Προς το περιεχόμενο

Υπουργείο Υγείας: Θα απαγορευτεί και το άτμισμα στους δημόσιους χώρους


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

 

Είναι ανώριμες συμπεριφορές αυτές. Το  <<το λέει ο νόμος οπότε τελείωσε>> δεν στέκει σαν επιχείρημα σε μια αντιπαράθεση του γιατί ο νόμος δεν είναι δίκαιος. 

 

Μετα απο αυτη την προταση απλα εδωσες μια ιδεα του γιατι φτασαμε οπου φτασαμε. Επισης τα διοδια καθε 20χλμ ειναι παρανομα , ο ενφια κτλ αλλα εκει τουμπεκι τον ακολουθεις τον νομο ωπ double standards!. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια νέα συλλογική έρευνα από το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο του Κάουνας της Λιθουανίας και του αντίστοιχου τμήματος του Πανεπιστημίου της Ζυρίχης καταδεικνύει ότι το άτμισμα σε κλειστό χώρο δεν προκαλεί κανέναν κίνδυνο, αφού δεν επηρεάζει την ποιότητα του αέρα.
Είναι η πρώτη έρευνα που μελετά λεπτομερώς όλα τα χημικά στοιχεία που παράγονται στον αέρα από τη χρήση ηλεκτρονικού τσιγάρου.

 

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2016-04/ac-nsf041916.php

 

Σαν ερευνα μπορει να σημαινει κατι, μπορει να μην σημαινει και τιποτα.

To ποσταρω επειδη το βρισκω σχετικο με το παθητικο ατμισμα τριτων σε κλειστους χωρους και με τον τιτλο του θεματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο αυτη την προταση απλα εδωσες μια ιδεα του γιατι φτασαμε οπου φτασαμε. Επισης τα διοδια καθε 20χλμ ειναι παρανομα , ο ενφια κτλ αλλα εκει τουμπεκι τον ακολουθεις τον νομο ωπ double standards!. 

Εξαιτίας μας φτάσαμε εκεί που φτάσαμε. Θα πρότεινα να κατανεμηθεί το χρέος της χώρας σε μας, μιας και εμείς είμαστε οι κύριοι υπαίτιοι της κρίσης.

Ορισμένα μέτρα και νόμοι δεν είναι βιώσιμοι για το λαό και κανένας δεν τους τηρεί. Ούτε εσύ.

Αυτό έτσι το έγραψα για να σε ρίξω στάχτη στα μάτια.Γι αυτό μάλλον δεν το διάβασες. Είχες τη στάχτη μου στα μάτια σου. Γουστάρω να πλερώνω πως να το κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φυσικα και εχουμε μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τις επιλογες που καναμε γιατι δεν τα εκαναν απο μονοι τους ολα αυτα που εκαναν. Και το θεμα ειναι η νοοτροπια που εχουμε οτι αν κατι δεν μας βολευει στα @@ μας αρκει να μαστε καλα εμεις για αυτο θα εισαι αυτος που θα βρισει οταν δεν χωρας να περασεις ή να περπατησεις λογο των παρκαρισμενων αυτοκινητων αλλα θα εισαι επισης ο πρωτος που θα το κανει οταν ειναι στη θεση του οδηγου, θα εισαι εσυ αυτος που θα βρισει τον αλλον που εβαλε μεσο αλλα σε μια αλλη περιπτωση θα βαλεις εσυ το μεσο και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα που ολα μαζι μας εκαναν οπως μας εκαναν οχι μονο οικονομικα αλλα και κοινωνικα. 

 

Αν θεωρεις καποιον νομο αντισυνταγματικο ή οτι σου θιγει τα δικαιωματα σου τοτε υπαρχουν τα δικαστηρια (οχι μονο τα Ελληνικα καθως ξερεις μπορεις να πας και στην Ευρωπη) και ασε να αποφασισουν αυτοι. Αν δεν εισαι διατεθιμενος να το πας δικαστικα τοτε κανεις τον καρκινο σου στο σπιτακι σου και σε κανα παρκο γιατι εγω δεν γουσταρω να αναπνεω τις μαλακιες σου.

 

Οσο για το μαγαζι που λες οτι ειναι δικο του και κανει οτι γουσταρει οπως λες και οτι εγω θα πρεπει να ακολουθησω την καυλα του γιατι ειναι επιλογη μου αν θα παω σε μαγαζι με καπνιστες η οχι να σου θυμισω οτι ο μαγαζατορας οταν ανοιξε το μαγαζι ηξερε τους νομους που επρεπε να ακολουθησει με οτι αυτο συνεπαγεται οποτε ηταν επιλογη του να το ανοξει και να συμβιβαστει με τους νομους.

