Προς το περιεχόμενο

Forza Horizon 3 [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θερμοκρασίες και κατανάλωση κι εμενα ειναι χαμηλές σε αυτο το game

όσο για τη vram που γεμίζει, θέλει restart το game για όλες τις σημαντικές αλλαγές γραφικών που την επηρεάζουν. Έκανες; γιατί με textures medium, msaa κλειστό θα έπρεπε να εισαι εντάξει, άντε και στη χειρότερη τη ρύθμιση για τα αυτοκίνητα high

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 596
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι έκανα και restart αλλά δεν άλλαξε κάτι. Δοκιμάζοντας διάφορες ρυθμίσεις , ουσιαστικά η vram γέμιζε πάντα και αυτό που άλλαζε είναι η χρήση της dynamic vram . Δηλαδή στα ultra vram+dynamic πάει 6gb. Και μιλάμε για 1080p πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενώ έκανα download το 4, λέω δε βάζω το 3 να δω τι γίνεται, που είχα μείνει, μηπως έχω αφήσει τίποτα, να κάνω κάνα γύρο να ζεσταθώ. Ανοίγω λοιπόν αρχιζω να τρεχω και ξεκινούν να σκάνε κάτι μηδενικά φορζαθον cheevoz. Λέω έλα ρε, έκανα στην τύχη τα φορζαθον της βδομάδας, χωρίς να κοιτάξω τι θελαν. Μετά σκάνε και αλλα 2, και με 1 ώρα παιχνιδιού είχα φτάσει να βγάλω 23 cheevoz,  όλα μηδενικά αλλα μαζί περίπου να έχω κερδίσει 2-3 level  και 2 μυρρια από τα spins. Ξέρει κανεις τι παίζει με αυτό? Εγώ ήξερα πως κάθε βδομάδα είναι 4 τα φορζαθον. Επίσης, επειδή άνοιξα το μενού με το cheevoz,  είδα πως μπορώ να ξεκλειδώσω ακόμη καμια 25αρια παρόλο που έχουν μελλοντική ημερομηνία στην περιγραφή τους, το τσέκαρα κιόλας έκανα ένα που έλεγε 12/7/2018, που είναι Δεκέμβριος ( είναι ανάποδα ημερομηνία λόγω ρυθμίσεων του χβοχ μου). 

ξέρεις κανεις τι παίζει? Τα βάλανε όλα μαζί ενοψη του 4? Τύπου όσα σου είχαν μείνει , γίναν όλα διαθέσιμα?

Επεξ/σία από hexenlord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, hexenlord είπε

ενώ έκανα download το 4, λέω δε βάζω το 3 να δω τι γίνεται, που είχα μείνει, μηπως έχω αφήσει τίποτα, να κάνω κάνα γύρο να ζεσταθώ. Ανοίγω λοιπόν αρχιζω να τρεχω και ξεκινούν να σκάνε κάτι μηδενικά φορζαθον cheevoz. Λέω έλα ρε, έκανα στην τύχη τα φορζαθον της βδομάδας, χωρίς να κοιτάξω τι θελαν. Μετά σκάνε και αλλα 2, και με 1 ώρα παιχνιδιού είχα φτάσει να βγάλω 23 cheevoz,  όλα μηδενικά αλλα μαζί περίπου να έχω κερδίσει 2-3 level  και 2 μυρρια από τα spins. Ξέρει κανεις τι παίζει με αυτό? Εγώ ήξερα πως κάθε βδομάδα είναι 4 τα φορζαθον. Επίσης, επειδή άνοιξα το μενού με το cheevoz,  είδα πως μπορώ να ξεκλειδώσω ακόμη καμια 25αρια παρόλο που έχουν μελλοντική ημερομηνία στην περιγραφή τους, το τσέκαρα κιόλας έκανα ένα που έλεγε 12/7/2018, που είναι Δεκέμβριος ( είναι ανάποδα ημερομηνία λόγω ρυθμίσεων του χβοχ μου). 

ξέρεις κανεις τι παίζει? Τα βάλανε όλα μαζί ενοψη του 4? Τύπου όσα σου είχαν μείνει , γίναν όλα διαθέσιμα?

