Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Forza Horizon 3 – New patch will improve CPU performance, will add new graphical options

 

Καλό σημάδι το ότι ασχολούνται ακόμη με performance optimization.

 

Με το που βγει το patch θα ενημερώσω αν είναι δυνατό το 60fps στο PC για όσους ενδιαφέρονται, είναι παιχνιδάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι maxαρει τον core0 (100%) Αν τον απενεργοποιησετε απο το affinity μεσω του task manager το φορτιο μοιραζεται στους αλλους πυρηνες και τα drops μειωνονται δραματικα. Το δοκιμασα με ολα ultra 4x msaa σε gtx 1070 i7 5820k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάντα ανοιχτό το fps meter, τα fps τα έχω unclocked (variable) με vsync off και ενεργοποιημένο το nvidia fast sync.

 

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα ακόμα και με gtx 1080

https://forums.forzamotorsport.net/turn10_postst85238_Lagging-on-low-with-a-gtx-1070.aspx

 

Κι εγώ στα 60 καρφωμένα είμαι με όλα ultra ακόμα και με msaa 4x και fxaa ανοιχτό αλλά με το που μπαίνω στο surfer paradise μέσα στη πόλη σε κάποια σημεία το έχω δει να πέφτει και στα 45-50 fps και είναι πολύ άσχημο το αποτέλεσμα όταν πέφτει τόσο αποτομα. Στα δάση πάλι είναι καρφωμένο στα 60.

 

Edit: πραγματικά δε μπορώ να το εξηγήσω αυτό, ενώ πριν έπαιζα με fast sync on, 60 fps cap από nvidia control panel είπα να δοκιμάσω να παίξω με vsync on και 60 fps cap από τα settings του game και ενώ περίμενα να σέρνετε με το vsync on τρέχει καλύτερα και στα ultra, και αν κλείσω και το cpu 0 από task manager η διαφορά είναι τεράστια στα fps, το πολύ 2-3 fps κάτω αν θα πέσω σε καποια σημεία. Μου δίνει τεράστιο boost όταν κλείνω το cpu 0 και βάζω το game σε LOW priority.

Μετά από πολλούς πειραματισμούς το έχω δει στη πράξη. Το παιχνίδι κυριολεκτικά μεταμορφώνεται σε σχέση με το fps boost που του δίνει.

 

Τα παντα ultra, msaa 8x & fxaa καρφωμενο στα 60. Μόνο όταν ανοιξω τα shadows σέρνετε σε καποιες φασεις, είναι εντελώς broken τα shadows από ότι έχω διαπιστωσει αλλα απο την αλλη μια χαρα φαινετε και χωρις shadows οποτε δεν με χαλαει.

Πως το κάνεις αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αποφασισει να το βγαλει σε steam ή να του ριξει την τιμη αρκετα(μιας και εχει και expansions,ελεος..)τα ξαναλεμε κυρια microsoft.

 

Μπαινω στο store μισο χρονο απο οταν εχει βγει το παιχνιδι και η τιμη του σταθερα στα 70ευρω(με τα expansion παει στα 100ευρω).

Προσωπικα προτιμαω τα forza απο τα GT,αλλα την MS δεν την παω με την καμια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αποφασισει να το βγαλει σε steam ή να του ριξει την τιμη αρκετα(μιας και εχει και expansions,ελεος..)τα ξαναλεμε κυρια microsoft.

 

Μπαινω στο store μισο χρονο απο οταν εχει βγει το παιχνιδι και η τιμη του σταθερα στα 70ευρω(με τα expansion παει στα 100ευρω).

Προσωπικα προτιμαω τα forza απο τα GT,αλλα την MS δεν την παω με την καμια.

Το πασχα ειχε πεσει η τιμη του ultimate (αυτου που εχει 100 ευρω) στα 60. Το ειχα ανεβασει κιολας στο αντιστοιχο τοπικ. Υπερβολικα ακριβο αλλα για pc τουλαχιστον δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο αν θες να παιξεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πασχα ειχε πεσει η τιμη του ultimate (αυτου που εχει 100 ευρω) στα 60. Το ειχα ανεβασει κιολας στο αντιστοιχο τοπικ. Υπερβολικα ακριβο αλλα για pc τουλαχιστον δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο αν θες να παιξεις.

Η Ultimate edition δεν περιλαμβανει το τελευταιο expansion του mountain επειδη ......microsoft..

http://kotaku.com/how-to-get-to-forza-horizon-3s-new-blizzard-mountain-1790069587

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ultimate edition δεν περιλαμβανει το τελευταιο expansion του mountain επειδη ......microsoft..http://kotaku.com/how-to-get-to-forza-horizon-3s-new-blizzard-mountain-1790069587

Οπως επισης και τα αμαξια της porsche.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/forza-horizon-3-ultimate-edition/9nblggh4rq1k

 

Οπως βλεπουμε και απο το link του store,η Ultimate edition δεν εχει μεσα το expansion pass.

 

Αρα η συνολικη τιμη του Forza Horizon 3(ultimate edition+expansion pass)=135δολλαρια.

