Προς το περιεχόμενο

SanDisk iXpand Memory Case: Αυξήστε τη χωρητικότητα του iPhone


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπερθερμανση στο δικο μου 6 plus 16αρι(δεν ειμαι λεφτας δυστυχως,αλλα απλος οικογενειαρχης με 2 παιδια) δεν ειχα ΠΟΤΕ.Που να δεις στο note 5 τι γινεται -εχω κ αυτο.Και δεν ειδα κ καμμια γκομενα να σου πω την αληθεια να με παιζει...Ημαρτον εδω μεσα..

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Επισκέπτης

Αφήνοντας το iphone-hate κατά μέρος (είναι τόσο In εδώ και χρόνια), η προώθηση του προιόντος λέει "Η γνωστή κατασκευάστρια αποθηκευτικών μέσων SanDisk, θυγατρική της Western Digital, επιθυμεί να επεκτείνει τη μνήμη των iPhone συσκευών και να βάλει ένα τέλος στον εφιάλτη της περιορισμένης χωρητικότητας με τη νέα SanDisk iXpand Memory Case.".

Αυτό δεν ισχύει παρά μόνο για όσων το πρόβλημα χωρητικότητας αφορούσε αποκλειστικά φωτογραφίες, μουσική και βίντεο. Δεν επιτρέπει εγκατάσταση εφαρμογών, με άλλα λόγια. Συνεπώς δεν είναι τόσο χρήσιμο όσο εμφανίζεται.

 

Γενικά, λόγω του γνωστού μειονεκτήματος της μη υποστήριξης sd cards, iphone αξίζει να αγοράζει κανείς σε χωρητικότητες 32GBs και πάνω. Δεν γνωρίζω κανέναν που να μην είχε παράπονο από iphone με 16GBs (εκ των οποίων μόλις 11GBs είναι διαθέσιμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω λιγα ειναι τα 16gb.Και οντως 11gb ειναι διαθεσιμα.

Πες μου τωρα πως γινεται να εχω συγχρονισμενα με itunes 9gb φοτο ,βιντεο και μουσικη-μου φτανουν τοσα- ,να εχω περιπου 2 gb εφαρμογες και θεματα -το χω jailbreak- και να εχω διαθεσιμη μνημη ακομα 5gb...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμφωνω λιγα ειναι τα 16gb.Και οντως 11gb ειναι διαθεσιμα.

Πες μου τωρα πως γινεται να εχω συγχρονισμενα με itunes 9gb φοτο ,βιντεο και μουσικη-μου φτανουν τοσα- ,να εχω περιπου 2 gb εφαρμογες και θεματα -το χω jailbreak- και να εχω διαθεσιμη μνημη ακομα 5gb...

 

Mήπως είναι συμπιεσμένες οι φωτογραφίες σε χαμηλή ανάλυση και τις κατεβάζει, όποτε τις χρειαστείς, από το icloud? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι με έναν φίλο που εχει Ferrari (την F430) και παμε για καφε,όπως κατεβαίνουμε απο το αυτοκίνητο βλέπω 3 κοπελίτσες μας κοιτανε (βασικά τον φίλο,που ηταν και ο οδηγός) παμε στο καφε εμείς,μετα απο λιγο τις βλέπω κάθονται στο δίπλα τραπέζι απο εμάς,να μην σας τα πολυλογώ τις γνωρίζουμε τις κοπελίτσες και έρχεται η ωρα να αλλάξουμε τηλέφωνα,Facebook κτλ βγάζει ο φίλος το Galaxy s7 και αποθηκεύει τα τηλέφωνα απο τα κορίτσια και μετα έρχεται η δίκη μου σειρά..βγάζω το iPhone 6s μου με 16Gb αποθηκευτικό χώρο το βλέπουν τα κοριτσάκια και έχουν πάθει πλάκα,να μην σας πρήζω παιδια φεύγω και με τα 3 κοριτσάκια εγώ με taxi και μένει ο φίλος μπουκάλα.....
Ποια Ferrari....;

