Προς το περιεχόμενο

Justice League (2017)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Λοιπόν, καλούτσικο ήταν overall, αλλά το CGI ήταν το λιγότερο τραγικό.

Απλα ok για μένα. Αδιάφορο Story/Plot στην καλύτερη.

 

Σε κάποιες φάσεις το CGI ήταν χάλι πράγματι κι η αφαίρεση του μουστακιού του Cavill σε κάποιες σκηνές έκανε μπαμ από χιλιόμετρο!

 

Στην ταινία έλειπε ο Batman, μου φάνηκε τρελό κομπαρσιλίκι, οι υπολοιποι ήταν αρκετά καλοί...

 

 

2 σκηνές στα end credits, μια νωρίς και μία τέλος τέλος...

 

6/10

 

(από όσο ξέρω απουσιάζει Hans Zimmer και γενικώς η μουσική δεν αφήνει κάτι αξιομνημόνευτο όμως).

Ούτε καν που την πήρα χαμπάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απογοήτευση.

Ο Aquaman ήταν σαν συνδυασμός του Aquaman του κόμικ μαζί με αστειάκια και μ@λ@κίες. Flash σαν 15χρονος που πήρε δυνάμεις. Η Wonder Woman στην αρχή πολύ καλή, αργότερα πήρε ένα γλυκό ύφος που δεν ταίριαζε με όσα έδειχνε η ταινία. Bruce Wayne σαν Tony Stark σε 3-4 σημεία, αν και σαν Batman ήταν πολύ καλός, με κάποιες εξαιρέσεις. Ο Cyborg πολύ καλός και on point.
 
Η σκηνοθεσία απαράδεκτη, τα πλάνα κόβονταν υπερβολικά απότομα, απουσίαζαν σχεδόν παντελώς τα πιο ανοιχτά χρώματα. Τουλάχιστον οι σκηνές μάχης ήταν πολύ καλές, όπως και ο τρόπος με τον οποίο κινούνταν ο Flash.
 
Για το σενάριο έχω να πω ότι δεν μετέφερε σωστά τους χαρακτήρες (πέρα από τον Cyborg) και δεν έκανε πολλές αναφορές για το υπόλοιπο σύμπαν της DC που ήθελα πολύ να δω (το Batman v Superman είχε περισσότερες). Υπήρχαν και κάποια σημεία γελοιότητας, ευτυχώς λίγα. Αλλά το βασικό ρε παιδιά είναι ότι τα έδειξε όλα (δεν εννοώ την ιστορία της ταινίας, εννοώ τα πάντα, από τα σύμπαντα των ηρώων μέχρι οτιδήποτε άλλο) υπερβολικά γρήγορα, ήθελα να αφιερώσουν παραπάνω χρόνο σε αυτά που έδειξαν.
 
 
Κάποια πράγματα επιπλέον, εννοείται ανοίγετε το spoiler αφότου έχετε δει την ταινία.

 

 

 

Έπρεπε οπωσδήποτε να γίνει αναφορά στον Professor Zoom και στο παρελθόν του Barry. Είχαν τέλεια ευκαιρία να γουστάρουμε και τα σκάτωσαν αναφέροντας λίγα πράγματα. Ο Barry έπρεπε γενικά να ήταν ήδη στην αστυνομία και πιο έμπειρος στα υπερηρωικά.

Έκαναν τον Superman πιο γαμάτο απ' όσο θα έπρεπε να είναι. Αυτό καθ' εαυτό δεν είναι κακό, αλλά το θέμα είναι ότι έτσι έριξαν τα άλλα μέλη της λεγεώνας.

Χοντρό λάθος (σεναριακό) αυτό με τον Barry να ζωγραφίζει τον άλλο στην φυλακή και τον Aquaman να μιλάει κανονικά για τον Batman μπροστά σε πολίτες.

Κάποια πράγματα τα βρήκα creepy ή γελοία, π.χ. ο Barry που έπεσε πάνω στην Diana ή αυτά που έλεγε ο Aquaman στην Diana. Και η ατάκα "you smell nice" της Lois και το πως απάντησε ο Clark ήταν γελοία.

Ο Bruce έκανε ηλίθια αστεία, έρωτας με την Diana από το πουθενά, συν το ότι συνέχισε να πίνει και να χρησιμοποιεί όπλα. Τουλάχιστον φερόταν πιο πολύ σαν Batman εδώ. Βέβαια, η Diana δεν θα έπρεπε, νομίζω, να είχε έτσι εύκολα πρόσβαση στην batcave ούτε και να κατάλαβε μόνο αυτήν τον Cyborg στην λίμνη (τουλάχιστον έτσι φάνηκε), δεδομένου του Batman.

Οι δύο σκηνές τέλους γαμάτες και φαίνεται πάμε για injustice gang στο δεύτερο Justice League.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν την εμμονή με την Ζήνα ww ποτέ δεν την κατάλαβα.

Μετριότατη ταινία στην καλύτερη...ίσως βαθμολόγησαν τόσο ψηλά διότι ήταν η πρώτη που δεν ήταν για τους λέοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Barry έπρεπε γενικά να ήταν ήδη στην αστυνομία και πιο έμπειρος στα υπερηρωικά.

Μια κοπια Spiderman homecoming εν ολιγης που ειναι και φρεσκο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία τα σπάει, 8/10 από εμένα !!\

Το μόνο που θα ήθελα είναι :

 

 

Λίγο παραπάνω η τελική μάχη και όχι τόσο εύκολη για τον σούπερμαν 

 

 

 

Και ΝΑΙ γυναικάρα η ww :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; γιατί ο σούπερμαν είναι τόσο πιο δυνατος σε σχέση με μια ημιθεα (ww), πιο γρήγορος απο τον φλας και γενικα τους υπόλοιπους της league. Απλά είμαι λίγο άσχετος με τα κόμικς για αυτο ρωταω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...