 

Γιαυτο και δεν υπαρχει ενδιαφερον για το παιχνιδι στο παρον θεμα/forum,γιατι ειναι πανακριβο,οχι για τα τεχνικα θεματα που εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.microsoft.com/en-us/store/p/forza-horizon-3-ultimate-edition/9nblggh4rq1k

 

Οπως βλεπουμε και απο το link του store,η Ultimate edition δεν εχει μεσα το expansion pass.

 

Αρα η συνολικη τιμη του Forza Horizon 3(ultimate edition+expansion pass)=135δολλαρια.

 

Γιαυτο και δεν υπαρχει ενδιαφερον για το παιχνιδι στο παρον θεμα/forum,γιατι ειναι πανακριβο,οχι για τα τεχνικα θεματα που εχει.

Νταξει μη τα θελουμε και ολα δικα μας. Η microsoft δινει τη δυνατοτητα σε ατομα τα οποια δεν εχουν χβοχ , να μπορεσουν να παιξουν το παιχνιδι στο πς. Στην τιμη τον 60 ευρω , προσωπικα θεωρω οτι ειναι οκ η ultimate. Παρα πολλα αμαξια , πολλα modifications , τα οποια σε συνεργασια με το ονλινε μπορουν να σου προσφερουν απειρες ωρες gameplay. Εννοειται πως θα προτιμουσα να εχω δωσει αρκετα λιγοτερα χρηματα, απο την αλλη ομως για να παιξω το συγκεκριμενο game μπορει να χρειαζοταν να αγορασω και το xbox.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μη τα θελουμε και ολα δικα μας. Η microsoft δινει τη δυνατοτητα σε ατομα τα οποια δεν εχουν χβοχ , να μπορεσουν να παιξουν το παιχνιδι στο πς. Στην τιμη τον 60 ευρω , προσωπικα θεωρω οτι ειναι οκ η ultimate. Παρα πολλα αμαξια , πολλα modifications , τα οποια σε συνεργασια με το ονλινε μπορουν να σου προσφερουν απειρες ωρες gameplay. Εννοειται πως θα προτιμουσα να εχω δωσει αρκετα λιγοτερα χρηματα, απο την αλλη ομως για να παιξω το συγκεκριμενο game μπορει να χρειαζοταν να αγορασω και το xbox.

Ναι αγαπητε τι να το κανω ομως που το expansion pass ειναι εκτος της Ultimate edition?Αν τα ειχε ολα μεσα στην Ultimate edition θα σου ελεγα οτι ναι εχεις δικιο και οτι αξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοι λετε για τα αμαξια και τα mods ενας δε βρεθηκε να πει οτι ο χαρτης ειναι πιο ξενερωτος και απο το θεσσαλονικη-κοζανη μεσω εγνατιας...η χαραξη ειναι τουλαχιστον για τα μπαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπερα παιδιά, παρατηρώ εδώ και λίγο καίρο το παιχνίδι και πραγματικά έχω τρελαθεί! Ασχολούμουν με αμάξια γενικά αλλά πλέον τα έχω αγαπήσει μέσα απο το παιχνίδι. Τέλος πάντων, δεν έχω αγοράσει ακόμη το παιχνιδι αλλά θα γίνει πολυ σύντομα. Επειδή ψαχτηκα λγο ειδα πως χρειαζεται δυνατο υπολογιστη γενικα..και εδω ειναι που χρειαζομαι την βοηθεια σας..Εχω επεξεργαστη τον i7 4770k καρτα γραφικων Amd radeon r9 270x toxic και απο RAM εχω 8giga. Εχω μπει σε αρκετα σαιτ του τυπου "Can I run it?" και μου βγαζουν αλλωτε αλλα και αλλωτε αλλα..Εσεις με την οποια εμπειρια σας πιστευετε πως θα μπορω να παιξω, γιατι ειναι και 60 ευρω παιχνιδι και αλλα 50-60 το κοντρολ μιας και δεν εχω και δεν λεει με το πληκτρολογιο..παμε κοντα 120 ευρω..Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπερα παιδιά, παρατηρώ εδώ και λίγο καίρο το παιχνίδι και πραγματικά έχω τρελαθεί! Ασχολούμουν με αμάξια γενικά αλλά πλέον τα έχω αγαπήσει μέσα απο το παιχνίδι. Τέλος πάντων, δεν έχω αγοράσει ακόμη το παιχνιδι αλλά θα γίνει πολυ σύντομα. Επειδή ψαχτηκα λγο ειδα πως χρειαζεται δυνατο υπολογιστη γενικα..και εδω ειναι που χρειαζομαι την βοηθεια σας..Εχω επεξεργαστη τον i7 4770k καρτα γραφικων Amd radeon r9 270x toxic και απο RAM εχω 8giga. Εχω μπει σε αρκετα σαιτ του τυπου "Can I run it?" και μου βγαζουν αλλωτε αλλα και αλλωτε αλλα..Εσεις με την οποια εμπειρια σας πιστευετε πως θα μπορω να παιξω, γιατι ειναι και 60 ευρω παιχνιδι και αλλα 50-60 το κοντρολ μιας και δεν εχω και δεν λεει με το πληκτρολογιο..παμε κοντα 120 ευρω..Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Μία χαρά μηχανημα έχεις! Τούμπανο, απλά το παιχνίδι δεν ξέρει τι θέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...