Προς το περιεχόμενο

AMD RX 480: Σε διάταξη CrossFire ξεπερνά την GeForce GTX 1080


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πάλι φίλε μου και 330 να κάνει μιλάμε για επιδόσεις κοντά σε 1070 που εικάζεται ότι 8α κοστίζει κοντά στα 500 ευρώ.

 

Η τιμη ειναι σουπερ ακομα και εγω που εχω σκοπο για 1070 αν το τροφοδοτικο μου τις αντεχει ισως να παρω δυο απο αυτες απλα στο ειπα για να μην περιμενεις-περιμενουμε να ερθει με 200 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα παιχνιδια η διαφορα θα ειναι μεγαλυτερη because 3Dmark.

Το evga 750 g2 θα σηκωνει 3 καρτες μην μασας.
Σε μαμα ταχυτητες τραβανε 100-120 watt.

 

Να δειτε τι πανυγηρι θα γινει στα 1500 Mhz :)
Επιδοσεις FURY (οχι Χ) σε τιμη τσαμπα.
Αν δεν πλησιασει επικινδυνα την 980ti σε 4Κ να μην με λενε λευτερη.



 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σου λεει οτι αντι να παρεις μια 1080 μπορεις να παρεις δυο 480 και να σου μεινουν και λεφτα για καλο τροφοδοτικο γιατι αν δεν εχεις σιγουρα θα χρειαστεις.

 

Ειναι και ποιο ψαρωτικο να λες οτι εχω δυο καρτες γραφικων :P

 

Το θεμα ειναι οπως λεει και ο SPANK  τι ψαρια θα πιανει στην πραξη δηλαδη στα παιχνιδια.

Προσωπικά έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το εν λόγο αντικείμενο εδώ και χρόνια. Πέραν από την χρηματική διαφορά που είναι φανερό. Απλή περιέργεια τι νούμερα θα δώσει, εάν όχι με 2x 1080 τουλάχιστον με 2x 1070.

 

Εν πάση περίπτωση, δεν πρόκειται να αγοράσω καμία από τις δύο. Με ενδιέφερε να δω αποτελέσματά μόνο και μόνο από καθαρή περιέργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι φίλε μου και 330 να κάνει μιλάμε για επιδόσεις κοντά σε 1070 που εικάζεται ότι 8α κοστίζει κοντά στα 500 ευρώ.

 

Που τις βλέπεις τι επιδόσεις κοντά σε 1070? Εγώ βλέπω ότι η 1070 έχει +50% προβάδισμα...Θα έιναι καλή VFM καρτούλα αλλά τα όνειρα θερινής νυχτός ότι θα φτάνει την 1070 έστω και OCed είναι αρκετά κωμικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τωρα λεμε για μια καρτα 200 ευρω με ενα pin6 που θα παζει κοντα στ gtx980 14nm vs 28nm με δυο 480 θελεις ενα τροφοδοτικο με 2χ6pin ποιος δεν εχει με δυο 6pin οποιος λει για τροφοδοτικο ειναι λαθος αφου το 85% αγοραζει καρτα 200 εως 300 ευρω εγω παντος θα παω για δυο 480 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Προσωπικά έχω σταματήσει να ασχολούμαι με το εν λόγο αντικείμενο εδώ και χρόνια. Πέραν από την χρηματική διαφορά που είναι φανερό. Απλή περιέργεια τι νούμερα θα δώσει, εάν όχι με 2x 1080 τουλάχιστον με 2x 1070.

 

Εν πάση περίπτωση, δεν πρόκειται να αγοράσω καμία από τις δύο. Με ενδιέφερε να δω αποτελέσματά μόνο και μόνο από καθαρή περιέργεια.

 

Υπάρχουν reviews 1080 SLI για να δεις benchmarks, πχ http://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-gtx-1080-2-way-sli-review,1.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σαν σκετη καρτα χωρις CF ειναι ποιο κατω απο ολες τις αλλες και αν ερθει σε καμια τιμη 300-330 τα 8GB και η 390X και η 980 πεσουν σε αυτη την τιμη δεν ξερω τελικα τι ειναι καλυτερο να παρει καποιος.

 

Καλο θα ηταν να ειχαμε μια συγκριση 480 CF με δυο 390Χ και δυο 980

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...