Προς το περιεχόμενο

Πρώτη επαφή με το εντυπωσιακό OnePlus 3 [Video]


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ένα από τα πολλά "γατάκια" που απλά υποσκελίζονται μπροστά στο μεγαλείο του Galaxy S7. Βάλτε και 12gb ram πάλι κινέζος θα ναι :D Αναμένουμε τον νέο βασιλιά Note 7. Ως τότε το S7 απλά παίζει με τα "γατάκια" αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα του Oxygen OS που το iPhone ανοίγει τα games για πρώτη φορά σε nanoseconds ενώ το oneplus θέλει την ώρα του, και αυτό γιατί το είπε ο Μοχάτμα Γκάντι; Ή μήπως είναι και θέμα ταχύτητας της εσωτερικής μνήμης και του άριστου οptimization; Δεν αναφέρομαι καν στα αργά από επιλογή transition effects του iOs από τα οποία χάνει μερικά δευτερόλεπτα στο συνολικό χρόνο. Μάλλον, για όλους αυτούς τους λόγους το iPhone 6s και το Galaxy S7 κοστίζουν όσο κοστίζουν. Σοβαρευτείτε κάποιοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τυφλε οπαδε της Apple γιαυτο κανει η συσκευη της αγαπημενης σου εταιρειας και το Samsung κοντα στα 700 ευρω και το αλλο κανει 400....σοβαρεψου ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΑ για να σπαμαρεις οπου βρεις thread με αστεια συγκριτικα.

 

Υ.Γ
Εχουν πει οτι υπαρχει καποιο θεμα με τη διαχειριση της RAM το οποιο και θα φτιαξουν....παρολαυτα αν δεν σας κανει γιατι αργει 10 δευτερολεπτα να ξεκινησει ενα παιχνιδι μπορειτε χαλαρα να δωσετε 700 ευρω για να παρετε την συσκευη που ειναι πιο γρηγορη που ετσι και αλλιως θα τη παρετε και χειροτερη να ηταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον τυφλε οπαδε της Apple γιαυτο κανει η συσκευη της αγαπημενης σου εταιρειας και το Samsung κοντα στα 700 ευρω και το αλλο κανει 400....σοβαρεψου ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΣΟΣΤΑ για να σπαμαρεις οπου βρεις thread με αστεια συγκριτικα.

 

Υ.Γ

Εχουν πει οτι υπαρχει καποιο θεμα με τη διαχειριση της RAM το οποιο και θα φτιαξουν....παρολαυτα αν δεν σας κανει γιατι αργει 10 δευτερολεπτα να ξεκινησει ενα παιχνιδι μπορειτε χαλαρα να δωσετε 700 ευρω για να παρετε την συσκευη που ειναι πιο γρηγορη που ετσι και αλλιως θα τη παρετε και χειροτερη να ηταν.

Άρα κουφέ πολέμιε της λογικής, συμφωνείς μαζί μου πως ό,τι πληρώνεις παίρνεις, αλλά μου ζητάς να σοβαρευτώ ως προς τι; Δεν έκανα εγώ το βίντεο. Άλλοι συγκρίνουν ανόμοια πράγματα προσπαθώντας να μας πείσουν ότι με τα μισά λεφτά αγοράζεις το ίδιο και καλύτερο προϊόν από τα υπερτιμημένα iPhones και Galaxy που αγοράζουν τα κορόιδα. Τελικά, είναι ή δεν είναι υπερτιμημένα; Είναι ή δεν είναι ισάξια τα φθηνά κινέζικα; Αρκούν ή δεν αρκούν τα ξερά specs; Αποφασίστε επιτέλους... και σοβαρευτείτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μετοχε της Apple αυτο που εγραψα με μια γραμμη.....ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ONEPLUS ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΗΛΟΜΑΡΑΦΕΤΙ;

 

Διπλασια λεφτα κανει ειναι η απαντηση!Οσο για τα προβληματα που εχει ενα κινητο που δεν εχει ακομα καλα καλα κυκλοφορησει ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ οτι ειναι software related και οτι θα διορθωθουν!Εκτος και εισαι τοσο πορωμενος που πιστευεις σοβαρα οτι ενα κινητο με Snapdragon 820 και 6g RAM σερνεται στις εφαρμογες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα μετοχε της Apple αυτο που εγραψα με μια γραμμη.....ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ONEPLUS ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΟ ΜΗΛΟΜΑΡΑΦΕΤΙ;

 

 

Η τιμή ντεν είναι ντικεολογκία, μόνοι τους έχουν σηκώσει πολύ ψιλά τον πήχη, όταν έχεις για διαφημιστικό σλόγκαν το never settle και flagship killer εννοείτε ότι πρέπει να στέκεσαι δίπλα στους μεγάλους παίχτες.

Αυτό με την διαχείριση μνήμης είναι βλακώδες και δεν είναι bug αλλά επιλογή τους, ακυρώνει τα 6 τα οποία όπως είναι τώρα τα πράγματα δείχνει ότι τα βάλανε μόνο και μόνο για να στέκεται στα spec sheets ποιο πάνω από όλα τα υπόλοιπα έστω σε κάτι.

