Προς το περιεχόμενο

Αγορα Μεταχειρισμενου ! ΕΙμαι αναμεσα σε 2


pmakr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι σε διλλημα

Αναμεσα σε Toyota Yaris Και Hyundai Getz

 

Και τα δυο πανω κατω ειναι στην ιδια τιμη στα μεταχειρισμενα 3.300 μεση τιμη απλως τα getz ειναι με λιγοτερα χιλιομετρα και του 2005 περιπου ενω τα yaris του 2000-2001 και παραπανω χιλιομετρα

 

Ολοι λενε οτι τα Yaris δεν χαλανε...αλλα δεν ξερω και πολλα απο αυτοκινητα (τιποτα βασικα χαχα) αλλα σκεφτομαι αν ειναι 5 χρονια παλιοτερο και με 20-30 χιλ χιλιομετρα εως 50 χιλ χιλιομετρα παραπανω δεν θα χαλαεει ευκολοτερα ενα yaris απο ενα getz?

 

Τα φωτα σας παρακαλω στα παραπανω και οποια αλλη πληροφορια στο τι να προσεξω ευπροσδεκτη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το getz , αστό το yaris , πολύ παλιό και τα 1000αρια δεν πάνε βήμα 

 

Μην τα φοβάσαι, ούτε τα getz χαλάνε, και αν χαλάσει ανταλλακτικά βρίσκεις και στο περίπτερο που λέει ο λόγος και πάμφθηνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρεθηκα στο ιδιο διλημα πριν κατι μηνες και ρωτησα μηχανικο που του εχω απολυτη εμπιστοσυνη και μου ειπε Yaris αλλα 1300 κυβικα !!!

 

Δεν βρηκα και πηρα 1000αρι Aygo . Πολυ καλο  σαν μικρο αμαξι αλλα σε κοντρα ανηφορα με 4 ατομα και κλιματιστικο ζοριστικε αλλα το θεωρω λογικο αφου καπως εχει την ιδια αισθηση και το 2λιτρο CRV που εχω αλλα φυσικα σε πολυ μικροτερο βαθμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάλασε και το Insomnia.

Παλιά τα 1000αρια ήταν μια χαρά και τα 1400αρια Focus με τα 75 ατιθασα τέλεια για οικογένεια! :P

 

Ακόμα έτσι θα ήταν αν οι ιπποδυνάμεις κι οι ροπές δεν είχαν πάρει τον ανήφορο. Κάποτε με 75-100 αλογάκια ήσουν μια χαρά σβέλτος. Τώρα που τουρμπίζουν ότι βρούνε και κάναν τα άλογα φασόλια με το ίδιο αμάξι είσαι αργός.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys δεν ξερω απο αυτοκινητα ειπαμε :-) Τι σημαινει το "αν εχεις πολυ υπομονη;;;;"

Βρηκα 1100αρι getz 75 αλογα ... Οταν λετε θα εχει θεμα σε ανηφορες δηλαδη;;; τοοοοοσο προβλημα; Πχ σαν κατι ανηφορες ζωγραφου δεν θα τις ανεβαινει θα με παιρνει προς τα πισω;

 

Απο pc Ξερω τα κερατα μου αλλα απο cars nothing !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys δεν ξερω απο αυτοκινητα ειπαμε :-) Τι σημαινει το "αν εχεις πολυ υπομονη;;;;"

 

Βρηκα 1100αρι getz 75 αλογα ... Οταν λετε θα εχει θεμα σε ανηφορες δηλαδη;;; τοοοοοσο προβλημα; Πχ σαν κατι ανηφορες ζωγραφου δεν θα τις ανεβαινει θα με παιρνει προς τα πισω;

 

Απο pc Ξερω τα κερατα μου αλλα απο cars nothing !

Μια χαρά θα πηγαίνει ρε συ, σιγά μη σε παίρνει πίσω στις ανηφόρες, είπαμε! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...