Προς το περιεχόμενο

[Γυαλιά Ηλίου] Hawkers - 50% Σε Όλα [ΤΕΛΟΣ]


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε μου καλό ειναι να ψαχτείς λιγο στο Ίντερνετ και να άφησεις την καραμελιτσα του "αφού ειναι ακριβό ειναι καλό". κάπου διάβασα ότι τα hawkers τα φτιάχνει η luxottica η οποία αν άνοιγες το Google θα έβλεπες τι ειναι, άστο μη κουράζεσαι

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Luxottica κατασκευάζει το 80+% των επωνύμων γυάλιων rayban oakley Armani dg κτλ κτλ Όπως υπάρχει τεράστια διαφορα στην τιμή απο ενα rayban και ενα dg ή armani παρόλο που φτιάχνονται απο την ίδια εταιρία ετσι και τα rayban έχουν αυτη τη διαφορά στην τιμή με τα hawkers. Οι τιμές διαμορφώνονται απο διάφορους παράγοντες πχ διαφήμιση, κύρος εταιρίας, υπάλληλοι κτλ κτλ. Τέλος κάνε ενα κόπο και πατα στο YouTube "sticker shock: why are glasses so expensive" να δεις όλα αυτά που σου λέω εκτενέστερα. Άστο μη κουραστείς παλι

Συμπέρασμα τα rayban ειναι χάλια αφού υπάρχουν Dior και Marc Jacobs με 400 450 ευρώ.

 

Και εμενα μου φαινεται λιγο δυσκολο να φτιαχνει τους φακους η Luxottica,αν εχεις καποιο λινκ βαλτο.Απο περιεργεια και μονο.Παντως η αληθεια ειναι οτι δυο μερες που τα φοραω τα Hawkers,μολις τα βγαζω τα βλεπω λιγο θολα,σαν να εχει ομιχλη ενα πραμα.Αυτο διαρκει 1-2 δευτερολεπτα.Δεν ξερω αν ειναι λογω του οτι ειναι polirized ή αν χρειαζεται να τα συνηθισω,αν δω και συνεχιστει δεν τα ξαναφοραω.Κριμα παντως.Για την ποιοτητα του σκελετου που λετε,δεν το καταλαβαινω.Μια χαρα μου φαινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα καταλαθος για φίλο μου τα carbon black dark one, ενώ μου είχε ζητήσει τα frozen gray dark one, μήπως τα ανταλλαζει κάνεις? Είναι σφραγισμένα στο κουτί τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να προσθέσω ότι παρέλαβα και εγώ, είχα πάρει σύνολο 6 ζευγάρια για όλη την παρέα, όλα ήρθαν κανονικά στα κουτιά τους, τα frozen grey είναι όντως πολύ όμορφα και τέλος μου κάνουν λίιιγο στενά καθώς είμαι κεφάλας αλλά ο φακός μου φαίνεται πολύ ξεκούραστος και σίγουρα θα τα βάλω φουλ παραλία.

 

Γενική βαθμολογία 9.5/10

Lokokokakau's Choice Award :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα καταλαθος για φίλο μου τα carbon black dark one, ενώ μου είχε ζητήσει τα frozen gray dark one, μήπως τα ανταλλαζει κάνεις? Είναι σφραγισμένα στο κουτί τους.

Στείλε στο support και εξήγησε τους τι έγινε....τους έχω ικανούς να σου πουν να τα κρατήσεις και να σου στείλουν και αυτά που θες.

 

Υγ. Περιμένω απο τον someone_ να δώσει link με την είδηση  που διάβασε κάπου ότι υπάρχει σύνδεση Hawkers-Luxottica, μέχρι τότε το ποστ του είναι απλά ανύπαρκτο και δεν συμβάλει πουθενά στην κουβέντα του παρόντος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε στο support και εξήγησε τους τι έγινε....Το πιο πιθανό είναι να σου πουν να τα κρατήσεις και θα σου στείλουν και αυτά που θες.

ε το θεωρώ μλκ να ζητάω τζάμπα γυαλιά. Το πολύ πολύ θα του πάρω άλλα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε το θεωρώ μλκ να ζητάω τζάμπα γυαλιά. Το πολύ πολύ θα του πάρω άλλα.

αν δε τα θες αυτά που πήρες και δε σου κάνουν μπορεί να τα θέλω κι εγώ...

που μένεις???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε τα θες αυτά που πήρες και δε σου κάνουν μπορεί να τα θέλω κι εγώ...

