Προς το περιεχόμενο

Samsung TV Monitor 23.6" FHD 139€ Late Night Offer Plaisio [ΤΕΛΟΣ]


milos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω αγορασει δυο (2) για τα pc των παιδιων μου,εδω και εναμιση χρονο.Κανενα προβλημα.


ακυρο παιδια .....εκανα λαθος......εγω πηρα την T24D390.......σορρυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Την εχω την συγκεκριμενη αλλα μου εχει βγαλει καποια σοβαρα θεματα. Καποιες φορες κανει reboot ενω ειμαι με hdmi κ πρεπει να την κλεισω κ να την ξαναανοιξω. Αλλες φορες κολλαει ο ηχος κ η εικονα κ πρεπει να την κλεισεις κ να την ξαναανοιξεις. Το σερβις που ρωτησα θελει 1 βδομαδα αρα προτιμω να ζήσω με αυτα.

Απο την αλλη πολυ ωραιο χαρακτηριστικο ειναι το PIP. Με την turbo-x δεν υπαρχει συγκριση λογω μαρκας(σερβις) κ ΤV.

Δεν ρυθμιζεται κατα υψος μονο κατα γωνια

Ποιο firmware εχει η οθονη; Αν δεν εχεις το τελευταιο ( 1005.0 ) , τοτε εγκατασταση και reset. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μην σου πω και 100 φορες καλυτερη !

 πηγαινε μια βολτα στο kaταστημα δεστην και μετα πες την γνωμη σου .μετα 

 

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι

 

1) δε βρισκομαι Ελλάδα.

 

2) και να ήμουν Ελλάδα, προτιμώ να αγοράσω από το περίπτερο παρά από το Πλαίσιο, για τους δικούς μου λόγους.

 

3) Επώνυμο με τουβλώνυμο δε συγκρίνονται. Είτε το θες, είτε όχι.Μιλάω για τις περιπτώσεις των TuvloX.

 

4) Το TuvloX του λινκ θυμίζει πολύ φτηνή αντιγραφή της ήδη φτηνής AOC i2369Vm χωρίς την (όποια) ποιότητα κατασκευής και πληθώρα εισόδων που η AOC διαθέτει (2x HDMI + 1x DP + 1x VGΑ + Audio In), εστησα 3 χτές, συμπαθητικές θα έλεγα γαι retail price 110 λίρες. Και μάντεψε, το AOC έχει το ίδιο κόστος (και φτηνότερα) με το TuvloX.

 

5) Service και ανταλλακτικά στη Samsung έναντι στην Tuvlosonic. Και γενικα τρόπος αντιμετώπισης του πελάτη ως αγοραστή (αναφέρθηκε παρόμοιο παράδειγμα παραπάνω με χρόνους service, όχι με service που μας άφησε χρόνους).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξιζει την ιδα απο κοντα ,και πηρα την κατω

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/othones/Turbo-X-Othoni-LED-23-8-TX-238IPS-240GX.htm

 

με κλειστα τα ματια

Γελαει ο πλανητης...

Οταν αγοραζεις κατι κοιτας και το aftersale κτλ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης να ειπωθεί κάτι σημαντικό (για λίγους μεν, αλλά σημαντικό): Δεν υποστηρίζει vesa mount.

Όσοι θέλετε την οθονη για περιβάλλον γραφείου ή για λύση με mounting arm την προσπερνάτε.

 

 

Για την TuvloX που αναφέρθηκε παραπάνω ούτε λόγος, εκείνη ΔΕΝ υποστηρίζει vesa mount.

 

 

 

Edit: Η Samsung έχει τελικά και VESA mount υποστήριξη (μή δώσετε βάση στις φωτογραφίες που ανεβάζει το Πλαίσιο και παρασυρθείτε)

Επεξ/σία από plpapadopoulos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να ειπωθεί κάτι σημαντικό (για λίγους μεν, αλλά σημαντικό): Δεν υποστηρίζει vesa mount. Για την TuvloX Που αναφέρθηκε παραπάνω ούτε λόγος, αλλά ούτε εκείνη υποστηρίζει vesa mount.