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχημη και αυτη η λυση, μαζι με της Mophie. Προτιμω να εχω μαζι μου otg usb και power bank (ως κατοχος android κουβαλαω μαζι μου) παρα να χαλασω την εμφανιση του κινητου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ανολογιστει κανεις το ποσο που θα ζητησει η sandisc για μια τετοια θηκη μπορεί κατευθειαν να παρει το iphone της επομενης χωρητικοτητας...60$ θα μετεφραστουν σε ελληνικα  70-80 ευρω δυστυχως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια απο που βγαζετε το συμπερασμα οτι με iPhone θα πεσει η γκομενα ?? ( εκτος τρικλοποδιας χα χα) 

Λοιπον εγω προτιμω να βαλω το iCloud με 1 euro το μηνα στα 50GB παρα θηκη . Σχετικα με την υπερθερμανση που ειπε καποιος αλλος που το ειδε αληθεια ?? Υπερθερμανση ειχα στο nexus 5 , lg g4 τωρα στο iPhone 6s δεν εχω παρατηρησει κατι . 

Ας αφησουμε λοιπον την αντιπαλοτητα , οτι θελει ο καθενας κανει , τωρα για την τιμη του iPhone ναι ειναι ακριβο αλλα στην ουσια πληρωνεις το λειτουργικο. Ενα λειτουργικο που δεν μου εχει κρασσαρει ακομα , με τα ελατωματα που εχει κλειδωματα τα οποια τα εχω ξεπερασει με προγραμματα που εχω κατεβασει . 

 

Οποιος θελει μπορει να εχει οτι θελει . 

Υ.Γ. Ferrari δεν εχω παρει ακομα γιατι θελει πολυ περιποιηση 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μπορούν να έχουν όσοι έχουν υπάρξει κάτοχοι κάποιου hi-end android και iphone για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Όσοι ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία τις διαφορές τις ξέρουν.

 

Προσωπικά ψηφίζω iphone με 50GB icloud στο 1 euro / μήνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι λέτε για I cloud 50 gb το μήνα ωραία και όμορφα όλα αυτά. Αλλά ρε παιδιά στην Ελλάδα με τι data να έχεις της προκοπής cloud? Άμα είναι να περιμένεις WiFi για να βρεις τα βίντεο σου άστο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογο υπερθερμανσης?   Έλα  τώρα μεταξύ μας! Τρολλάρεις έτσι ? Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα ? 

 

για υπερθέρμανση λυπάμαι αλλά πρώτη φορά το ακούω τα πάνδεινα εχω κάνει στο κινητό μ ναι παίζω ότι πιο βαρύ παιχνίδι υπάρχει να το φορτίσω φουλ φωτεινότητα δεν μ έχει πετάξει ποτέ τπτ ούτε για υπερθέρμανση ούτε για τπτ στα σκουπιδακια τα ανδροιντ τα κάνουν αυτα παίρνε παράδειγμα flex 2 και ότι σχεδόν έχει για παράδειγμα sd810 πριν με πεις fan boy εχω και τα δυο λειτουργικά :P το καθένα μετά πλεονεκτήματα του :P

 

Υπερθερμανση στο δικο μου 6 plus 16αρι(δεν ειμαι λεφτας δυστυχως,αλλα απλος οικογενειαρχης με 2 παιδια) δεν ειχα ΠΟΤΕ.Που να δεις στο note 5 τι γινεται -εχω κ αυτο.Και δεν ειδα κ καμμια γκομενα να σου πω την αληθεια να με παιζει...Ημαρτον εδω μεσα..

 

https://www.google.gr/search?client=opera&q=iphone+6+needs+to+cool+down&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

ειστε και ανιδεοι και το παιζετε και εξυπνοι.ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια,αμα καθεστε στο σπιτι ολη μερα δεν νομιζω να ζεσταθει κιολας.

εχθες το επαθε φιλος και δεν μπορουσε να χρησιμοποιησει των 800 ευρω κινητο του.κριμα που δεν ειναι μπλε.

