Προς το περιεχόμενο

Justice League (2017)


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπααα...

Οκ, το ότι είναι πολύ καλύτερο από το αρχικό αφενός δεν είναι κατόρθωμα, αφετέρου δεν το κάνει και κάτι ιδιαιτερο.

Ναι, φτιάξανε κάπως το πως παρουσιάζονται οι χαρακτήρες στο σύμπαν (οι περισσότεροι δεν υπήρχαν τότε που πρωτοβγήκε, αν θυμάμαι σωστά, οπότε οι "αμύητοι" ήταν σε φάση "wtf, τί είναι τούτο κι από πού μας ήρθε?").

Ναι, έγινε πολύ πιο στρωτή στην εξέλιξή της.

Ναι, έχει αρχή μέση και τέλος.

Μέχρι εκεί, όμως.

Ούτε το τραγικό cgi βελτιώθηκε (λυπηρό για ταινία >2010), ούτε οι αστείες (με την πολύ κακή έννοια) σκηνές μάχης στις περισσότερες περιπτώσεις (χωρίς το παραμικρο νόημα στην "ιστορία"), ούτε η βασική πλοκή γίνεται κατανοητή.

Έτσι όπως δείχνουν το "βασικό" γεγονός της ιστορίας, εν τω μεταξύ, πάλι καλά να λέμε που τα παιδιά συνέχισαν να υπάρχουν και μετά από αυτό...η σύγκρουση έπρεπε να τους είχε τελειώσει όλους (άντε να γλίτωνε η μαντάμ).

Το πλέον τραγικό, για εμένα, ήταν στο ρόλο του Batman...οκ, είναι ο ενορχηστρωτής...μέχρι εκεί. Σε όλη την υπόλοιπη ταινία, είναι τουλάχιστον αστείος σε επίπεδο προσφοράς. Για να σταθεί, οι ίδιοι οχτροί που ενίοτε ζορίζουν τα άλλα παιδιά, ξαφνικά μασάνε απο "βαράτε".

Καλύτερο, αρκετά καλύτερο, αλλά ούτε καν καλό.

  • Like 3
  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 557
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιο κομπάρσο Μπατμαν δεν θα μπορούσαν να κάνουν. Αυτός που έχει όλες τις αδυναμίες τους στον υπολογιστή του να τον φανερώνεις ως τίποτα.

Η σωστή σειρά θα ήταν να βγάλουν ξεχωριστή ταινία για τον καθένα, να κάνεις εκεί το introduction και μετά στο JL να μπεις στο ψητό κατευθείαν. Έτσι όπως το έκανε τώρα ο Snyder κούρασε πολύ στην αρχή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Το πλέον τραγικό, για εμένα, ήταν στο ρόλο του Batman...οκ, είναι ο ενορχηστρωτής...μέχρι εκεί. Σε όλη την υπόλοιπη ταινία, είναι τουλάχιστον αστείος σε επίπεδο προσφοράς. Για να σταθεί, οι ίδιοι οχτροί που ενίοτε ζορίζουν τα άλλα παιδιά, ξαφνικά μασάνε απο "βαράτε".

Καλύτερο, αρκετά καλύτερο, αλλά ούτε καν καλό.

Δεν την είδα και θα αργήσω να την δω, αλλά από το τρέιλερ και εγώ αυτό σκέφτηκα, πως ο Batman χωρίς κάποια υπερδύναμη τα βάζει με τόσους και μάλιστα δεν παθαίνει τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, tempes είπε

Δεν την είδα και θα αργήσω να την δω, αλλά από το τρέιλερ και εγώ αυτό σκέφτηκα, πως ο Batman χωρίς κάποια υπερδύναμη τα βάζει με τόσους και μάλιστα δεν παθαίνει τίποτα

εχει το plot armor εδω και δεκαετιες. κατα τα αλλα ο Superman ειναι βαρετος, επειδη ειναι ΟP. Mαλιστα. Ενω ο Batman, ε, τοσο ανθρωπινος. Που παλεψε 4 κλωνους του  Bruce Lee και τους νικησε, χωρις να ιδρωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακύρωσαν και το Batman με τον Deathstroke γιατί άλλαξαν τον Affleck. Τώρα αναμένουμε The Batman(2022) με Pattinson που ανεβαίνει ιεαρχικά στις νυχτερίδες(Από βαμπίρ, Μπάτμαν) και Aquaman 2(2022).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ακύρωσαν και το Batman με τον Deathstroke γιατί άλλαξαν τον Affleck. Τώρα αναμένουμε The Batman(2022) με Pattinson που ανεβαίνει ιεαρχικά στις νυχτερίδες(Από βαμπίρ, Μπάτμαν) και Aquaman 2(2022).