 

Όσοι θέλετε την οθονη για περιβάλλον γραφείου ή για λύση με mounting arm την προσπερνάτε.

Την έχω τη Samsung και στο Manual λέει πως υποστηρίζει vesa 75x75

post-198818-0-82883700-1466107871_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω τη Samsung και στο Manual λέει πως υποστηρίζει vesa 75x75

attachicon.gifS60616-230941.jpg

 

 

Παλίκαρε έχεις απόλυτο δίκιο και ζητώ συγγνώμη.

 

Είδα τις φωτογραφίες που ανέβασαν οι άχρηστοι από το Πλαίσιο (συγκεκριμένα την 3η κατά σειρά) που το δείχνει ΧΩΡΙΣ Vesa Mount.

 

Σε amazon που είδα (εκ των υστέρων) και στο manual όπως λες αναφέρεται.

 

Διόρθωσα και το προηγούμενο πόστ μου αντίστοιχα κι ευχριστώ που το επισήμανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλίκαρε έχεις απόλυτο δίκιο και ζητώ συγγνώμη.

 

Είδα τις φωτογραφίες που ανέβασαν οι άχρηστοι από το Πλαίσιο (συγκεκριμένα την 3η κατά σειρά) που το δείχνει ΧΩΡΙΣ Vesa Mount.

 

Σε amazon που είδα (εκ των υστέρων) και στο manual όπως λες αναφέρεται.

 

Διόρθωσα και το προηγούμενο πόστ μου αντίστοιχα κι ευχριστώ που το επισήμανες.

Όντως στο πλαίσιο οι φωτογραφίες είναι ότι να ναι. Η τρίτη που έχουν είναι το σκέτο monitor. Το Tv monitor είναι τελείως διαφορετικό από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξιζει  την ιδα απο κοντα  ,και πηρα την κατω 

 

http://www.plaisio.gr/desktop-laptop/periferiaka/othones/Turbo-X-Othoni-LED-23-8-TX-238IPS-240GX.htm

 

με κλειστα τα ματια 

Ένα μνημόνιο στο κύριο, μέχρι να σβήσει ο ήλιος ....

 

Μια τέτοια πρόταση επιτρέπεται μονο αν είσαι υπάλληλος του Πλαισίου... 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποίους εξακολουθούν να ενδιαφέρονται. Είχα πάρει 1 τέτοια και πήρα και 2η. Προσωπικά έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Την 1η την χρησιμοποιώ ως Tv. Και την 2η monitor στο Pc. Τις εχω βάλει και το νεότερο firm και όλα κομπλέ. Δεν ρυθμίζονται καθ ύψος αλλα μονο κλίση και αυτή αρκετά περιορισμένη. Παρόλα αυτά ειναι full hd έχουν 2 εισόδους hdmi. Γενικός και ως τηλεόραση και ως monitor δεν εχω κανένα παράπονο. Προσωπικά είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Οτιδήποτε θέλετε με ρωτάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά επειδή όπως και τότε (πριν 6-7 μήνες) που είχα πάρει την 1η έτσι και τώρα να ξέρετε ότι αυτή ειναι η ποιο value for money επιλογή για όσους ψάχνουν και tv και monitor σε ένα που να ειναι HD 1080p. Σε αυτά τα χαρακτηριστικά (αν εξερεσεις φυσικά τις turbox), η σιγκεκριμενη τα σπάει. Και απο γωνιές θέασης και ποιότητα και ανάλυση ειναι μια χαρά οθόνη. Το μονο ίσως σαν παρατήρηση ότι ειναι 5ms και όχι 4ms. Το οποίο ίσως να παίζει κάποιο ρόλο που πρακτικά δεν νομίζω να εχει και καμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είμαι υπερευχαριστημένος με την οθόνη. Στα 139 ευρώ δεν υπάρχει κάτι καλύτερο. Νομίζω και στις αγγελίες παίζουν μια δυο αν θέλει κανείς ακόμα φτηνότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...