θέμα τύχης να χάσεις στο 5λεπτο ματς ή να έρθει ισοπαλία και επειδή η ομάδα μου έχει κοντά 3200 δύναμη χάνω πολλούς πόντους κάθε φορά. Από 1000+ έχω πέσει στα low 800. Αλλά δεν με νοιάζει, το div 1 θέλω μόνο να κρατάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το rating λιγο με νοιαζει και μενα, ισα-ισα που απο τοτε που περασα το 1000 τρωω πολλα void παιχνιδια πριν καν αρχισουν....Μακαρι να ειχα χαμηλοτερο! Απλα δivision θελω να μενω για να παιρνω το survival bonus...δεν με ενδιαφερει αν ειναι div 1 η 2 η 3..αρκει να ειμαι σταθερα στο ιδιο!

O Diouf ηταν θεουλης στο lvl 1, στο lvl 2 ακομα δεν πειθει, τα βρισκει σκουρα. Ισως πρεπει να ανεβει λιγο ακομα. Παντως εχει πολυ καλα stats σε finishing/heading/speed/jump/p.contact/stamina και heading skill. 278 goals σε 121 παιχνιδια μετραει μεχρι τωρα για μενα...

Θελω να τον εχω βασικο CF με αναπληρωματικο τον Zapata (ειναι super sub). O Kane αν του δωσεις χωρο σκοτωνει αλλα δεν ειναι ευκολο γιατι ειναι λιγο αργος. Ειναι 1.88 παντως οποτε κερδιζει κεφαλιες, αλλα δεν εκανα κατι ιδιαιτερο για να παρω καλυτερη θεση, απλα τυχαινε.

 

Καλα conditions ειχα στο παιχνιδι εγω, αν και αχρειαστο να εχω μπλε βελακια και στους δυο GKs....

UTgMgkNwTwOVAXhMR4Jt7g.png

 

Αλλα κοιτα εδω το τελευταιο παιχνιδι μου..ισως αρχισε να γυριζει παλι η τυχη!.μονο με αναπηρια θα το εχανα αυτο!

AxEB6dHGRcOMgByuSNoc8Q.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θεωρητικά η σεζόν τελείωσε χτες και σήμερα ξεκινά η σεζόν του myclub 2018, οπότε ο απολογισμός είναι ο ακόλουθος:

 

https://imgur.com/a/ZqG92

 

(δεν ποστάρω όλες τις εικόνες για να μην βαρύνω το thread)

 

Σταθερά div 1 εδώ και δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές, με εξαίρεση μια φορά πριν κανά μήνα που λόγω θεμάτων σύνδεσης έκανα πολύ disconnect και έπεσα σε div 3 αφού σε 20 ματσάκια 6-7 φορές έγινα disconnect. Είχε πέσει και το courtesy στο B, μετά τρένο ανέβηκα πάλι div 1 και έμεινα σταθερά. 2 εικόνες δείχνουν σερί νικών για τις 2 τελευταίες φορές που ήμουν div 1 γιατί είπα να κρατήσω κανά αναμνηστικό (αυτό με τα 8 ματσάκια το έληξα νωρίτερα εγώ χτες για να προλάβω το 3x renewal tickets). Και τέλος οι 2 βασικές ομάδες μου, μια 2* και μια 5*.

 

Πλέον δε νομίζω να συνεχίζω να παίζω το 17, εκτός από πολλές βαρεμάρες. Άντε τώρα να δούμε το demo του 18 (κατεβαίνει) και να δω αν θα επενδύσω σε αυτό, ή θα περιμένω το free2play όπως το 17.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...