Κρίμα που δε θα δούμε solo Batfleck ταινία. Φυσιογνωμικά είναι πολύ ταιριαστός ο Affleck για μεγαλύτερος Batman. Χαμένη ευκαιρία.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για εντελώς άλλη ταινία τόσο σε πλοκή/διαλόγους οσο κ εμφάνιση.

Με κουρασε αρκετά ειδικά στην αρχή. 

Ξέρουμε αν κανανε reshoots γιατί αρκετοί διάλογοι έχουν αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, bilya είπε

Μιλάμε για εντελώς άλλη ταινία τόσο σε πλοκή/διαλόγους οσο κ εμφάνιση.

Με κουρασε αρκετά ειδικά στην αρχή. 

Ξέρουμε αν κανανε reshoots γιατί αρκετοί διάλογοι έχουν αλλάξει.

Νομίζω το Snyder Cut συμπεριλαμβάνει μόνο σκηνές δικές του, και όχι του προηγούμενου σκηνοθέτη. Απ'οτι διάβασα τα re-shoots έγιναν για ελάχιστα λεπτά προς το τέλος της ταινίας. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ αρκετα καλυτερη, αλλα 4 ωρες ταινια ξερω και εγω να κανω αν τις μισες σκηνες τις κανω slow motion. Το παρα εκανε. Πιστευω θα ταιριαζε αν εβγαινε το 2017, ειδικα για τις αρχικες σκηνες, γιατι ακομα δεν ξεραμε τους wonder woman και aquaman, και σε καποιες slow motion σκηνες που αφορα αυτους στην αρχη, θα το καταλαβαινα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την είδα και εγώ.

Σαφώς καλύτερη από το έκτρωμα του 2017. Τέλεια δεν είναι, αλλά σίγουρα είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.

Αν και 4 ώρες, εγώ βαρέθηκα σε πολύ λίγα σημεία/slow motions. Κατά τα άλλα, την απόλαυσα και θέλω να τη ξαναδώ. 

Flash & Cyborg φάνηκαν περισσότερο και μου άρεσε. 

Τι κρίμα θα είναι αν δεν αφήσουν τον Snyder να συνεχίσει...

Τέλος, βλέπω πολύ κόσμο να τη συγκρίνει με το Endgame. Γιατί τέτοιο hate?? Δεν ήταν καλύτερη σε καμία περίπτωση από το Endgame. Ίσως να υπάρχουν πολλοί λόγοι, αλλά μόνο έναν θα πω και αρκεί. 

Γιατί, για να είναι κάτι καλό, ή καλύτερο από ένα άλλο, πρέπει να έχει διάρκεια. Πρέπει να έχει ροή. Και ο Ολυμπιακός θα κερδίσει μια φορά την Ρεάλ Μαδρίτης, αλλά δε σημαίνει ότι είναι καλύτερη ομάδα... Που στην συγκεκριμένη περίπτωση ΔΕΝ ήταν καλύτερη η SCJL από το Endgame. Και, δυστυχώς για όλους τους φαν κάθε comic company, η DC δεν έχει διάρκεια. Από εδώ και από εκεί σκόρπια πράγματα, χωρίς διάρκεια, χωρίς ροή, χωρίς συνοχή. Οι αναλαμπές είναι για τους μελλοθάνατους...

Η Marvel, όσο και να την hateάρουν οι φανατικοί DC fanboys, έκανε κάτι ολόσωστο: Τα πήρε με τη σειρά, και είχε υπομονή και πλάνο. Έχτισε τους ήρωες της, πετούσε συνέχεια easter eggs, και info, για το μέλλον. Και εισέπραξε όλο το hype 10 χρόνων με το Endgame. 

Φανταστείτε τι θα ζούσαμε αν βρισκόταν ένας (WB γκουχου) και τα έπαιρνε με τη σωστή σειρά, με τους σωστούς ανθρώπους, με υπομονή... Batman, Superman, WW, Flash, Superman 2, JL ή κάτι τέλος πάντων... Πολλές χαμένες ευκαιρίες, αλλά θεωρώ πως ακόμα και τώρα έχουν άλλη μία ευκαιρία, με τον Zack Snyder. Αν δε το κάνει αυτός, τότε δε θα το κάνει κανείς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Οκ αρκετα καλυτερη, αλλα 4 ωρες ταινια ξερω και εγω να κανω αν τις μισες σκηνες τις κανω slow motion. Το παρα εκανε. Πιστευω θα ταιριαζε αν εβγαινε το 2017, ειδικα για τις αρχικες σκηνες, γιατι ακομα δεν ξεραμε τους wonder woman και aquaman, και σε καποιες slow motion σκηνες που αφορα αυτους στην αρχη, θα το καταλαβαινα. 

Η WW υπήρχε βρε.

Αφού ήταν και στο BvS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...