που μένεις???

επαρχία,

Αλλά να στα δώσω δεν θέλω να πω την αλήθεια γιατί με 13€ δεν κάνω τίποτα. Ή θα ήθελα τα grey ή τα κρατάω για δευτερα δικά μ, και τα αφήνω στο αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Luxottica είχε αναφερθεί και σε προηγούμενες προσφορές εδώ, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν αποδεικνύεται ούτε στο site της Luxottica έχει τα Hawkers. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι μάπα.

Ίσα Ίσα τα βρίσκω καλύτερα από κάτι Carrera και κάτι Police που είχα. Και εκείνα τα είχα πάρει 120 και 70 αντίστοιχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο το κομάτι της ποιότητας και της αισθητικής που οκ για ορισμένους μπορει να μην είναι τόσο μεγάλης σημασίας υπάρχει και ο τομές της υγειας των ματιών μας και εγώ δεν έχω σκοπό να ρισκαρω για 20 ευρώ να να παθω κάτι.

 

Απο εκεί και πέρα αν μερικοί βάζουν τα χωκερς στα ματια τους και νομίζουν οτι φοράνε rayban εγώ δεν μπορω να τους αλλάξω γνώμη.

ο θειος μου καποτε εμπορευοταν γυαλια ολων τον μαρκων.

ο μεσος ορος τιμης που τα πουλαγε στα καταστηματα ηταν 10-30 ευρω.

 

φανταζομαι τωρα καταλαβαινεις γιατι τα Online Καταστηματα που πουλανε ποσοτητες γιατι τα πουλανε τοσο φτηνα.

Χαχα, ψωνιζουμε ζευγαρια γυαλια λες και ειναι καραμελες.

χαχαχα, με πιασε η σαχλαμαρα και ειπα να παραγγειλω 6 ζευγαρια

3 για μενα

 

τελικα σοβαρευτηκα και πηρα μονο 2 :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε στο support και εξήγησε τους τι έγινε....τους έχω ικανούς να σου πουν να τα κρατήσεις και να σου στείλουν και αυτά που θες.

 

Υγ. Περιμένω απο τον someone_ να δώσει link με την είδηση που διάβασε κάπου ότι υπάρχει σύνδεση Hawkers-Luxottica, μέχρι τότε το ποστ του είναι απλά ανύπαρκτο και δεν συμβάλει πουθενά στην κουβέντα του παρόντος...

Και σε εμένα έκαναν λάθος σε ένα από τα τέσσερα τεμάχια και αφού χθες τους έστειλα email γράφοντας για το λάθος τους (μου ζήτησαν φωτό ολα τα ζευγάρια μαζί, το κάτω μέρος του κουτί -code-) σήμερα πήρα μήνυμα για καινούργια αποστολή ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο θειος μου καποτε εμπορευοταν γυαλια ολων τον μαρκων.

ο μεσος ορος τιμης που τα πουλαγε στα καταστηματα ηταν 10-30 ευρω.

 

φανταζομαι τωρα καταλαβαινεις γιατι τα Online Καταστηματα που πουλανε ποσοτητες γιατι τα πουλανε τοσο φτηνα.

χαχαχα, με πιασε η σαχλαμαρα και ειπα να παραγγειλω 6 ζευγαρια

3 για μενα

 

τελικα σοβαρευτηκα και πηρα μονο 2 :P

Ρε συ μιλαμε παρηγγειλα 3 ζευγαρια γυαλια. 1 για μενα, 1 για την μητερα μου και 1 για τον φαδερ. Ερχεται η αδερφη μου και μανουριασε γιατι δεν την ενημερωσα παρ'οτι εχει 4 (τουλαχιστον) ζευγαρια Hawkers ηδη. Παροξυσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι τα αγοράσατε , μπορείτε να πάτε μια βόλτα σε ένα οπτικό κατάστημα της περιοχής σας να ελέγξετε το φακό σε ένα τενσιόμετρο να δείτε εαν αξίζει ο φακός ή πήρατε μούφα φακό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαρχία,

Αλλά να στα δώσω δεν θέλω να πω την αλήθεια γιατί με 13€ δεν κάνω τίποτα. Ή θα ήθελα τα grey ή τα κρατάω για δευτερα δικά μ, και τα αφήνω στο αμάξι.

O.K. no problem, ήδη έχω ένα ζευγάρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...