 

Πάντως οι reviewers μέχρι στιγμής, ακόμη και το iVerge δείχνουν "αγάπη μόνο"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτον οτι flagship killer δεν ειναι και οτι μαλακιστηκαν με τη RAM απο εκει και περα για τη τιμη του και τα χαρακτηριστικα του ειναι μια πολυ καλη επιλογη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω το one plus X.

 

Για τον μέσο χρήστη* όλα αυτα έχουν ξεπεράσει κατα πολύ τς ανάγκες του και δεν νομίζω να έχει κανενα προβλημα. Το να μου βάζεις 200 gb RAM και 100 cores δεν με ενδιαφέρει αν το UI σέρνεται

 

Προσωπικά, κάνω άνετα την δουλειά μου, αλλά στο θέμα software υπάρχει πρόβλημα. Του έχω βάλει CM, είναι ακόμα nightly και φυσικά ΓΕΜΑΤΟ bugs. Υπάρχουν άπειρα functions που δεν παίζουν ή υπολειτουργούν σε σχέση με ενα samsung που θα έπαιρνα με 100Ε επιπλέον. Απο καταγραφή ήχου στις κλήσεις, οτι δεν ακούγεται οταν σε καλούν, bluetooth που αποσυνδέεται χωρίς λογο και άλλα πολλά.

 

Μέχρι να τα φτιάξουν θα έχω αλλάξει κινητό και αυτό θα το βρίζω κάθε πρωί. Και όλα αυτά για να γλυτώσω 100-200Ε? Και να το κάνω update καθε 2-3 μέρες? Και να λέω τώρα δουλευει ή να το κάνω ενα restart ?

 

Στα πολύ θετικά η μεγαλύτερη μπαταρία που σε βγάζει 2 μέρες άνετα με χρήση (αν και άρχισαν να εμφανίζονται και samsung με μεγαλύτερη πλεον).

 

************************************

Μέσος χρήστης ειναι και αυτός που σκαλίζει το κινητό, κάνει root μπλα μπλα και μετά το χρησιμοποιεί σαν απλό τηλεφώνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο review απο το verge. Δικαιωση για οσους δεν ψαρωσαν απο τις χαντρες των spec και μιλαγαν για μια ακομα κακη κινεζικη εταιρια.

Κακη οθονη , κακη καμερα , κακο software , ram φασης nvidia ,  εγγυηση εξω απο Ελλαδα , αμφιβολου ποιοτητας κατασκευη. Σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να πωλειται 400 ευρω. Μια τιμη γυρω στα 250 θα ηταν σαφως πολυ πιο τιμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο review απο το verge. Δικαιωση για οσους δεν ψαρωσαν απο τις χαντρες των spec και μιλαγαν για μια ακομα κακη κινεζικη εταιρια.

 

Κακη οθονη , κακη καμερα , κακο software , ram φασης nvidia ,  εγγυηση εξω απο Ελλαδα , αμφιβολου ποιοτητας κατασκευη. Σε καμια περιπτωση δεν θα επρεπε να πωλειται 400 ευρω. Μια τιμη γυρω στα 250 θα ηταν σαφως πολυ πιο τιμια.

ναι να στο δωσουν και δωρο ,αν ηταν ετσι αγαπητε μου τοτε το s6 θα πρεπε να δινεται 150ευρω ,αναρωτιεμαι αν το παθος σου προερχεται απο οτι αγορασες ναυαρχιδα ,απο περιεργεια ποιο κινητο εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρεσει που γινεται συγκριση με το Iphone με οθονη HD ready 4.7ιντσες και με μολις 16gb βασικο μοντελο στην προνομιακη τιμη των 570ευρω απο αλυσιδες(ενα 100ρι πανω το 64gb μοντελο)και φυσικα απο σκρουτζομαγαζα γιατι απο αλυσιδες αστο καλυτερα. Αλλα επειδη το iphone ανοιγει πιο γρηγορα τις εφαρμογες ενταξυ δικαιολογειται η τιμη του...

 

Τα OnePlus flagship killer θεωρουνται πλεον κυριως λογω της τιμης τους για αυτα που προσφερουν και το ιδιο παει και στο νεο Never Settle. Δηλαδη αν θες top specs αλλα στην μιση τιμη απο τον ανταγωνισμο πας σε OnePlus. Οι υπολοιποι που τους περισσευουν ας δωσουν τις 600-700-800αρες στα κινητα που επειδη μαλιστα τους ικανοποιουν τοσο πολυ γιαυτο και μετα απο λιγο διαστημα τα βαριουνται και τα πουλανε.

 

 

Άλλοι συγκρίνουν ανόμοια πράγματα προσπαθώντας να μας πείσουν ότι με τα μισά λεφτά αγοράζεις το ίδιο  προϊόν από τα υπερτιμημένα iPhones και Galaxy που αγοράζουν τα κορόιδα.

