Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξαναδοκίμασα το demo με τη 480 αυτή τη φορά με presets  ultra και αυτή τη φορά η κατάσταση φυσικά ήταν πολύ καλύτερη από την 7950, ήμουν τη περισσότερη ώρα στα 60αρια και στη χειρότερη έκανα βουτιές σε 47αρια, είναι το πρώτο παιχνίδι που γονάτισε κανονικά τη προηγούμενή μου κάρτα και το πρώτο που βλέπω τη διαφορά σε δύναμη της νέας

 

τώρα το σκέφτομαι να το πάρω στα 45€ ή να μη το πάρω.. περίμενα χρόνια κάτι τέτοιο είναι η αλήθεια για το pc και θέλω να το τιμήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γονατιζει την καρτα το παιχνιδι,unoptimized ειναι.Δοκιμασε gears of war με την νεα καρτα και θα καταλαβεις τι εννοω.

 

Οσο για το αν αξιζει ή οχι ναι το παιχνιδι τα αξιζει τα χρηματα του ακομα και full price απο πλευρας ποιοτητας αλλα αν σε ενδιαφερουν και τα dlc που θα βγουν τοτε ανεβαινει πολυ παραπανω η τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γονατιζει την καρτα το παιχνιδι,unoptimized ειναι.Δοκιμασε gears of war με την νεα καρτα και θα καταλαβεις τι εννοω.

 

Οσο για το αν αξιζει ή οχι ναι το παιχνιδι τα αξιζει τα χρηματα του ακομα και full price απο πλευρας ποιοτητας αλλα αν σε ενδιαφερουν και τα dlc που θα βγουν τοτε ανεβαινει πολυ παραπανω η τιμη του.

το gears αν μπεις στο σχετικό thread, όχι απλά το δοκιμάζω αλλά το λιώνω έχω πάνω από 60 ώρες και συνεχίζω δυναμικά με το horde

 

ναι αυτό ήταν τέλειο από τη πρώτη μέρα και με την 7950, με τη 480 είναι απλά πιο τέλειο (μειώθηκαν τα texture pop ups όπως έχω ήδη αναφέρει)

 

το forza οκ να δεχτώ ότι είναι unoptimized, από την άλλη όμως δε μπορώ να συγκρίνω ένα open world παιχνίδι με το gears που ό,τι γίνεται γίνεται σε μια πολύ περιορισμένη συγκριτικά περιοχή 

 

επίσης το forza έχει και γραφικάρες όπως και να ΄χει, δε το βρίσκω και τόσο παράλογο που είναι τόσο βαρύ

 

το αν θα μπορούσε να είναι καλύτερο είναι άλλο θέμα, με το παρόν hw μου πάντως μπορώ να το ευχαριστηθώ έστω κι έτσι, πριν έπρεπε να παίζω σε 30αρια που με στράβωνε 

 

τεσπά, το παίρνω γιατί μου κόλλησε τώρα.. δε πάει στο διάολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχει το store για τις επόμενες μέρες στα 45€ για όποιον ενδιαφέρεται 

Που σημαίνει 29€ στη Σιγκαπούρη, έχει και εκεί εκπτώσεις :P

 

btw για όποιον ανησυχεί για τη μέθοδο που περιέγραψα στη προηγούμενη σελίδα, ξεπέρασα το ψυχολογικό όριο των 2 εβδομάδων (το διάστημα που η M$ ρίχνει ban) χωρίς κανένα πρόβλημα με το παιχνίδι. Updates - online features, όλα μια χαρά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που βαζω και link για να καταλαβαινουν οι αλλοι τι γραφω....

http://www.windowscentral.com/forza-horizon-3-season-pass-will-include-two-expansions-35

 

people who purchase the $99.99 Ultimate Edition of Forza Horizon 3 for the Xbox One andWindows 10 will be able to get a $10 discount on the Season Pass if they buy it before the end of 2016.

