Προς το περιεχόμενο

Justice League (2017)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/3/2021 στις 1:49 ΜΜ, dekulinkgr είπε

Ο steppenwolf πολυ καλος

Οι σκηνες μαχης ανωτερες(αναμενομενο λογου snyder)

Aυτο που με χαλασε,οπως και στην προηγουμενη ταινια ηταν ο flash και  ο  batman.

Ο flash τον παρουσιαζει σαν εναν ανικανο super hero.Εχει μια σκηνη βεβαια που δειχνει την δυναμη του αλλα και παλι τον παρουσιαζει σαν μεγα βλακα.Δεν μπορει να κανει σχεδον τιποτα,ολο παραπαταει,σκονταφτει και ειναι το comic relief της ταινιας.

Οσο για τον batman/bruce wayne το εχω ξαναπει μετα τον keaton το χαος.

Τωρα μην ανοιγετε αν δεν  εχετε δει την ταινια

Ο λυκος καλος,αλλα δεν ειναι κεντρικος κακος για 4ωρες ταινια ποσο μαλλον για Justice League ταινια..

Τεραστια χαμενη ευκαιρια σε τοσο μεγαλη διαρκεια να μην δουμε τον D ή καποιο αλλο μεγαλυτερο κακο. 

Τωρα για τον Flash,υποθετω οτι θελανε να τον εχουν σαν μια αντιστοιχη(?)εκδοση του Spiderman σε Marvel μερια??

Δεν ξερω,αλλα γενικα ναι ειναι αυτο που λεμε η εννοια του κομπαρσου σε σχεση με τους υπολοιπους χαρακτηρες.

Για τον Batman/Ben,δεν μπορω να πω οτι με χαλαει τοσο να τον δω σε solo ταινιες/σειρα(αν βγαλουν ποτε),αλλα δεν μπορω να πω οτι μαρεσε σαν επιλογη σε Justice League.

Μεχρι να σοβαρευτουν εκει στην DC/WB με το τι στο καλο θα κανουν στην συνεχεια,για οσους δεν τα εχουν παιξει ακομα(κατα ενα τροπο εχουν καποια σχεση με τον επιλογο/J),προτεινω τα Injustice video games.

Εδω ο Flash τουλαχιστον πολεμαει οπως πρεπει,δεν τρεχει απλα σαν μπαλαρινα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

το ειδα χθες, πολυ καλυτερο απο το πρωτο! αυτο επρεπε να ειχε βγει και τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παραπάνω trailer ο Flash βασικά είναι νεκρός μετά από το μπουνίδι του Sups.

Spoiler

Ο Flash στην ταινία τους έσωσε όλους και μια χαρά ήταν μιας και ήταν το πρώτο του fight ever.

Δεν θα έβγαζε νόημα άμα τα μαμουσε όλα για την πλακα.

Anyways η ταινία ήταν καλή, παρα πολύ καλή βασικά σε σχέση με την παλιά έκδοση. Snyder και πάλι Snyder. Καλά το ότι είχε gore τα λόγια περιττά! Η WW τα έσπασε πάντως. Ειδικά μετά την καρα μούφα το 84, επιτέλους γούσταρα να δίνει full power σουτια.

Το μονο πρόβλημα τώρα είναι ότι θέλω συνεχεια. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ξανα είπα λαικο δικαστήριο τους χρειαζετε χωρίς καμία δοση υπερβολής 😅  Το συναίσθημα απογοήτευσης που ένιωσα το 2017 όταν βγήκα από το cinema μέχρι και σήμερα το θυμάμαι. Πραγματικά απορώ με τι λογική έβγαλαν αυτή την ταινία το 2017.

Steppenwolf πραγματικος villain από την πρώτη του εμφάνιση είπα οκ εδώ ήμαστε ήρθε να σφαξει κοσμακι και όχι το baby face του 2017.

Darkseid μου αρεσε ο χρόνος που τον έδειξαν για μενα ήταν οσο έπρεπε και ήταν ξεκάθαρο ότι ο χρόνος του ήταν set up για επόμενες ταινίες και πραγματικά badass big boss τρομερο voice acting.

Batman  κορυφή όχι τον κλαψιάρη του 2017 που πόναγε σε ολο έργο. Γενικά βρισκω τον batman του ben τον καλύτερο μέχρι στιγμης για τα δικα μου γούστα, ειδικά μετα την αξεπέραστη σκηνή μάχης στην αποθήκη του BvS.

Cyborg πολύ σημαντικος ρολος στο έργο και μου αρεσε , στο jostice league του 2017 υπήρχε δεν υπήρχε μου ήταν το ιδιο.

WW δεν χρειαζετε να πω κατι η τελευταία σκηνή στην μάχη τα λεει όλα.

Flash πραγματικά μου αρεσε  σε σχέση με το 2017 και όπως είπε και ο @{TDi}Dj2k..infc ήταν το πρώτο του fight ever και παρόλο αυτά μας έδειξαν για το τι είναι ικανος στο ελάχιστο να κανει.