 

ΥΓ: οπου εβαλα εσυ δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα αλλα γενικα στον οποιονδηποτε. Το εγρψα ετσι απλα επειδη μιλαμε μαζι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας απαγορευτει πρωτα το κανονικο που σε αρκετους δημοσιους χωρους μπαινεις μεσα και δεν βλεπεις απο την καπνα και μετα περνει σειρα και το ηλεκτρονικο.Αλλα πως να το κοψουμε οταν ειμαστε η πρωτη χωρα στον αριθμο τσιγαρων ανα ατομο

 

New_Bitmap_Image.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και εχουμε μεγαλο μεριδιο ευθυνης για τις επιλογες που καναμε γιατι δεν τα εκαναν απο μονοι τους ολα αυτα που εκαναν. Και το θεμα ειναι η νοοτροπια που εχουμε οτι αν κατι δεν μας βολευει στα @@ μας αρκει να μαστε καλα εμεις για αυτο θα εισαι αυτος που θα βρισει οταν δεν χωρας να περασεις ή να περπατησεις λογο των παρκαρισμενων αυτοκινητων αλλα θα εισαι επισης ο πρωτος που θα το κανει οταν ειναι στη θεση του οδηγου, θα εισαι εσυ αυτος που θα βρισει τον αλλον που εβαλε μεσο αλλα σε μια αλλη περιπτωση θα βαλεις εσυ το μεσο και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα που ολα μαζι μας εκαναν οπως μας εκαναν οχι μονο οικονομικα αλλα και κοινωνικα. 

 

Αν θεωρεις καποιον νομο αντισυνταγματικο ή οτι σου θιγει τα δικαιωματα σου τοτε υπαρχουν τα δικαστηρια (οχι μονο τα Ελληνικα καθως ξερεις μπορεις να πας και στην Ευρωπη) και ασε να αποφασισουν αυτοι. Αν δεν εισαι διατεθιμενος να το πας δικαστικα τοτε κανεις τον καρκινο σου στο σπιτακι σου και σε κανα παρκο γιατι εγω δεν γουσταρω να αναπνεω τις μαλακιες σου.

 

Οσο για το μαγαζι που λες οτι ειναι δικο του και κανει οτι γουσταρει οπως λες και οτι εγω θα πρεπει να ακολουθησω την καυλα του γιατι ειναι επιλογη μου αν θα παω σε μαγαζι με καπνιστες η οχι να σου θυμισω οτι ο μαγαζατορας οταν ανοιξε το μαγαζι ηξερε τους νομους που επρεπε να ακολουθησει με οτι αυτο συνεπαγεται οποτε ηταν επιλογη του να το ανοξει και να συμβιβαστει με τους νομους.

 

ΥΓ: οπου εβαλα εσυ δεν αναφερομαι προσωπικα σε εσενα αλλα γενικα στον οποιονδηποτε. Το εγρψα ετσι απλα επειδη μιλαμε μαζι

 

Πάλι νόμοι. Πάλι με το έτσι θέλω. Για πές μου λοιπόν τότε πότε μας ρώτησαν γι αυτούς τους νόμους. Πότε συμφώνησαμε και δεν το πήραμε χαμπάρι. Μια μικρή μειοψηφία αποφασίζει και προσπαθεί να μας πείσει ότι δημοκρατία αυτό είναι. Να τρέχω στα δικαστήρια είναι μεγάλη ιστορία. Προτιμώ λοιπόν να φυσάω τον καπνό στη μάπα σου και άμα δεν σε αρέσει κάτσε εσύ σπιτάκι σου. Είναι πιο εύκολο.

 

Αλλά εσύ είσαι μαλλον αυτός που κοιτάει την παρτάρα του και χρησιμοποιεί το νόμο όποτε δεν σε παίρνει. Όταν κλείσαν οι μισές επιχειρήσεις, και άλλες επιβιώνουν μετά βιάς εσύ πανηγύριζες γιατί στα @@ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ρωτησαν στις εκλογες τοτε συμφωνησες. Φαντασου ολοι να λειτουργουν οπως εσυ θα ρθω θα σου κλεψω το σπιτι αλλα μην πεις τιποτα γιατι δεν τους ψηφησα εγω να βγαλουν νομο οτι ειναι παρανομο να κλεβεις... 

