Προς το περιεχόμενο

[Γυαλιά Ηλίου] Hawkers - 50% Σε Όλα [ΤΕΛΟΣ]


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρήγγειλα κι'εγώ χτες 2 ζευγάρια. περιμένω να μου στείλουν κάποιο mail αύριο. κανονικά δεν θα έπρεπε να είχα πάρει κάποιο mail επιβεβαίωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρήγγειλα κι'εγώ χτες 2 ζευγάρια. περιμένω να μου στείλουν κάποιο mail αύριο. κανονικά δεν θα έπρεπε να είχα πάρει κάποιο mail επιβεβαίωσης?

 

Με τοπου κανεις την παραγγελια σου ερχεται mail επιβεβαιωσης κοιταξε γιατι μπορει να εχει παει στα ανεπιθυμητα.

Διαφορετικα ισως την ωρα που συμπληρωνες το mail στην φορμα παραγγελιας να εκανες λαθος διαφορετικα δεν εξηγειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου σε letv x800 (2k οθονη δεν ξέρω αν επηρεάζει) βλέπεις κανονικά από 2 Hawkers που εχω. Απλά αν κουνάς δεξιά αριστερά την οθόνη βλέπεις χρωματικές αλλαγές.

Σε όλες τις LCD σε κάποια συγκεκριμένη γωνία (γύρνα τα γυαλιά μέχρι να τη βρείς) το φως κόβεται τελείως και βλέπεις μαύρο δε περνάει τίποτα

 

Σε amoled δεν έχω διαπιστώσει θέμα

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αλλά σε άλλα polarized που εχω έτσι είναι.

 

Αυτό καμιά φορά μπορεί να είναι θέμα αν θες να δεις το κινητό σου σε εξωτερικό χώρο, ευτυχώς το δικό μου στις γωνιές που συνήθως το κραταω δεν υπάρχει πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις LCD σε κάποια συγκεκριμένη γωνία (γύρνα τα γυαλιά μέχρι να τη βρείς) το φως κόβεται τελείως και βλέπεις μαύρο δε περνάει τίποτα

 

Σε amoled δεν έχω διαπιστώσει θέμα

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα συγκεκριμένα αλλά σε άλλα polarized που εχω έτσι είναι.

 

Αυτό καμιά φορά μπορεί να είναι θέμα αν θες να δεις το κινητό σου σε εξωτερικό χώρο, ευτυχώς το δικό μου στις γωνιές που συνήθως το κραταω δεν υπάρχει πρόβλημα

Τα δικά μου polarized  υπό όλες τις γωνίες βλέπει άψογα την οθόνη του κινητού. Ίσως δεν έχεις δει σοβαρή LCD με τέτοια γυαλιά :)

 

Το δοκίμασα μόλις κ με 2-3 άλλα ζευγάρια φίλων κ σε όλα φαίνεται κανονικά. Ίσως τα δικά σου είναι η εξαίρεση κ όχι ο κάνονας.

Σε δυνατό ήλιο μάλιστα δεν έχει καμία διαφορά αν φοράς ή όχι γυαλιά. Δεν ξέρω από που τα σκέφτεσαι αυτά σόρρυ. Στο λέω γιατί μόλις δοκιμάστηκε με πολλά Polarized διαφορετικών εταιριών.

 

Ontopic: Πότε λήγει τ κουπόνι ξέρουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δε ξέρεις από πού τα σκέφτομαι ρε φίλε;

 

Είναι κακές οθόνες οι lg των κινητών ή οι τηλεοράσεις Sony/Samsung ή τα μόνιτορ των pc ή είναι κακοί φακοί οι persol που είναι από τους καλύτερους στην αγορά και οι καλύτεροι στα χρήματα τους;

 

Μήπως τα γυαλιά που σου πούλησαν σαν "ευκαιρία" είναι για τα πανηγύρια και νομίζεις ότι έχεις polarized;

 

Σοβαρεψου και πριν γράψεις κάτι ή αρχίσεις τους χαρακτηρισμούς ψάξε για ποιο πράγμα μιλάς και μάθε τι είναι το polarisation που εξουδετερώνουν τα συγκεκριμένα γυαλιά και πώς αυτό το φως υπάρχει στις LCD

 

Ίσως αν μάθεις μερικά βασικά πράγματα σταματήσεις να πετάς μαργαριτάρια και καταλάβεις και τι πάει να πει καλά γυαλιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά που είσαι και εσύ να μας ανοίξεις τα μάτια με τις "γνώσεις" σου. Μου έσωσες την ζωή. 

 

Καταλήξαμε ότι τα γυαλιά είναι  πανηγύρι, μου φτάνει αυτό στην απάντηση σου.

H ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας να ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδία άποψη για τα γυαλιά που μιλάς μόνο απόψεις γνωστών μου που δεν έμειναν και πολύ ικανοποιημένοι από τη ποιότητα,λογικο όμως για το κόστος

 

Αυτό που μπορώ να πω με απόλυτη βεβαιότητα είναι ότι στις LCD υπο συγκεκριμένη γωνία δεν περνάει καθόλου φως σε φακό που λέγεται polarized

 

Αν αυτό δε συμβαίνει τότε δεν είναι polarized πολύ απλά, δεν έχει να κάνει με την οθόνη

 

Αλλά ακόμα και αν στο κινητό σου δε το έχεις παρατηρήσει (σε amoled πχ είπα ότι δε το έχω δει ούτε εγώ το φαινόμενο) σε άλλες LCD θα έπρεπε να το δεις

 

Από το ταμπλώ του αυτοκινήτου σου, μέχρι μία οθόνη ενός εκτυπωτή ή ενός ασύρματου τηλεφώνου

 

Από κει και πέρα δε με νοιάζει να αναλύσουμε το τι είναι ποιοτικό ή όχι ειδικά στα γυαλιά, γιατι είναι εκτός θέματος κουβέντα. Όποιος θέλει ποιότητα μπορεί να τη βρει αν θέλει να ψάξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου polarized  υπό όλες τις γωνίες βλέπει άψογα την οθόνη του κινητού. 

 

 

να σε προβληματισει αυτο για τα γυαλια...  Συνηθως τα πολωτικα αλοιωνουν ή και κόβουν μέρος της οθονης... Αλλαζει βεβαια ο βαθμος απο γυαλι σε γυαλι. Σε προηγουμενα μου rayban δεν εβλεπα την κεντρικη οθονη του αμαξιου. Στα Rayban που εχω τώρα κοβουν αρκετα λιγοτερο την οθονη.... 

 

Τυπικα βεβαια δεν πρεπει να σημαινει κατι ιδιαιτερο μιας και το να γινει ενας φακος πολωτικος ειναι μερικα λεπτά του ευρώ κοστος... οποτε δεν νομιζω να παιχτηκε καποια γυφτιά στο κομμάτι αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ένα φιλμ είναι δεν είναι κάτι φοβερό και σίγουρα όχι ακριβό παρότι χρεώνεται ακριβά από άλλους

 

Απλά στους πλαστικούς φακούς περνιέται από πάνω και με το καιρό μπορεί να φθαρεί και στους γυάλινους είναι ανάμεσα οπότε δεν έχεις τόσο πρόβλημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε προβληματισει αυτο για τα γυαλια...  Συνηθως τα πολωτικα αλοιωνουν ή και κόβουν μέρος της οθονης... Αλλαζει βεβαια ο βαθμος απο γυαλι σε γυαλι. Σε προηγουμενα μου rayban δεν εβλεπα την κεντρικη οθονη του αμαξιου. Στα Rayban που εχω τώρα κοβουν αρκετα λιγοτερο την οθονη.... 

 

Αυτό εξαρτάται κυρίως από την οθόνη, εκεί ήθελα να καταλήξω.  ( και σε δεύτερο βαθμό προφανώς από τα γυαλιά πόσο πολύ "κόβουν")

 

Εξαρτάται από τον τρόπο που είναι τα polarization filters των lcd τοποθετημένα. Για αυτο κάποιες φορές μαυρίζουν σε 45 μοίρες στον οριζόντιο ή σε 45 μοίρες κατά τον κάθετο άξονα τα γυαλιά. 

 

Αυτό συμβαίνει κυρίως στις οθόνες μίας κατεύθυνσης. Σε περίπτωση που υπάρχουν (όπως στις περισσότερες σύγχρονες lcd) polarization filters τοποθετημένα υπό διαφορετικές γωνίες, θα παρατηρήσει  κάποιος μια εναλλαγή προς στο σκοτεινό του χρώματος ή απλά μια αλλοίωση όμως σε καμία περίπτωση δεν θα "μαυρίσει" η οθόνη. Οπότε το να λέει κάποιος ότι σε όλες τις lcd μαυρίζει η οθόνη είναι προφανώς λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rayban polarized 230 ευρω: κανενα προβλημα με καμια απο τις οθονες μου: lcd,plasma,amoled

hawkers  polarized 20 ευρω:κανενα προβλημα με καμια απο τις οθονες μου: lcd,plasma,amoled

 

βρειτε τη διαφορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά Όλα τα polarized  έχουν θέμα με τις οθόνες κάτω από διαφορετικές γωνίες. 

Μερικές οθόνες με χρήση  polarized όντως μαυρίζουν σχεδόν δεν βλέπεις τίποτα σε ένα από τους 2 άξονες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιες lcd δε βγαζουν πολωμενο φως οποτε εκει τα πολωτικα γυαλια κανουν μονο ιριδισμους καθως αλλαζουμε τη γωνια και δεν κοβουν ολο το φως.

 

Τα πολωτικα γυαλια κοβουν 100% το φως μονο απο τις πηγες πολωμενου φωτος.

 

Εχω δει πολλα κινητα που δε βγαζουν πολωμενο φως οποτε ειναι λογικο αυτο που συμβαινει με τα κινητα. Στις τηλεορασεις ομως και στις μονοχρωμες lcd οπως των αυτοκινητων η πολωση ει9ανι συγκεκριμενη καιτα πολωτικα γυαλια υπο συγκεκριμενες γωνιες κοβουν κανονικα το φως. Δοκιμασμενο και στα hawkers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...