Προς το περιεχόμενο

Αγορα Μεταχειρισμενου ! ΕΙμαι αναμεσα σε 2


pmakr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαχαχαχ...ρωτησα 2-3 πραγματα επειδη δεν ξερω και στο τελος καταληξαμε να πιασετε κουβεντα μεταξυ σας. Κερναω καφε να τα πειτε !

 

Λοιπον και τα 1100 δεν τραβανε?

Γιατί δεν κοιτάς καλύτερα το 1300αρι getz,να εχεις και καλύτερες επιδόσεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα κοιταω και ρωταω παραλληλα

Βρηκα ενα 1100 σε αριστη κατασταση και καλα λεφτα getz 75 αλογα.

 

Αλλα κι αυτο θα ζοριζεται;

Εντός πόλης θα είναι μια χαρά,δεν θα έχεις κάποιο ιδιαίτερο θέμα.Απλώς εντάξει άμα ας πούμε θες να το φορτώσεις 4 άτομα,με τα πράγματα τους και με ανοιχτό a/c,τοτε απο επιδόσεις...δεν,μην περιμένεις προσπεράσεις κτλ.

Παντως στις αγγελίες δεν βλεπω καποια μεγαλη διαφορα τιμης σε σχεση με τα 1100αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 3.500 αρχιζουν της προκοπης. Το θεμα ειναι οτι βλεπω καποια μπανικα σε εμπορους...αλλα δεν ξερω αν πρεπει να τους εμπιστευτω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και το getz 1.4, προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστιμένος και με επιδόσεις και κατανάλωση με το συγκεκριμένο. Πάει πολύ άνετα εγνατία με 130+ χωρίς να ζορίζεται. Ένας δικός μου που είχει το 1100 παραπονίοταν οτι δεν τραβάει γενικά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εντάξει κι εγώ πόσες φορές είχα ανεβοκατέβει Αθήνα-Θεσσαλονίκη με Saxo 1.1 με a/c ανοιχτό και μισό σπίτι φορτωμένος, με 120 ακατέβατα.

Εννοείται ότι δεν κάνεις προσπεράσεις, και αμφιβάλλω ότι ένα 1100 getz σε σχέση με ένα 1400ρι θα έχει τόσο πιο μακριά 5η που να μην βουϊζει το μοτέρ σε πολύωρο ταξιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαντραδες σε τετοια αμαξια μη κοιτας, παιζει να ειναι απο ενοικιασεις. Θα πας και σε ενα μηχανικο να ρωτησεις τα κοστη συντηρησεως. Επισης θες το αμαξι να εχει μια καποια ισχυ, το 1.1 γκετζ δεν την εχει και θα σε ταλαιπωρει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα κοιταω και ρωταω παραλληλα

Βρηκα ενα 1100 σε αριστη κατασταση και καλα λεφτα getz 75 αλογα.

 

Αλλα κι αυτο θα ζοριζεται;

Αν προσέξεις στις προδιαγραφές του 1.1 αυτά πριν το 2006 έχουν 62 άλογα και τα του 2006 και μετά (facelift) είναι με 67 άλογα, οπότε τα 75 ή παραπληροφορεί η αγγελία ή είναι λίγο πειραγμένο.. 

 

Εντάξει κι εγώ πόσες φορές είχα ανεβοκατέβει Αθήνα-Θεσσαλονίκη με Saxo 1.1 με a/c ανοιχτό και μισό σπίτι φορτωμένος, με 120 ακατέβατα.

Εννοείται ότι δεν κάνεις προσπεράσεις, και αμφιβάλλω ότι ένα 1100 getz σε σχέση με ένα 1400ρι θα έχει τόσο πιο μακριά 5η που να μην βουϊζει το μοτέρ σε πολύωρο ταξιδι....

Το μοτέρ βουίζει φυσιολογικά πάνω από τις 3200 που βγάζει τη μέγιστη ροπή στο 1.4, στα 100 είναι στις 3000σ.α.λ, σε γενικές γραμμές όλα τα αυτοκίνητα φτάνουν 120-130, όμως πολλά ζοριζόνται σε τέτοιες ταχύτητες και καίνε αρκετά. Μου λέγανε και μένα να πάρω το 1100 για πιο οικονομικό σε βενζίνη άλλα πιστεύω πως θα το είχα μετανιώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ψάχνεις σέ αυτή τήν χρονολογία κ σέ αυτά τά χρήματα μία ειναι η λύση γιά μένα nissan micra 1200 μέ  τά 80 αλογα , πολύ καλό αμάξι χωρίς  νά εχει παρουσιάσει προβλήματα μηχανολογικά η ηλεκτρικά , τό yaris ειναι καλό μόνο τό 1300 κ μόνο τό ιαπωνικό κ οχι το γαλλικό , κ γιά τό getz αξίζει μόνο τό 1400

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.000-4.000

Πόλη περισσοτερο. Και που και που καμια εκδρομη.

Αν χρειαστει για διακοπες "σπανια" θα παει αποστασεις του στυλ αθηνα θεσ/νικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3.000-4.000

Πόλη περισσοτερο. Και που και που καμια εκδρομη.

Αν χρειαστει για διακοπες "σπανια" θα παει αποστασεις του στυλ αθηνα θεσ/νικη

 

Δες για C1 αν θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 4000 ευρω βρισκεις ενα focus , astra , με λιγα λογια ενα μικρομεσαιο ασφαλες αυτοκινητο που θα σου κανει τα παντα . να με συγχωρεις απλα εγω δινω βαρυτητα στην ασφαλεια . απλως θελει πολυ ψαξιμο να βρεις ενα καλο τετοιο αμαξι.και προσοχη στα leasing

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 4000 ευρω βρισκεις ενα focus , astra , με λιγα λογια ενα μικρομεσαιο ασφαλες αυτοκινητο που θα σου κανει τα παντα . να με συγχωρεις απλα εγω δινω βαρυτητα στην ασφαλεια . απλως θελει πολυ ψαξιμο να βρεις ενα καλο τετοιο αμαξι.και προσοχη στα leasing

 

Φιλος μου πηρε αστρα 5θυρο 6000 προσφατα, ειχαμε βρει και με 4500 αλλα δεν ηταν σε καλη κατασταση, τα 4000 ισως να μη φτασουν, θελει πολυ ψαξιμο. Το focus δε μαρεσει για νεο ατομο, αρκετα παππουδιστικο αμαξι.

 

Βασικα αν ειναι νεος ο φιλος ας παρει ενα mazda mx-5 να γουσταρει και να πουλαει και μουρη. :-D :-D Αν δεν θελει παραπανω θεσεις φυσικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...