Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...που κατοικούν σε Αυστραλία ή Νέα Ζηλανδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον θελει να το παιξει στο pc, με τον cemu 1.7.4.d παιζει 30αρι και με ολα τα gfx και physics. Περιμενουμε το 4K packet....

Έχεις κάποιος Tutorial εύκαιρο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιος Tutorial εύκαιρο 

 

Ανοιγεις τον cemu, επιλεγεις input sets για το controller σου και υστερα ξεκινας το game.

 

Μην ξεχασεις να ενεργοποιησεις το GX2SETGOUFENCE SKIP (HACK)

cemu_1.7.4.d.zip

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουργιο πατσακι για το παιχνιδι

On April 11, 2017, new update data for Legend of Zelda: Breath of the Wild became available for download. Please take a moment to download and install this update while your Wii U console is connected to the Internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να φτιαχνει το framerate γιατι το παιζω εδω και 2 μερες στο WiiU και σε μερικα σημεια ειναι πολυ εκνευριστικο. Ειδικα οταν πολεμας moblins και παγωνει για 1-2 δευτερολεπτα δεν το χω ξαναδει σε παιχνιδι απ'οσο θυμαμαι.

 

Anyway,εχω φυγει απτο Great Plateu και ειμαι στο Dueling Peaks τωρα.Μεχρι στιγμης μου χει κανει τρομερη εντυπωση το map,καθε μερος φαινεται handcrafted και ιδιαιτερο με αρκετα μυστικα κρυμμενα.Τα shrine puzzles ειναι καλα,αλλα δεν τρελαθηκα. Καμια σχεση με παλαιοτερα dungeons η mini-dungeons,περιμενα να χει καποιο εστω miniboss στο τελος αλλα μπα...Ξερω βεβαια οτι υπαρχουν 4 main dungeons που ελπιζω να ναι στο κλιμα των παλαιοτερων,θα σχολιασω μολις συναντησω.

 

Εχει ενδιαφερον παντως να ψαχνεις να βρεις τα shrines ,γενικα εχει ολη την εννοια του adventuring σαν παιχνιδι και αυτο ειναι το βασικοτερο.Και τα chests που ξεκλειδωνουν αφου καθαρισεις ενα camp εχουν φαση.

 

Το cooking και το durability νταξει δεν με ενοχλει,αλλα θα μπορουσε να ναι καλυτερο.Ειδικα στο θεμα του durability θα μπορουσαν να πανε σε φαση less is more οπου θα ηταν πιο δυσκολο να χαλασουν τα οπλα αλλα πιο δυσκολο να βρεις κιολας.Το climbing ειναι λιγο εκνευριστικο γιατι ειναι παναργο και αν χρησιμοποιεις το jump για να σκαρφαλωνεις γρηγορα τρωει πιο πολυ stamina...

 

Εντωμεταξυ οσον αφορα τα Korok seeds,εχω βρει 6-7 μεχρι στιγμης και καπου ειχα διαβασει οτι ειναι 250 νομιζω.Πραγματικα αν ισχυει,δεν ξερω πως μπορει καποιος να τα βρει ολα μονος του χωρις βοηθεια απτο internet.Ειναι κρυμμενα στα πιο απιθανα μερη

 

Οσον αφορα το voice acting,πολυ μετριο.Οχι οτι ειναι αναποσπαστο κομματι,αλλα μου κανε αρνητικη εντυπωση σε οσα σημεια χρειαστηκε.

 

Και κατι τελευταιο για τα γραφικα.Ενω το μοντελο του link,τα οπλα,τα shrines και γενικα τα περισσοτερα που  γινετονται render σε κοντινη αποσταση ειναι κομπλε,σε μετρια και μακρινη αποσταση φορτωνονται κατι τερμα low res textures που τα βουνα ειναι απλα ενα γκρι γεωμετρικο σχημα ξερω γω.Γενικα το παιχνιδι πασχει τρομερα απο LOD και folliage συν το θεμα των fps.Οσο καλο και αν ειναι,νομιζω πρωτη φορα παιχνιδι στο release του "χρειαζεται" remaster :D

 

Anyway,inb4 στην επομενη κονσολα της Nintendo βγει Breath of the Wild Full HD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσον αφορα τα Korok seeds,εχω βρει 6-7 μεχρι στιγμης και καπου ειχα διαβασει οτι ειναι 250 νομιζω.

 

Βασικά είναι 999..... Καλή τύχη!

 

Το παιχνίδι είναι υποδεέστερο σε διάφορα θέματα σε σχέση με τα παλιότερα της σειράς. Είναι προφανές ότι έδωσαν βάση σε άλλα μέρη που αποτελούν και το σήμα κατατεθέν του παιχνιδιού και αναγκαία μιας και επιτέλους έκαναν βήματα ανανέωσης. Υπάρχει άπλετος χώρος για βελτίωση γιατί ακριβώς είναι κάτι καινούργιο, μετά από το BoW η σειρά έχει πολύ μέλλον μπροστά της.

