Προς το περιεχόμενο

Η AMD Radeon RX 470 θα σοκάρει με την τιμή της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50$ λιγότερο δεν το λες και σοκ.

Με βάση τις προδιαγραφές που αναφέρονται (θεωρητικά τουλάχιστον)  μπορείς να πεις ότι είναι σοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να διαλέξει κάποιος την 370 8gb στα $ 180 και να μην πάρει την 380 στα $ 20020 δεν είναι και μεγάλη διαφορά. Ακόμα και τα $ 50 διαφορά της έκδοσης με τα 4 Gb δεν νομίζω ότι δικαιολογούν την αγορά της με βάση τις επιδόσεις που θα έχει η 480. Κάτι δεν μου κολλάει στην τiμολογιακή πολιτική της AMD.

για καποιους 20 με 50ευρω ειναι σεβαστο ποσο.

Εξαλλου και η 480 και η 470 εχουν το ιδιο chip(polaris 10) οποτε για λιγα fps παραπανω για καποιους δεν εχει νοημα να δωσουν αυτα τα 20με 50ευρω (50ευρω εχει ενας 120gb ssd)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που δεν κολλάει είναι οτι βγάζεις ''λογικά'' συμπεράσματα με βάση κάρτες που δεν έχουν κυκλοφορήσει.

Μα αυτό ακριβώς θέλω να πω. Δεν έχει και πολύ λογική η τακτική της κόκκινης (έτσι όπως το βλέπω εγω) αν σκεφτείς ότι με αυτές τις τιμές ακυρώνει και όλο το stock σε καρτες προηγούμενης γενιάς.

Μόνο όταν κυκλοφορίσουν οι νέες κάρτες θα δούμε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν με 200$ υπάρχει η 480 με επιδόσεις 980 γιατί να κοιτάξω την 470? Θα μου πεις καλά κάνει επιλογές δίνει, εμείς είμαστε οι κερδισμένοι :D (θεωρητικά πάντα μιας και μιλάμε για ακυκλοφόρητες κάρτες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα κατι μου λεει οτι δεν ειναι τυχαιο να την πουλανε τοσο φθηνα σιγουρα κατι υπαρχει που τωρα δεν το λενε και πανε να μας το πλασαρουν τωρα "ωωω τιμη σοκ"

 

Πιστευω οτι μετα απο καιρο θα ανακαλυψουν καποια μειονεκτηματα που μετα ο κοσμος θα παραπονιεται και θα ξενερωσει !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να διαλέξει κάποιος την 370 8gb στα $ 180 και να μην πάρει την 380 στα $ 20020 δεν είναι και μεγάλη διαφορά. Ακόμα και τα $ 50 διαφορά της έκδοσης με τα 4 Gb δεν νομίζω ότι δικαιολογούν την αγορά της με βάση τις επιδόσεις που θα έχει η 480. Κάτι δεν μου κολλάει στην τiμολογιακή πολιτική της AMD.

 

τις επιδόσεις που θα έχει η 480

 

Με κάλυψες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιους 20 με 50ευρω ειναι σεβαστο ποσο.

Εξαλλου και η 480 και η 470 εχουν το ιδιο chip(polaris 10) οποτε για λιγα fps παραπανω για καποιους δεν εχει νοημα να δωσουν αυτα τα 20με 50ευρω (50ευρω εχει ενας 120gb ssd)

Πράγματι τα 50 δεν είναι ασήμαντο ποσό και όπως πολύ καλά είπες μπορεί κάποιος να τα δώσει αλλού που θα κάνουν διαφορά αλλά τα 20 $ είναι λίγα για να πας από 470 σε 480 εκτός αν οι 470 είναι ξεκλείδωτες οπότε και θα πουλήσουν τρελά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι το "σουπερ μοντελ" βαλανε να κανει την παρουσιαση!

δεν ερχονται εδω να τους δωσουμε μια απο τα jumbo :P

περιμενω πως και τι να περασουν οι μερες!

ακομα ειναι ψηλα οι τιμες στις αγγελιες!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα κατι μου λεει οτι δεν ειναι τυχαιο να την πουλανε τοσο φθηνα σιγουρα κατι υπαρχει που τωρα δεν το λενε και πανε να μας το πλασαρουν τωρα "ωωω τιμη σοκ"

 

Πιστευω οτι μετα απο καιρο θα ανακαλυψουν καποια μειονεκτηματα που μετα ο κοσμος θα παραπονιεται και θα ξενερωσει !!

 

Ο ορισμος του οτι να 'ναι ποστ.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι οτι να ναι γιατι αμα ηταν ετσι η AMD να κανουν τιμη σοκ ας κατεβασουν τις τιμες ολων των Radeon που πουλανε.

 

Πως ειναι δυνατον την συγκεκριμενη καρτα να θελει να την πουλαει φθηνα ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα κατι μου λεει οτι δεν ειναι τυχαιο να την πουλανε τοσο φθηνα σιγουρα κατι υπαρχει που τωρα δεν το λενε και πανε να μας το πλασαρουν τωρα "ωωω τιμη σοκ"

 

Πιστευω οτι μετα απο καιρο θα ανακαλυψουν καποια μειονεκτηματα που μετα ο κοσμος θα παραπονιεται και θα ξενερωσει !!

Ε καλά δεν θάχουν και 3,5 gb vram ηρέμησε..Ουπς ναι αυτό το έκανε η nvidia και δεν ένοιαξε κανέναν...Day 1 αγορά της 1070 xωρίς σκέψη....

 

Αλλά ναι με amd να κρατάμαι μικρό καλάθι because.....reasons...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...