Προς το περιεχόμενο

[Γυαλιά Ηλίου] Hawkers - 50% Σε Όλα [ΤΕΛΟΣ]


Themos3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά αν και τσίμπησα 5 κομματια και είμαι ευχαριστημένος τόσο από το value for money (με -50% εκπτωση), όσο και από την ταχύτατη εξυπηρέτηση και αποστολή, θέλω να δοκιμάσω πραγματικά τα wolfnoir.

 

Με όσα έχω διαβάσει και όσα βλέπω στο site τους θεωρώ ότι θα είναι ενα ίσως και δύο κλικ ανώτερα ποιοτικά. Αν βγάλουν -50% θα γίνει χαμός πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 583
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...Πρέπει βάλεις την σκέψη σου σε μια σειρά..

 

Μμμμμ, πολύ ενδιαφέρον.

Αυτό στην ψυχολογία ονομάζεται προβολή.

Ψάξτο.

 

Κατά τ'άλλα, αν ξαναδιαβάσεις πιο προσεκτικά και με λιγότερη ευθιξία το μήνυμα μου,

θα διαπιστώσεις ότι δεν κατηγόρησα την μάρκα.

Στο ίδιο συμπέρασμα θα καταλήξεις αν ψάξεις το nick μου στο πεδίο εύρεσης τέρμα πάνω και δεξιά, για αυτό το νήμα.

Έχω υπερασπιστεί πολλάκις την μάρκα έναντι των διάφορων εταιριών που έχουν ίδιους φακούς ή χειρότερους με τα hawkers σε 10πλάσια τιμή.

 

Επίσης, ούτε εσένα κατηγόρησα για να απαντήσεις με τέτοιο σεντόνι, όπου διαστρεβλώνεις (συνδικαλίστικα; ) το μήνυμα μου, για να το γυρίσεις ότι είμαι hater. Μου φάνηκε ότι είχες ένα κενό στην λογική σου και το επεσήμανα. Τα premium είναι τέλεια, τα άλλα είναι για πέταμα (για να ακολουθήσω λίγο το κουβάρι της λογικής σου);

 

FΥΙ, στο σπίτι μου έχουμε 7 ζευγάρια Hawkers, εκ των οποίων τα 2 premium και μου φαίνονται όλα εξίσου καλά, είτε τα premium είτε τα απλά και τα φοράω όλα με την ίδια άνεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παραγγειλει και εγω και ειμαι ευχαριστημενος. Τα εχει παει ομως κανεις σε οπτικο? τα πηγε ενας φιλος μου και τα ειδε στο φως του ηλιου και του ειπε πως μονο για στεκα για τα μαλλια κανουν. Ξερει κανεις με σιγουρια τι παιζει γιατι με τρομαξε το σχολιο του οπτικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παραγγειλει και εγω και ειμαι ευχαριστημενος. Τα εχει παει ομως κανεις σε οπτικο? τα πηγε ενας φιλος μου και τα ειδε στο φως του ηλιου και του ειπε πως μονο για στεκα για τα μαλλια κανουν. Ξερει κανεις με σιγουρια τι παιζει γιατι με τρομαξε το σχολιο του οπτικου

Μήπως τα είδε και σε λάμπα Led;

 

Γιατί έχω διαβάσει ότι βγάζεις καλύτερο συμπέρασμα αν κοιτάξεις ένα γυαλί με φως από λάμπα Led.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχω παραγγειλει και εγω και ειμαι ευχαριστημενος. Τα εχει παει ομως κανεις σε οπτικο? τα πηγε ενας φιλος μου και τα ειδε στο φως του ηλιου και του ειπε πως μονο για στεκα για τα μαλλια κανουν. Ξερει κανεις με σιγουρια τι παιζει γιατι με τρομαξε το σχολιο του οπτικου

 

Νομιζω σε καποιο ποστ αρκετες σελιδες νωριτερα καποιος φιλος ανεφερε οτι τα πηγε σε οπτικο για ελεγχο και του ειπε οτι οντως ειναι polarized.