Επεξ/σία από mansa2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 80 ώρες και ενώ ακόμα έχω μπόλικο δρόμο μπροστά μου (ακόμα έχω 4 κομμάτια του χάρτη να ανοίξω και ακόμα τρία divine beasts να ελευθερώσω) μπορώ να πω μια σχετικά ολοκληρωμένη άποψη για το παιχνίδι. Προφανώς και δεν μπορεί να είναι ολοκληρωμένη αλλά θεωρώ ότι κατά 70-80% να πω μια εμπεριστατωμένη άποψη. 

 

Γενικά μιλώντας: 

- Είναι το καλύτερο Zelda όλων άνετα και άνετα μπαίνει στα καλύτερα παιχνίδια ever. 

- Με διαφορά το καλύτερο σύστημα physics σε παιχνίδι με τόσο δυναμικό στήσιμο. Κανένα παιχνίδι πριν το Zelda δεν κατάφερε (ή δεν προσπάθησε καν) να εφαρμόσει τέτοιους μηχανισμούς. 

- Ανετα το μεγαλύτερο σε μέγεθος open world/sandbox παιχνίδι ever. 

- Τρομακτικά καλό artwork και animation χαρακτήρων, πλασμάτων και γενικό στήσιμο του κόσμου. 

- Περίεργη μουσική. 

- Συμπαγές για το μέγεθος του με απίστευτα πολύ περιεχόμενο. 

 

Τι δεν μου άρεσε τόσο πολύ ή/και θεωρώ ότι χρίζει βελτίωσης. 

- Αυτήν την καριόλα την ομιλία. Παιδιά μην την βάζετε ή αν την βάλετε κάντε το ολοκληρωμένα.

- Θα ήθελα να έχει λιγότερα shrines και να έχει κάνα-δυο-τρεις πραγματικούς κλασσικούς ναούς με το δικό τους theme (όχι δεν θεωρώ τα divine beasts ως τους κανονικούς ναούς) όπως και επίσης θα ήθελα περισσότεροι ναοί να ήταν φυσιολογικοί με το δικό τους quest.

- Ξέρω ότι είναι τεράστιο αλλά θα το ήθελα μικρότερο και περισσότερο δομημένο ως προς το που πας και τι κάνεις τουλάχιστον για το main quest. Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ το Zelda με την παλιά συνταγή σε ότι αφορά το κομμάτι αυτό.

- Οι motion control γρίφοι μπορούν να πάνε να καούν στην κόλαση. 

 

Εν τέλη πράγματα που ενοχλούν άλλους εμένα ούτε καν. Το σύστημα durability θα μπορούσε να ήταν λιγότερο επιθετικό αλλά δεν έχω θέμα γιατί σε ένα τέτοιο παιχνίδι θα πρέπει να υπάρχει κάποιο σύστημα από το να σε αποτρέψει από το να πας να πάρεις ένα υπερ όπλο και να περνάς ανενόχλητος χωρίς καμιά πρόκληση πιο αδύναμους εχθρούς. Ετσι όπως είναι το σύστημα και υπερ όπλο να πάρεις έχεις πολύ συγκεκριμένο αριθμό χρήσεων πριν ξαναγυρίσεις να είσαι αδύναμος ή φυσιολογικός. Για το Zelda που δεν έχει σύστημα level up να σε περιορίζει στη χρήση των όπλων σου ή στην αύξηση της δύναμης των εχθρών σου αυτό το σύστημα που έχει είναι το καλύτερο.

 

Αξίζει η αγορά του; Ναι, σαφέστατα και χωρίς παραπάνω συζήτηση. Αξίζει η αγορά ολόκληρης της κονσόλας γι αυτό; Ναι, με τα χίλια. Θεωρώ ότι είναι παιχνίδι system seller με όλη τη σημασία της λέξεως. Σε προσωπικό επίπεδο όμως θεωρώ ότι προτιμώ το παλιό στυλ του Zelda και την παλιά συνταγή σε ότι αφορά το design. Το θέλω πολύ πιο στοχευμένο από αυτό που είναι και απλά μου απέδειξε ότι προσωπικά περνάω καλύτερα με open world/γραμμικά παιχνίδια από οτιδήποτε sandbox. Το καλύτερο sandbox μέχρι σήμερα για εμένα αλλά αν μου έλεγες ότι το επόμενο Zelda θα είναι classic Zelda design δεν θα σου έλεγα ότι θα με χαλούσε.   

 

Edit: Wall of text crits you for 9999 damage...

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...