Το προβλημα οπως εχω πει πολλες φορες δυστηχως ειναι αυτο οσον αφορα το παιχνιδι.Ακομα και τα θεματα αποδοσης που εχει δεν ειναι πλεον τραγικα αλλα παραμενει το προβλημα οτι κοστιζει πανακριβα το συνολικο πακετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα οπως εχω πει πολλες φορες δυστηχως ειναι αυτο οσον αφορα το παιχνιδι.Ακομα και τα θεματα αποδοσης που εχει δεν ειναι πλεον τραγικα αλλα παραμενει το προβλημα οτι κοστιζει πανακριβα το συνολικο πακετο.

Αντικειμενικά όμως, τίποτα από αυτά που προσφέρει η Ultimate δεν είναι απαραίτητα για το παιχνίδι..

 

Το μόνο ενοχλητικό για 'μένα είναι στα auctions που σου βγάζει dlc cars ως διαθέσιμα δήθεν για αγορά με credits, και μόλις κάνεις κλικ σε πετάει στο store και στο αντίστοιχο car pack...

 

Τώρα για το expansion, αν λάβουμε υπόψιν τι έγραψα στη πρώτη σειρά του reply, το αν αξίζει ή όχι θα εξαρτηθεί από το αν επεκτείνει το χάρτη ή απλά προσθέτει νέα events στον υπάρχοντα. Στη δεύτερη περίπτωση θα είναι όντως κοροϊδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γονατιζει την καρτα το παιχνιδι,unoptimized ειναι.Δοκιμασε gears of war με την νεα καρτα και θα καταλαβεις τι εννοω.

 

Οσο για το αν αξιζει ή οχι ναι το παιχνιδι τα αξιζει τα χρηματα του ακομα και full price απο πλευρας ποιοτητας αλλα αν σε ενδιαφερουν και τα dlc που θα βγουν τοτε ανεβαινει πολυ παραπανω η τιμη του.

Το παιχνιδι κανει καποιου τυπου decoding on the fly,ζητησα refund,δοκιμασα να μπω χωρις να συνδεθω στο internet αφου πηρα refund το παιχνιδι ξεκινουσε κανονικα αλλα το performance οσο περνούσε η ωρα γινονταν ολο και χειροτερο,φυσικα οταν συνδεθηκα δεν ετρεχε καν.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατηρώ το GPU usage και τη συχνότητα να ανεβοκατεβαίνει έντονα σε αυτό το παιχνίδι πράγμα που δε γίνεται πουθενά αλλού από όσα έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής με την 480, μάλλον θέλει δουλειά ακόμα

 

Αλλά αφού το τρέχω καλά ultra δεν παραπονιέμαι και ειλικρινά είναι από τα πιο όμορφα παιχνίδια που υπάρχουν, τα γραφικά και η λεπτομέρεια είναι απίστευτα και το gameplay ικανοποιητικό σε σημείο που σε κάνει να ξεχνάς πόσο χαζουχαρουμενο είναι το όλο setting

 

Ο κοσμος της αυστραλιας είναι πραγματικά πανέμορφος δε βαριέσαι την οδήγηση από το ένα μέρος στο άλλο, απλά χαζεύεις τα τοπία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα το παιχνιδι εχθες και περιπου στα 40gb download μου βγαζει error 0x0800040002, και ξανα download απο την αρχη, τι πρεπει να κανω? Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα το παιχνιδι εχθες και περιπου στα 40gb download μου βγαζει error 0x0800040002, και ξανα download απο την αρχη, τι πρεπει να κανω? Ευχαριστω πολυ.

run/εκτέλεση > πληκτρολογείς wsreset.exe + enter

 

αν δε δουλέψει άνοιξε powershell και τρέξε αυτό:

Get-AppXPackage | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σημαίνει 29€ στη Σιγκαπούρη, έχει και εκεί εκπτώσεις :P

 

btw για όποιον ανησυχεί για τη μέθοδο που περιέγραψα στη προηγούμενη σελίδα, ξεπέρασα το ψυχολογικό όριο των 2 εβδομάδων (το διάστημα που η M$ ρίχνει ban) χωρίς κανένα πρόβλημα με το παιχνίδι. Updates - online features, όλα μια χαρά :)

 

52 Δολλαρια Σιγκαπουρης, 34 ευρω, αλλα με gift card αναγκαστικα παιρνεις μια $50 και μια $20 δηλαδη 46 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...