Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλι κρασαρε! τωρα μου πεταξε και blue screen xaxaxaxa :D 

δεν ηταν ετσι :| wtf. Πριν λιγο εβγαλε 390.65 windows 10 isues

 [Pascal GPUs][Gears of War 4]: Blue-screen crash may occur while playing the game. Και μαλλον θα στρωσει και forza 3 -_-

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fox_fox είπε

Παλι κρασαρε! τωρα μου πεταξε και blue screen xaxaxaxa :D 

δεν ηταν ετσι :| wtf. Πριν λιγο εβγαλε 390.65 windows 10 isues

 [Pascal GPUs][Gears of War 4]: Blue-screen crash may occur while playing the game. Και μαλλον θα στρωσει και forza 3 -_-

Τι συστημα εχεις? Επισης εχεις κανενα overclock?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Anaisthitos είπε

Τι συστημα εχεις? Επισης εχεις κανενα overclock?

i5 6500 skylake, 1060 6gb overclocked θερμοκρασιες κλπ ειναι μια χαρα.11 ωρες που επαιζα δεν κρασαρε ποτε τι να πω.

 1) reinstall game 2)driver updates αυτο θα κανω :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις την 6αρα 1060 ίσως γι' αυτό να φτάνουν τα 8 γίγα

σε μένα με την 4αρα Rx 470 στο gpuz δείχνε 3.8-3.9 γίγα χρησιμοποιημενα της κάρτας και αλλα 2.2 dynamic + άλλα 5 system ram

προφανώς οι αριθμοί δεν βγαίνουν οποτε υποθέτω γι' αυτό έτρωγα κρασαρισματα. Έριξα τα textures στα high απο ultra και κράτησα msaa x2 (που μπορεί να το πάω χ4) και η χρήση ειναι στα 3.5 της κάρτας με 1.4 dynamic και τα ίδια στη ραμ. Θα δείξει πως θα πάει τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fox_fox είπε

i5 6500 skylake, 1060 6gb overclocked θερμοκρασιες κλπ ειναι μια χαρα.11 ωρες που επαιζα δεν κρασαρε ποτε τι να πω.

 1) reinstall game 2)driver updates αυτο θα κανω :)

δεν ξερω αν βοηθαει αλλα και σε εναν φιλο μου που του εκανε ετσι μυστηρια κρασαρισματα εφτιαξε οταν αλλαξε τα settings σε dynamic optimization off, και framerate απο unlocked σε 60fps

 

5 ώρες πριν, just getting started είπε

και τα ίδια στη ραμ. Θα δείξει πως θα πάει τωρα

εμενα η ραμ μου παιζει απο 6,7gb μεχρι 8,3 σημερα που το τσεκαρα και εχω την gtx970

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ξαναδώ κι εγώ τι μνήμη μου πιάνει (έχω 8vram και 8 ram )

 

κρασάρισμα δεν μου έχει κάνει ποτέ το παιχνίδι παρά το o/c μου (το οποίο βέβαια είναι καρατσεκαρισμένο ότι είναι σταθερό) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία βλέπω ότι πλέον θέλουμε 16 για ράμ το ελάχιστο δεν ξέρω τι άλλαξε αλλά εγώ αφού έβαλα 16 ηρέμησα με πολλά προβλήματα και σε παλιότερα παιχνίδια. Μέχρι και το Black ops 1 έκανε κόλπα τελευταία. Περίεργα πράγματα. Κλασσικά αναβάθμιση Windows που είναι υποβάθμιση. Ίσως αν γυρίσουμε σε εποχές χωρίς; αναβαθμίσεις να είμαστε καλύτερα σε όλα. Από κινητά παιχνίδια λειτουργικά μέχρι και σαιτ πάνε από το κακό στο χειρότερο δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κι εγώ θέλω να βάλω 16 εδώ και καιρό αλλά δεν με ψήνουν οι τιμές

 

πάντως λόγω της πολλής  vram δεν βλέπω και πολύ θέμα με τη ram για κάποιο λόγο.. ή δεν βλέπω στη πράξη τελοσπάντων και ας ήταν να έχω θεωρητικά

 

στο shadow of war που τα είχα όλα τέρμα και είχα και τα ultra textures μου έλεγε στα settings ότι ήθελα κι άλλη ram, αλλά στην πράξη έπιανε όλα τα 8 της κάρτας αλλά από ram ήμουν γύρω στα 5-5.5 και fps διαρκώς 60 με ελάχιστες πτώσεις στα 55αρια 

 

άμα δε φτάνει η vram τον έχω δει τον πούλο που τρως στην πράξη κατά το παρελθόν για αυτό προτιμώ να επενδύω εκεί, στη ram ανέκαθεν ήμουν οριακά (είχα 2 όταν είχαν όλοι 4, 4 όταν όλοι 8 και τώρα 8 όταν πολλοί έχουν 16 ) και τα προβλήματά μου ήταν πάντα λίγα όσο είχα αρκετή vram για την εποχή 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vram λες για το μέγεθος που πιάνει στο δίσκο ε; βασικά δεν ξέρω με τους σσδ τι παίζει στο τομέα αυτό άλλοι λένε δεν τρέχει κάτι άλλοι το αντίθετο..

Εμένα η κάρτα γραφικών είναι 4 γιγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kinitos είπε

Vram λες για το μέγεθος που πιάνει στο δίσκο ε; βασικά δεν ξέρω με τους σσδ τι παίζει στο τομέα αυτό άλλοι λένε δεν τρέχει κάτι άλλοι το αντίθετο..

Εμένα η κάρτα γραφικών είναι 4 γιγα

Vram η μνήμη της κάρτας

Θα το βάλω αργότερα και θα δω τι πιάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...