μπορω να επιβεβαιωσω αυτο που λες, ειπα να δω και εγω τι παιζει και μεσα σε καμια ωρα ξεκλειδωσα τουλαχιστον 8 forzathlon που δεν ηταν της εβδομαδας αυτης, αλλα νομιζω δεν εχει και πολυ νοημα να συζηταμε για το horizon 3 πια ετσι και αλλιως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να τρεξω με αυτα τα σπεκς το Forza horizon 3

FX-8320 

8gb ram 

Sapphire Radeon HD 6970 2 GB DDR5

σε 720p εστω και στα ultra low 

και αν χρειαστει μπορει να γινει και πολυ λιγο oc       

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το παιχνιδι εχει demo στο windows store να κατεβασεις να δοκιμασεις πως τρεχει.

Υποψη μονο οτι ειναι μονο για Windows 10.

εγω με τα windows 7 δηλαδή να μη παίξω;
#@#$@#$@@#$@@!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

εγω με τα windows 7 δηλαδή να μη παίξω;
#@#$@#$@@#$@@!!!!

Δυστηχως αυτο ισχυει για ολα τα exclusives που εχουν βγει στο store της,αλλα λογω dx12(που παλι μονο τα windows 10 εχουν),αλλα γιατι ετσι γουσταρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δυστηχως αυτο ισχυει για ολα τα exclusives που εχουν βγει στο store της,αλλα λογω dx12(που παλι μονο τα windows 10 εχουν),αλλα γιατι ετσι γουσταρει.

οουυυυυυυυ ΚΛΕΦΤΕΣ!

Θα πρέπει δηλαδή να πληρώσω να βάλω τα windows 10 και να πάρω το παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Despotas είπε

Η μετάβαση από Win7 σε 10 πάντως δείχνει να λειτουργεί ακόμη δωρεάν:

https://www.zdnet.com/article/heres-how-you-can-still-get-a-free-windows-10-upgrade/

αν είναι έτσι ας κάνει αναβάθμιση 

 

 

εγώ είμαι από το ΄15 με αναβάθμιση 7αριων, κανένα  format και όλα δουλεύουν μια χαρά

 

θα έχω αλλάξει pc μέχρι να ξανασχοληθώ να εγκαταστήσω windows

 

το παιχνίδι πάντως με έναν i5 και μια 480 παίζει μια χαρά με όλα ultra , με πιο παλιά κάρτα (280 πχ) δυστυχώς στοχεύεις για 30αρια (σε 1080p πάντα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, logistoulis είπε

το παιχνίδι με πιο παλιά κάρτα (280 πχ) δυστυχώς στοχεύεις για 30αρια (σε 1080p πάντα) 

Δεν νομιζω να υπαρχει νοημα καποιος να εχει καρτα γραφικων της οποιας η αξια να ειναι μικροτερη απο αυτη του ιδιου του παιχνιδιου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν νομιζω να υπαρχει νοημα καποιος να εχει καρτα γραφικων της οποιας η αξια να ειναι μικροτερη απο αυτη του ιδιου του παιχνιδιου :P

σύμφωνοι, απλά προσπαθώ να του δώσω ένα μέτρο σύγκρισης για να δει αν αξίζει τον κόπο να ξεκινήσει την διαδικασία

 

και αναφέρω αυτές τις 2 γιατί τότε που είχε βγει αυτό είχα αλλάξει και gpu και πήγα από την 7950 όπου με τίποτα δεν μπορούσα να περάσω ιδιαίτερα τα 30fps (και να φαίνεται και κάπως ωραίο) αυτό το παιχνίδι , οπότε ήταν καλύτερη λύση να κλειδώσω στα 30 για να υπάρχει ομαλότητα τύπου κονσόλας

 

και μόλις πήρα την 480 (ή την 580 ή 1060 του σήμερα) είχα ultra και 60 fps, δεν χρειάζεται δηλαδή κάποιο demo, αν καταλαβαίνει το παραπάνω τι σημαίνει πράττει αναλόγως ανάλογα την gpu που ήδη έχει

 

και πάντα υποθέτω βάσει πιθανοτήτων ότι μιλάμε για 1080p 

 

αν έχει κάτι πιο παλιό από 7900 (να πεις ότι συμβιβάζεται και με το 30αρι όπως στο xbox), τότε δεν συζητάμε καν.. αν έχει κάτι καλύτερο από αυτά που συζητάμε πάει άνετα σε αναβάθμιση λειτουργικού (δεν είναι και μικρή υπόθεση να αλλάζεις λειτουργικό) 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...