Προς το περιεχόμενο

Μ2000 vs C# για πρώτη γλώσσα


fc24425

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι μαθήτρια στην Β' Λυκείου  και θα ήθελα να ασχοληθώ με τον προγραμματισμό.

 

Με μια γρήγορη ματιά που έριξα στο παρόν subforum παρατήρησα ότι οι δύο αυτές γλώσσες τυγχάνουν της πιο μεγάλης προσοχής. Από ότι καταλαβαίνω ο δημιουργός της M2000 είναι Έλληνας(!) και μάλιστα έχει ενεργή συμμετοχή στο forum.

 

Αν υπάρχει κάποια άλλη που αξίζει να αναφερθεί, είμαι οκ, αλλά θα προτιμούσα να είναι mainstream όπως αυτές οι δύο.

 

ευχαριστώ πολύ όποιον ασχοληθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@TS

Είναι πραγματικά αξιεπαινη η προσπάθεια σου. Πολύ σπάνια συναντά κανείς άτομα νεαρής ηλικίας τα οποία να βάζουν τόνους, να γράφουν ορθογραφημένα και συντακτικά σωστά και κυρίως να ψάχνουν τα παλιά θέματα. On top of it all, γνωρίζεις και την jargon (sub-forum). Kudos from me

 

Από εκεί και πέρα, προσωπικά σου προτείνω Μ2000 και μόνο. Αλλά το ξέρεις ήδη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ!Θα τα κοιτάξω όταν θα έχω χρόνο το βραδάκι.

Αυτέ οι γλώσσες που αναφέρεις έχουν το momentum των γλωσσών του θέματος?(όσον αφορά χρήση στην αγορά εργασίας, κοινότητα κτλ)?

@TS

Είναι πραγματικά αξιεπαινη η προσπάθεια σου. Πολύ σπάνια συναντά κανείς άτομα νεαρής ηλικίας τα οποία να βάζουν τόνους, να γράφουν ορθογραφημένα και συντακτικά σωστά και κυρίως να ψάχνουν τα παλιά θέματα. On top of it all, γνωρίζεις και την jargon (sub-forum). Kudos from me

 

Από εκεί και πέρα, προσωπικά σου προτείνω Μ2000 και μόνο. Αλλά το ξέρεις ήδη.

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!

 

Μ2000 δεν την ξέρει κανένας από τους γνωστούς. Ούτε ο καθηγητής μου στο σχολείο την έχει ακουστά.

 

Γιατί την προτείνεις έναντι των άλλων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η Μ2000 είναι πρώτη σε χρήση στην αγορά εργασίας κι έχει τη μεγαλύτερη κοινότητα παγκοσμίως. Κάθε χρόνο διοργανώνεται το "Πράσινα Νήματα Fest", ένα συμπόσιο με καθηγητές κι επιστήμονες απ' όλον τον κόσμο.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...