Προς το περιεχόμενο

Jurassic World 2: Fallen Kingdom


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαπα ηταν γενικα.

το θεμα ειναι οτι το εφε για να πετυχει, ειτε ειναι CGI, ειτε πρακτικο, χρειαζεται περα απο την απαραιτητη τεχνολογια, τον χρονο και το budget, και την καταλληλη σκηνοθεσια.

τα εφε στο JP1 στεκουν ακομη γιατι ειχες εναν μαεστρο σκηνοθετη που ηξερε τι εκανε. ομοιως και για τα εφε στο T2, Starship Troopers, etc.

ο Trevorrow απο την αλλη δεν ειναι Spielberg, επομενως οτι εφε και να χρησιμοποιουσε, ειτε πρακτικα, ειτε ψηφιακα, θα κατεληγαν μετρια εως κακα.

Εδώ συμφωνούμε  B)

 

μετριο ηταν και το Jurassic Park..

 Για την εποχή του ήταν τέλειο, εφέ καταπληκτικά και η μουσική απλά τα έσπαγε.

 

Το JW ήταν απλά μέτριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι απο την αλλη πιστευετε πως δεν αξιζει το χρονο σας απο τωρα, δειτε καλυτερα καποια αλλη ταινια.

ΕΙδικα ο γνωστος συμφορουμιτης ειμαι σιγουρος οτι θα σε ακουσει :P

 

μετριο ηταν και το Jurassic Park..

Ο νομος του insomnia(και της Τουμπας :P),ολες οι ταινιες ειναι μετριες περαν του Warcraft :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ολα ειναι μετρια και κακα, δεν υπαρχει τιποτα καλο, σε καθε τοπικ θα δω τα ιδια απο τον ιδιο, κραξιμο μονο, δεν εχω δει τοπικ να γραφει κατι θετικο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ συμφωνούμε  B)

 

 Για την εποχή του ήταν τέλειο, εφέ καταπληκτικά και η μουσική απλά τα έσπαγε.

 

Το JW ήταν απλά μέτριο.

 

μετριο ηταν, ειχε αριστοτεχνικη σκηνοθεσια και καταπληκτικα εφε αλλα απο ιστορια και αναπτυξη χαρακτηρων ηταν ρηχο και πολυ family friendly σε σχεση με το βιβλιο. 

στην ουσια μια συνθεση set pieces ηταν με πρωταγωνιστες τους δεινοσαυρους. Jaws, it wasnt.

διολου περιεργο, ο Spielberg το γυριζε παραλληλα ενω εκανε το pre-production για το Schindler's List.

 

γιαυτο και προσωπικα δεν ειχα μεγαλες απαιτησεις απο το JW, δεν περιμενα κατι περισσοτερο περα απο το να περασω δυο ωρες χαλαρα, κατι που μου το προσφερε η ταινια.

ομοιως και για το JW2, μια απο τα ιδια προσμενω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ωραιο trailer..

δεν εδειξε κανενα spoiler

Πραγματι, παλι καλα που κρατηθηκαν και δεν αποκαλυψαν τις "νεες" προσθηκες στο νησι.

 

Well that looks...awful :P

 

Ελπιζω ναναι και το τελευταιο...

Ουτε καν. Εδω βγαινουν ακομα starwars.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας έδειξαν το μισό τέλος της ταινίας ή μου φαίνεται; :Ρ

Δε ξέρω, φέρνει σε "φθηνή" δράση τύπου Roland Emmerich, παρά σε κάτι αντάξιο της σκηνοθεσίας του Spielberg...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ουτε καν. Εδω βγαινουν ακομα starwars.

Δεν ειναι καν συγκρισιμα μεγενθη

Το jp ειναι μια καλη ταινια κ 3 μετεπειτα σκουπιδια

Το star wars, με τα πανω κ τα κατω του, ειναι το μεγαλυτερο pop culture phenomenon μαλλον στην ιστορια του σινεμα...

 

Το trailer μοιαζει πιο τραγικο απο τη προηγουμενη ταινια, ας ελπισουμε σε ενα γρηγορο box office θανατο μπας και σταματησουν να καπηλευονται την νοσταλγια μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ιδιο νησι θαναι και αυτο; α καλα.. και γιατι το premise μοιαζει με αυτο του JP3? ακομη τις ιδιες ταινιες ανακυκλωνουν;

τεσπα εχει την φλογερη HBD, oποτε η ταινια ειναι must see.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...