Προς το περιεχόμενο

Justice League (2017)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο μονο που διαφωνω αγαπητε ειναι στο γιατι πηγες και την ειδες τοτε και τι εννοω.

 

Κακα τα ψεματα οπως λες και εσυ πανω κατω απο τις πολλες παρομοιες ταινιες με υπερ ηρωες πλεον ξερεις πανω κατω τι να περιμενεις απο την ταινια,ειδικα στην περιπτωση των dc ταινιων που απο τα trailers ξερεις το μεγαλυτερο κομματι της ταινιας.

 

Αρα ειναι επιλογη σου(και του καθενος)αν θα την δει την ταινια.Απλα εγω απο τα πιο πισω αυτο που καταλαβα ειναι πιο πολυ μια εικονα του τυπου''βαρεθηκα/με εχουν κουρασει πια οι ταινιες με υπερ ηρωες''παρα οτι οντως η ταινια ηταν τοσο χαλια,χωρις αυτο να σημαινει οτι η ταινια δεν ειχε καποια αρνητικα σημεια που γενικα αναφερθηκαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλά ναι, το ''ψευτοκουλτούρα'' δε πάει σε σένα, προφανώς, πάει σε άλλους που έχω δεί εδώ ότι η πρώτη απάντησή τους είναι αυτή οταν ''θίγει'' κανείς την νέα ταινία της marvel πχ ... όπως και το nostalgia πχ -το batman το πρώτο με τον nicholson πχ τοχω κάψει χρόνια, προτιμώ σίγουρα cap2 παρά αυτό για παράδειγμα....

 

υγ.2 εννοείται υπάρχει ακόμα και δεν ακούει κανείς μόνο μεταλ πια στα 30κάτι του :P

king gizzard and the wizzard lizzard 2018 athens και τα μυαλά στα μπλέντερ \m/ :P

 

anyway, ναι, την είδα γτ οκ, justice league διάβαζα από το '93 οπότε nostalgia και οκ, τζάμπα εισοδος οπότε κλάιν :P

μάλλον θα ξανασυμβεί μια δυό φορές ακόμα με κάνα aquaman ή φλας και μετά θα μπεί και αυτό το universe στο mode 1080yifi κυριακής μεσημέρι, όπως και η marvel πλέον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο και μονο απο τον ρυθμο κυκλοφοριας ταινιων με super ηρωες καταλαβαινουμε προφανως οτι επικρατει το γνωστο quality<quantity.

 

Επισης ας μην πιασουμε ξεχωριστες ταινιες του batman,ειδικα πιο παλιες γιατι ουτε αυτος ο alfred του JL εν μερη υπηρχε ή εκανε και τιποτα. Ουτε βεβαια ο bruce ηταν ποτε τοσο πολυ ποζερας,ειδικα ο παλιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; γιατί ο σούπερμαν είναι τόσο πιο δυνατος σε σχέση με μια ημιθεα (ww), πιο γρήγορος απο τον φλας και γενικα τους υπόλοιπους της league. Απλά είμαι λίγο άσχετος με τα κόμικς για αυτο ρωταω..

 

Κι εγω με τα κομικς της DC ασχετος ειμαι, αλλα το οτι ο superman ειναι δυνατοτερος ολων ειναι ευρεως γνωστο.

Δηλαδη απο που κι ως που η wonder woman ειναι ισαξια του?

επειδη ειναι αντρας. 

Ετσι!   :devil:

 

Ετοιμασου... :P

Mega spoiler αυτό με τον βίκινγκ και το τσεκούρι. Την πάτησα άσχημα που το πάτησα.

Ρε συ, SPOILER ειπαμε! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο σιγουρο ειναι οτι αξιζει περισσοτερο τις πωλησεις απο το BvSκαι επισης οτι αν δεν πουλησει τωρα. μετα με το Star wars ειναι που απλα δεν.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια άσχετη ερώτηση; γιατί ο σούπερμαν είναι τόσο πιο δυνατος σε σχέση με μια ημιθεα (ww), πιο γρήγορος απο τον φλας και γενικα τους υπόλοιπους της league. Απλά είμαι λίγο άσχετος με τα κόμικς για αυτο ρωταω..

ε μην ψαχνεις κι εσυ λογικη :P οπως στο walking dead που τα ζομπια δεν εχουν σαπισει ή τα δοντια των πρωταγωνιστων ειναι κατασπρα :P

 

anyways αν το σκεφτω λογικα (που κι εγω εχω παρομοιες αποριες ,μη νομιζεις, εχω περασει απειρες ωρες καψιματος με πορωμενους φιλους σε καφετεριες συζητωντας τετοια) ο σουπερμαν ειναι εξωγηινος συνεπως ειναι δυνατοτερος απο μια αμαζονα (ww) , πιο γρηγορος απ τον φλας διοτι ο φλας ειναι απλα ενας inhuman  , ο μπατμαν ειναι απλα τονι σταρκ στιλ i am rich, ο αλλος τι να κανει με τη τριαινα , ο cyborg ποση δυναμη να βαλει .. Σε crossover supergirl με flash νομιζω οτι τρεχανε ισαξια , η ξαδελφη του σουπερμαν με τον μπαρυ αλλεν... δε θυμαμαι αν τον ξεπερασε.. Αν το δω λιγο Λιακοπουλος στυλ τοτε ισως επειδη ο σουπερμαν αντιπροσωπεύει την μουρικα οποτε ειναι ο πιο δυνατος ασταματητος ατρομητος ιωνικος εβερ.. Δεν ξερω τι παιζει στα κομιξ παντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Flash είναι πιο γρήγορος. :P

αυτο ισχυει μονο και μονο για να εχει λογο υπαρξης στην Λεγεωνα,αλλιως θα ηταν ψιλο αχρηστος αν στο μοναδικο του χαρισμα χανει απο αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...