Μα δεν χρειαζεται να πεισει κανενας κανενα.Ιδια προιοντα ειναι πχ το Galaxy S7 με το OnePlus απλα στο Galaxy πληρωνεις την εγγυηση της αντιπροσωπειας ενα σωρο λεφτα.

 

Αυτο ελειπε να βγαινει καλυτερο ενα κινητο επειδη ανοιγει 40εφαρμογες πιο γρηγορα απο το αλλο γελανε και οι πετρες....

 

Αλλα και παλι,οποιον δεν ενδιαφερει το εν λογω κινητο και προτιμαει Galaxy και Iphone για ποιο λογο να μπαινει στο εν λογω θεμα για κινητο που το θεωρει κατωτερο απο το δικο του και αρα δεν τον ενδιαφερει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι να στο δωσουν και δωρο ,αν ηταν ετσι αγαπητε μου τοτε το s6 θα πρεπε να δινεται 150ευρω ,αναρωτιεμαι αν το παθος σου προερχεται απο οτι αγορασες ναυαρχιδα ,απο περιεργεια ποιο κινητο εχεις?

δεν εχει σχεση με το τι εχω αλλα με ενοχλει αφανταστα το προμοταρισμα σε κινεζικα προιοντα. Αν γινοταν αντικειμενικη κριτικη δεν θα ειχα θεμα.

 

Στο gizchina ειχε γινει θεμα οτι ειχαν δωθει μαζικα xiaomi mi5 με σπασμενο πληκτρο και σκεψου το ιδιο το gizchina το κριτικαρε αυτο.Πως γινεται λοιπον Ελλαδα που κανεις δεν εχει συμφερον οπως το gizchina , να μην υπαρχουν εστω και για τα ματια του κοσμου αρνητικα σχολια για κινεζικα,

 

Απο εκει και περα απο τα χερια μου εχουν περασει lg , samsung , nokia , sony και apple. Ολα ειχαν θετικα και αρνητικα αλλα γενικα αξιζαν τα λεφτα τους για αυτο που προσφεραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχει σχεση με το τι εχω αλλα με ενοχλει αφανταστα το προμοταρισμα σε κινεζικα προιοντα. Αν γινοταν αντικειμενικη κριτικη δεν θα ειχα θεμα.

 

Παλι καλα που και στα iphone που γινεται αντικειμενικη κριτικη σε σχεση με τον ανταγωνισμο οι κατοχοι τους ακουνε τι γραφονται και συμφωνουν. Τους λες οτι τα 16gb σαν βασικο μοντελο χωρις καν επεκταση χωρου για τα χρηματα που ζητανε ειναι κοροιδια και σου απαντανε οτι και τα 16gb χωρου που εχει το κινητο τους φτανουν.....

 

Και για το πρωτο που λες αστα να πανε...Τρελο προμοταρισμα στα κινεζικα κινητα που ειναι λες και σαμποταρουν τα Ευρωπαικα ε?

http://www.insomnia.gr/topic/612258-smartphones-%CE%BF%CE%BA%CF%84%CF%8E-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B4%CF%8E%CE%B4%CE%B5%CE%BA%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CE%B3%CE%B1%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AC%CF%83%CF%84/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με την διαχείριση μνήμης είναι βλακώδες και δεν είναι bug αλλά επιλογή τους...

Αυτό λέω. Τώρα, όσοι αγοράσουν τη συσκευή ορθώς διαφωνούν, ενώ για τους λοιπούς, δήθεν ενδιαφερόμενους, υπάρχει η ακόλουθη παρατήρηση:

 

Αλλα και παλι,οποιον δεν ενδιαφερει το εν λογω κινητο και προτιμαει Galaxy και Iphone για ποιο λογο να μπαινει στο εν λογω θεμα για κινητο που το θεωρει κατωτερο απο το δικο του και αρα δεν τον ενδιαφερει?

Η απάντηση είναι απλή. Άδραξαν την ευκαιρία ώστε να εξυμνήσουν τις αγαπημένες τους εταιρίες και να δικαιολογήσουν με κάποιο τρόπο την επιλογή τους. Σίγουρα πράγματα.

 

Αν γινοταν αντικειμενικη κριτικη δεν θα ειχα θεμα.

...

Απο εκει και περα απο τα χερια μου εχουν περασει lg , samsung , nokia , sony και apple. Ολα ειχαν θετικα και αρνητικα αλλα γενικα αξιζαν τα λεφτα τους για αυτο που προσφεραν.

Ούτε με την υποκειμενική κριτική έχεις θέμα, αρκεί να προέρχεται από εσένα.

 

Το ότι οι ανωτέρω (μη Κινεζικές) συσκευές, γενικά άξιζαν τα λεφτά τους, είναι η δική σου υποκειμενική κριτική, σύμφωνα με τα δικά σου υποκειμενικά κριτήρια και τις δικές σου απαιτήσεις - προσδοκίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...