 

ΓΙα πες μου ποιους νομους ξερεις οτι δεν ακολουθω και πως ακριβως πανηγυριζα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρωτησαν στις εκλογες τοτε συμφωνησες. Φαντασου ολοι να λειτουργουν οπως εσυ θα ρθω θα σου κλεψω το σπιτι αλλα μην πεις τιποτα γιατι δεν τους ψηφησα εγω να βγαλουν νομο οτι ειναι παρανομο να κλεβεις... 

 

ΓΙα πες μου ποιους νομους ξερεις οτι δεν ακολουθω και πως ακριβως πανηγυριζα!

Αρες νάρες δηλαδή. Κοινή λογική μέσα στα κεφάλια σας δεν έχετε για να μην κάνετε άκυρους συνειρμούς. Ο νόμος δεν εφαρμόζεται σαν ψυχρή μηχανή αυτόματα. Απαιτείται και άνθρωπινη κρίση.

 

Ξέρω σίγουρα δεν ακολουθείς τους νόμους του ΚΟΚ, δεν δηλώνεις πραγματικά εισοδήματα στην εφορία και πανηγυρίζεις τσίτσιδος πάνω στα τραπέζια της καφετέριας που έκλεισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και πως εφαρμοζεται δηλαδη? Ξαναλεω μπορει να μην συμφωνεις με κατι για αυτο και υπαρχουν διαδικασιες που  μπορεις να ακολουθησεις.

 

Και πως το ξερεις!? Επειδη το κανουν οι περισσότεροι σημαινει οτι το κανω και εγω. Ελληνας μου εκλεψε την καμερα, Εισαι ελληνας. Εσυ μου εκλεψες την καμερα. Λολα να ενα μηλο...

 

Το μοναδικο εισοδημα που ειχα απο το 5μηνο ειναι κανονικα δηλωμενο και δεν παω για καφε. 

Τι αλλο ξερεις μεγαλε γκουρου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ομως ειναι πως βλαπτει*, και εφοσον βλαπτει πρεπει επισης να απαγορευτει*.

 

Τεκμηρίωση και επίσημα στοιχεία, παρακαλώ, διαφορετικά η μόνη πρέπουσα απάντηση σ' αυτό, είναι «τα τέτοια μας κουνιούνται»...

 

( * Εννοώ, τεκμηρίωση και επίσημα στοιχεία, για το δεδομένο - για 'σένα... - ότι βλάπτει τους άλλους και όχι το χρήστη, ώστε να μην αποτελεί βιασμό τής λογικής, το: «πρέπει να απαγορευτεί» )

 

το θέμα είναι ότι για αυτόν που δεν καπνίζει είναι εξίσου κακό αφού και πάλι κάνει κακό στην υγεία του χωρίς να θέλει. 

 

Τα ίδια με πριν, για να μη τα ξαναγράφω...

 

Επίσης δεν έχει σχέση με το τι ουσίες βάζεις μέσα αλλά με το γεγονός ότι καπνίζεις ατμό.

 

Τι διαβάζουμε, μα τον Odin...

 

...και δεν έχουμε τυφλωθεί ακόμα...

 

Δηλαδή θες να μου πεις ότι αν δεν επιτρέπεται να καπνίσεις/ατμίσεις σε κανένα κλειστό δημόσιο χώρο από αύριο, δεν θα ξαναβγείς από το σπίτι σου εκτός αν υπάρχουν παράνομα μαγαζιά που επιτρέπουν το κάπνισμα/άτμισμα; Δηλαδή το να βγεις έξω στον ανοιχτό χώρο 5 λεπτά να κάνεις το τσιγάρο σου και να ξαναμπείς μέσα ή ακόμα καλύτερα να το κόψεις, δεν είναι επιλογές;

 

Εγώ πάντως, δεν πάω σε κανένα μαγαζί όπου, είτε απαγορεύεται το άτμισμα (διότι δεν τη βρίσκω με το να στερούμαι αυτό που γουστάρω) , είτε επιτρέπεται κατά παράβαση τού νόμου (διότι δε γουστάρω να φάω κάνα πρόστιμο σε ενδεχόμενο έλεγχο).

