Προς το περιεχόμενο

Jurassic World 2: Fallen Kingdom


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την είδα και εγώ χθες. Μου φάνηκε αρκετά ανώτερη από τη πρώτη. Σίγουρα δεν αγγίζει το επίπεδο του πρώτου Jurassic Park, αλλά για μένα είναι καλύτερη και από το Jurassic World και από το Jurassic Park 3. Πολύ καλή χημεία μεταξύ των πρωταγωνιστών και η καλύτερη απεικόνιση δεινοσαύρων που έχω δει ως σήμερα. Ο συνδυασμός practical effects με CGI έδωσε ρεσιτάλ σε αυτή την ταινία. Βέβαια είναι μια καθαρά blockbuster παραγωγή και για αυτό τη προτείνω για σινεμά. Στο σπίτι ίσως φανεί πιο μέτρια. Μοναδικό παράπονο η μουσική που το main theme ακούστηκε το πολύ 1-2 φορές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είχε καλή έναρξη από κει κι έπειτα καμία πρωτοτυπία. Κλεμμένες ιδέες από το JP2 επίσης.

Ως Jp fanboy μεγαλωμένος με αγάπη για τους δεινόσαυρους απογοητεύτηκα..

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόνο η αρχική σκηνή αξίζει με το ελικόπτερο, η οποία είναι ουσιαστικά το εναλλακτικό τέλος του Jurassic Park 1 αλλαγμένο ώστε να ταράζει στο World.

http://www.scified.com/news/rare-storyboards-alternate-ending-jurassic-park
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που με ενοχλεί περισσότερο στα jurassic world 1+2 είναι οι raptors. τους παρουσιάζουν σαν τα γλυκά κατοικίδια. δεν τους βλέπεις και "φοβάσαι" πλέον. στο jurassic park the lost world ήταν τρομακτικοί και άκρως επιθετικοί. πχ στη σκηνή που ορμούσαν μέσα από τα ψηλά χόρτα σε όσους τα διέσχιζαν. πλέον σου επιβάλλουν να συμπαθείς και να αγαπάς τη blue και ακόμα και όταν εμφανίζεται ο τυραννόσαυρος (ναι είναι θηλυκή και τη φωνάζουν rexy!! έλεος) βάζουν και επική μουσική γιατί θα σώσει τους πρωταγωνιστές. όλο και πιο παιδικό γίνεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Προβαλεται δωρεαν στο youtube, η μικρου μηκους επισημη συνεχεια της τριτης ταινιας, με το ονομα Battle at big rock.

https://jurassicpark.fandom.com/wiki/Battle_at_Big_Rock

Ιστορικα διαδραματιζεται ενα χρονο μετα. Εν αναμονη τωρα μεχρι την τεταρτη ταινια!

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Απο τη μια, δεινοσαυροι... Ο ξεχασμενος παιδικος εαυτός μου θέλει να δει οτι κ αν μου πεταξουν μπροστα :P 

Απο την αλλη, η προηγούμενη ταινία ηταν χειρότερη κ απο το JP3 και ηθελε προσπάθεια για να κανεις τετοια ζημια στο franchise... εχει γινει ενα blockbuster του κιλου με περισσότερα κοινα με το Fast & Furious αποτι με το JP1. Μακαρι να αλλαξει εδω αλλα το βρισκω πολυ πολυ απιθανο. ισως σε επομενο reboot :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...