 

Οταν ο οπτικος εχει παρει 40-50 ευρω τα Rayban και προσπαθει να στα πουλησει 100-120, οταν εσυ εμφανιζεσαι με γυαλι ηλιου φασον polarized στα 12,5 ευρω τρελένεται γιατι το Rayban θα του μεινει αμανατι.

 

Δεν ειναι και οι εποχες που οι κυριες αλλαζαν γυαλι ηλιου καθε χρονο και σκαγανε 350αρια οποτε πρεπει να βγαλουμε τον φτηνο ανταγωνισμο σκαρτο.

 

Σαφως τα hawkers, τα wolfnoir και ολα τα παραπλησια δεν εχουν την ποιοτα των υλικων και την φινετσα των επωνυμων γυαλιων ηλιου αλλα αν ο χ οπτικος τα θεωρει στεκες, πασο, μπορει να χρησιμοποιηθουν και ως τετοια. Σαφως ομως δεν θα εδινε καποιος 100-150-200 ευρω για γυαλια ηλιου με την προοπτικη να τα εχει και ως στεκα :-D

 

Δλδ αν του πηγαινα τα Lacoste ή τα Oakley του sportsdirect που ειχαν κανα 20αρι ευρω εκαστο, τι θα μου ελεγε οτι και αυτα ειναι στεκες? Οσα δεν φτανει η αλεπου......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να ισχυει αυτο, απλα οπως λες και εσυ καποιος ειχε πει σε ενα ποστ κλπ κλπ. Μου φαινεται θα περασω απο εναν οπτικο να μου πει και αυτος την μ@#@# εε αποψη του εννοω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2-3 σελίδες πιο πίσω

εγώ πήγα σε γνωστό μου οπτικό. Έχω τα Luis suarez και τα Fusion Clear Blue  για προσωπική χρήση και μου είπε ότι οι φακοί είναι εφάμιλλης ποιότητας με τα περισσότερα που κυκλοφορούν. Επίσης μου παρήγγειλε 2 ζευγάρια γιατί είναι Vfm λόγω φακού μου είπε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμίζω και αυτό, που έχει αναφερθεί εδώ και πάρα πολλούς μήνες, παίζει και χρόνο

 

https://www.youtube.com/watch?v=7KSWQAceo6g

 

 

Οι φακοί είναι μια χαρά.

Ξεκολλάτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει πολύ η καινούρια σειρά και θέλω να παραγγείλω, αλλά δυστυχώς το s25 δεν πιάνει στα καινούρια. Μήπως έχουμε υπόψιν ή μπορούμε να ανακαλύψουμε κανέναν κωδικό για έκπτωση και στην καινούρια σειρά; Επίσης παίζει κανένας άλλος κωδικός, ακόμα και για την παλιά σειρά μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδή έχω και wolfnoir η ποιότητα κατασκευής ειναι καλύτερη απο τα hawkers επίσης ο φακός ειναι πιο ανοιχτόχρωμος τουλάχιστον σε αυτά που έχω και νομίζω μου αρέσουν πιο πολυ απο των hawkers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα πιο ανοιχτόχρωμο; Θεωρώ πως τα hawkers έχουν αρκετά ανοιχτόχρωμο φακό, κι επειδή έχω κι εγώ ανοιχτό χρώμα ματιών και με ενοχλεί αρκετά ο ήλιος, δεν θέλω κάτι ακόμα πιο ανοιχτόχρωμο από τα hawkers. Ναι, για την ποιότητα κατασκευής δεν το συζητώ, σίγουρα θα είναι καλύτερη, αλλά εμένα μου αρέσει που δεν έχει μεταλλικά τμήματα αφού στα προηγούμενα ζευγάρια που είχα εκεί ξεκινούσε η φθορά. Αν και για 40€ η καινούρια σειρά ίσως να είναι πιο ποιοτική. Εκτός των άλλων δεν βλέπω κάτι που να μου αρέσει στα wolfnoir, αλλά αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη. Αλήθεια πόσες μέρες κάνουν να έρθουν τα wolfnoir, γιατί τα βιάζομαι λίγο και αν αλλάξω γνώμη θα ήθελα να ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...