Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft φέρνει τις πληρωμές με NFC στα κινητά με Windows 10 Mobile


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Μάλιστα. Εκτός από τους τραπεζικούς οργανισμούς τώρα θα ξέρει και η Microsoft τι αγοράζουμε, και πόσα πληρώνουμε. Αυτά είναι! Total Control!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα. Εκτός από τους τραπεζικούς οργανισμούς τώρα θα ξέρει και η Microsoft τι αγοράζουμε, και πόσα πληρώνουμε. Αυτά είναι! Total Control!

Αυτό από που το συμπέρανες; Το transaction δεν πηγαίνει στην microsoft αλλά και να πήγαινε στην συναλλαγή μπαίνει μόνο το το ποσό και ο δικαιούχος, όχι τι προιόντα παίρνεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για ασφάλεια πληρώνω μόνο σε είδος !!! Όχι που θα κουβαλάω λεφτά ή κάρτες ή κινητό . Τελικά ξερουμε φεραν καμία πιο χρήσιμη εφαρμογή εκτός αυτού ? Εννοώ ινστα για να κάνω #yolo#ipay#with#my#950

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος.

Ειναι αλλωστε γνωστη η ασφαλεια που προσφερουν τα μετρητα. Κανενας δεν εχει χασει μετρητα (πχ απο απροσεξια) ουτε εχουμε ακουσει περιπτωσεις ληστειας για μετρητα.

 

Αντιθετα ειναι συχνες οι περιπτωσεις που ακουμε για ατομα που εχασαν χρηματα απο το κινητο τους ή απο την καρτα αναληψεως.

 

Για μεγαλυτερη ασφαλεια, κουβαλαω ολες τις αποταμιευσεις μου σε μετρητα απο το να κουβαλαω την καρτα/κινητο που θα ειχε προσβαση στον λογαριασμο με τις αποταμιευσεις.

:P

Συμφωνώ μαζί σου, το μόνο που με κρέμασε η αλήθεια είναι οτι περσι τον Ιούλιο με τα capital τα μετρητά ήταν εκεί όλα ( τα 400€ που είχα) αντίθετα τα εικονικά μόνο τα έβλεπα. Αλλά πάλι ξαναλέω είμαι υπέρ του πλαστικού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος απο τα 950 και 950xl ποια αλλα κινητα με w10 εχουν nfc?

 

Το 620 μου εχει παντως, αλλα δεν εχει 10 :P

Δεν μετράει μόνο να έχει NFC.

Θέλει συγκεκριμένη version και πάνω, που παίρνει άδεια για ηλεκτρονικές συναλλαγές. Μόνο το 950 και 650 έχουν τέτοια version nfc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...