 

δεν σε παιζει καμια γκομενα γιατι οπως λες εισαι οικογενειαρχης.ημαρτον εδω μεσα το πηρες και προσωπικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.google.gr/search?client=opera&q=iphone+6+needs+to+cool+down&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

 

ειστε και ανιδεοι και το παιζετε και εξυπνοι.ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια,αμα καθεστε στο σπιτι ολη μερα δεν νομιζω να ζεσταθει κιολας.

εχθες το επαθε φιλος και δεν μπορουσε να χρησιμοποιησει των 800 ευρω κινητο του.κριμα που δεν ειναι μπλε.

 

δεν σε παιζει καμια γκομενα γιατι οπως λες εισαι οικογενειαρχης.ημαρτον εδω μεσα το πηρες και προσωπικα.

Ενώ δεν έχει βγάλει παρόμοιο μήνυμα το 5c που έχω μερικές φορές θες απλά να το αφήσεις κάτω γιατί καίει σα κατσαρόλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άποψη μπορούν να έχουν όσοι έχουν υπάρξει κάτοχοι κάποιου hi-end android και iphone για μεγάλο χρονικό διάστημα.
 
Όσοι ανήκουν στην παραπάνω κατηγορία τις διαφορές τις ξέρουν.
 
Προσωπικά ψηφίζω iphone με 50GB icloud στο 1 euro / μήνα.

 

Αν έχεις VDSL.. Αλλιώς iCloud drive είναι ουσιαστικά άχρηστο..


Ο χρήστης nekrik είπε:
λογο υπερθερμανσης?   Έλα  τώρα μεταξύ μας! Τρολλάρεις έτσι ? Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ μέσα ? 
 
Ο χρήστης Eragon1996 είπε:
για υπερθέρμανση λυπάμαι αλλά πρώτη φορά το ακούω τα πάνδεινα εχω κάνει στο κινητό μ ναι παίζω ότι πιο βαρύ παιχνίδι υπάρχει να το φορτίσω φουλ φωτεινότητα δεν μ έχει πετάξει ποτέ τπτ ούτε για υπερθέρμανση ούτε για τπτ στα σκουπιδακια τα ανδροιντ τα κάνουν αυτα παίρνε παράδειγμα flex 2 και ότι σχεδόν έχει για παράδειγμα sd810 πριν με πεις fan boy εχω και τα δυο λειτουργικά  το καθένα μετά πλεονεκτήματα του 
 
Ο χρήστης xenkato είπε:
Υπερθερμανση στο δικο μου 6 plus 16αρι(δεν ειμαι λεφτας δυστυχως,αλλα απλος οικογενειαρχης με 2 παιδια) δεν ειχα ΠΟΤΕ.Που να δεις στο note 5 τι γινεται -εχω κ αυτο.Και δεν ειδα κ καμμια γκομενα να σου πω την αληθεια να με παιζει...Ημαρτον εδω μεσα..
 
https://www.google.g...=UTF-8&oe=UTF-8
 
ειστε και ανιδεοι και το παιζετε και εξυπνοι.ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια,αμα καθεστε στο σπιτι ολη μερα δεν νομιζω να ζεσταθει κιολας.
εχθες το επαθε φιλος και δεν μπορουσε να χρησιμοποιησει των 800 ευρω κινητο του.κριμα που δεν ειναι μπλε.
 
δεν σε παιζει καμια γκομενα γιατι οπως λες εισαι οικογενειαρχης.ημαρτον εδω μεσα το πηρες και προσωπικα.

 

Το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται σε ακραίες θερμοκρασίες.. Εγώ πχ τις προηγούμενες μέρες που ειπχε καύσωνα χρισημοποιούσα το iPhone 6 μου το μεσημέρι έξω στον ήλιο με 38 βαθμούς χωρίς κανένα θέμα... Του φίλου σου ίσως είχε κάποια βλάβη/αστοχία υλικού λέω εγώ τώρα... Έλεος δηλαδή μην τρελαθούμε μια ζωή το iPhone στις θερμοκρασίες τα πάει καλύτερα από όλα τα android high end κινητά. Τι ακούω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...