Τώρα για superman σαν τρελο fan boy του henry cavil δεν μπορώ να πω κατι άλλο παρα μόνο ότι μπορώ να τον βλέπω κάθε μερα με την μπέρτα.

 

Γενικά σαν θεατής που τα γούστα του ταιριάζουν πιο πολύ στο ολο vision του znyder και ήμουν σίγουρος ότι θα μου αρέσει, η ταινία βγήκε καλύτερη από ότι την περίμενα.

Τέλος θα ήθελα λιγότερο slow motion.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
20 minutes ago, Virus200 said:

Τώρα για superman σαν τρελο fan boy του henry cavil δεν μπορώ να πω κατι άλλο παρα μόνο ότι μπορώ να τον βλέπω κάθε μερα με την μπέρτα.

Ελπίζω να είσαι προετοιμασμένος για το τι θα γίνει στο DCEU. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kirileman είπε

Το μουστάκι το κρύψανε καλύτερα ή μου φαίνεται;

το μουστακι υπαρχει μονο στα reshots του Whedon, τα οποια ομως δεν χρησιμοποιηθηκαν στο Snyder Cut. 

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Ο λυκος καλος,αλλα δεν ειναι κεντρικος κακος για 4ωρες ταινια ποσο μαλλον για Justice League ταινια..

Τεραστια χαμενη ευκαιρια σε τοσο μεγαλη διαρκεια να μην δουμε τον D ή καποιο αλλο μεγαλυτερο κακο. 

Τωρα για τον Flash,υποθετω οτι θελανε να τον εχουν σαν μια αντιστοιχη(?)εκδοση του Spiderman σε Marvel μερια??

Δεν ξερω,αλλα γενικα ναι ειναι αυτο που λεμε η εννοια του κομπαρσου σε σχεση με τους υπολοιπους χαρακτηρες.

Για τον Batman/Ben,δεν μπορω να πω οτι με χαλαει τοσο να τον δω σε solo ταινιες/σειρα(αν βγαλουν ποτε),αλλα δεν μπορω να πω οτι μαρεσε σαν επιλογη σε Justice League.

Μεχρι να σοβαρευτουν εκει στην DC/WB με το τι στο καλο θα κανουν στην συνεχεια,για οσους δεν τα εχουν παιξει ακομα(κατα ενα τροπο εχουν καποια σχεση με τον επιλογο/J),προτεινω τα Injustice video games.

Εδω ο Flash τουλαχιστον πολεμαει οπως πρεπει,δεν τρεχει απλα σαν μπαλαρινα

 

η αυτο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mike299 είπε

Μια λεπτομέρεια που δεν θυμάμαι. Στην έκδοση 2017,  ο Σούπερμαν φοράει την μπλε ή την μαύρη στολή?

 

Για ποια ταινία λες του 2017, δεν βγήκε κανένα Justice League το 2017, μάλλον λάθος θυμάσαι. 😛

 

Εντωμεταξύ δεν την έχω δει ακόμη, το βράδυ θα την δω. Όχι δεν υπήρχε μαύρη στολή στην ταινία του 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φοβερη η ταινια, σκετη απολαυση!

Στην τελευταια σκηνη (η οποια φανταζομαι γυριστηκε προσφατα) ο Affleck παιζει να ειχε μεινει μισός, καμια σχεση με το ντουκι που ητανε :D

Επεξ/σία από starmanwarz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις την τελειωσα, σαν να ειδα αλλη ταινια. παρα πολυ καλη!!!κ παρα πολα easter eggs για τους fan κ γ αλλους υπερηρωες,

Spoiler

πχ Atom!

γνωμη μου ειναι σε τετοιες ταινιες ετσι πρεπει να χτιζεται το hype για τις επομενες αν και οταν βγουν με το καλο.

 

Επεξ/σία από Metaksas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μολις ειδα την version του ZACK SNYDER , ε ενταξει αλλη ταινια ετσι .ΤΑΙΝΙΑΡΑ δεν καταλαβα ποτε περασαν 4 ωρες πραγματικα. Το κυριοτερο ειναι οτι η ταινια ειναι δεμενη σωστα με αρχη μεση τελος και αφηνει και ενδεχομενο για μελλοντικη ταινια οχι σαν τον αχταρμα που ειχαν κανει με την πρωτη εκδοση του 17.

Προσωπικη μου γνωμη  για καποιο λογο μου αρεσε περισσοτερο και απο marvel γιατι ηταν σκοτεινο,βρωμικο και ειχε επιτελους ΑΙΜΑ!!  Εβλεπες κοσμο στις μαχες οντως να πεθαινει και να χτυπαει χωρις  να αλλαζει η καμερα και να δειχνει τοιχους και σκιες 

Επεξ/σία από basilisgate13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν μισή ώρα τελείωσα. Τι ήταν αυτό το πράγμα ρε παιδιά; Γιατί μας το έκανε αυτό το πράγμα η WB με την "ταινία" του 2017;

Να τέτοια δεν μπορώ και τώρα θέλω περισσότερο.

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...