 

Για 'μένα λοιπόν, τα παρακάτω που γράφεις δεν είναι επιλογές, αλλά δεν τραβάω και κάνα ιδιαίτερο ζόρι. Είναι θέμα χαρακτήρα και ιδιοσυγκρασίας: Ούτε μισό βήμα πίσω στο πώς και υπό ποιες προϋποθέσεις και περιορισμούς θα διασκεδάσω. Χίλιες φορές στο σπίτι μου και στα τρυφερά μου η ηλιθιότητα που δέρνει μερικούς μερικούς.

 

Το ίδιο έκανα και όταν κάπνιζα: Ούτε να παρανομήσω δέχομαι, ούτε όμως και να μού βγαίνει η διασκέδαση από τη μύτη καταδέχομαι. Το κλείνουμε λοιπόν στο «από μακριά κι αγαπημένοι» και τελειώνουν οι ανοησίες. 

 

είναι θλιβερό ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει γίνει μόδα στα πιτσιρίκια, με αποτέλεσμα να τα βλέπεις πολύ συχνά με ηλεκτρονικό τσιγάρο στις βόλτες τους.

 

Γενικά φρικάρω με κάτι τέτοια. Θλιβερότατο να βλέπεις παιδιά, το πολύ μέχρι 15-16 χρόνων, να πηγαίνουν το πρωί σχολείο με freddo και ηλεκτρονικό τσιγάρο στο χέρι.

 

Το πραγματικά θλιβερό, είναι το να έχεις παραισθήσεις ή, για να γίνω πιο σαφής, το να μην καταλαβαίνεις τι βλέπεις...

 

...όλοι αυτοί που βλέπεις - είτε παιδιά, είτε όχι - με το η.τ. στο χέρι, είναι άτομα που ήδη καπνίζουν, ή κάπνιζαν και πλέον χρησιμοποιούν η.τ. Κάθε άλλο παρά ...θλιβερό είναι, το ότι - από τη στιγμή που δε θέλουν/δε μπορούν να απεξαρτηθούν άμεσα - καλύπτουν την εξάρτησή τους με έναν απίστευτα λιγότερο βλαβερό τρόπο.

 

η βρασμένη μέχρι ατμοποίησης σιλικόνη

 

Μία και μόνο περίπτωση, ένα και μόνο υγρό αναπλήρωσης, μίας και μόνο μάρκας (όποιας να 'ναι...) , όπου μεταξύ των συστατικών αναφέρεται η ...σιλικόνη  :blink: , μας κάνεις τη χάρη να μας παραθέσεις; Έτσι μπας και δεν πάθουμε καμιά παράκρουση από τις τρίχες που διαβάζουμε! Την ευχή μου να 'χεις...

 

Οι νόμοι βγαίνουν με βάση την υγεία του ανθρώπου και Όχι την καυλα του καθενός. Αν ήταν απλά δεν ενοχλητικό και Όχι βλαβερό θα έλεγα οκ δεκτό αλλά από την στιγμή που κάνεις κακό στον δίπλα σου τότε αυτό που λες Δεν

ισχύει.

 

Προφανώς δεν έχουν όλοι οι νόμοι σαν βάση την υγεία αλλά είναι σημαντικός παράγοντας και πάντα θα είναι πάνω από την ευχαρίστηση

 

Αν ίσχυε αυτό που γράφεις - με έμφαση στα τονισμένα - θα απαγορευόταν δια νόμου και καθολικά, η εμπορική διάθεση προϊόντων καπνού. Δεν απαγορεύεται, άρα ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, απλά για να πούμε αυτό που θέλουμε...

 

Η συνεχής εισπνοή υδρατμών χαλάει τις υποδοχές οξυγόνου που έχουν οι πνεύμονες(βρογχικά). Το παθαίνουν πολλοί κάτοικοι στην Αυστραλία λόγο της ζέστης και της υγρασίας.

 

Το παθαίνουν, λόγω τού υψηλού ποσοστού υγρασίας, στον αέρα που αναπνέουν 24/7, θέλοντας και μη, διότι απλά αυτόν τον αέρα έχουν εκεί. Αυτή είναι η συνεχής εισπνοή. Αν είχαν πιο ξηρό αέρα, πες μας ότι θα πάθαιναν το ίδιο από το η.τ., ν' αρχίσουμε να πηδάμε ομαδικά από τις ταράτσες... 

 

Το ίδιο; Αυτό που εκπνέεις είναι ακόμα υδρατμοί; αυξάνει την υγρασία στο περιβάλλον;

 

Σε παρακαλώ θερμά: Πες το αυτό σε κάποιον ειδικό πάνω στη σύσταση και τα ποσοστά υγρασίας τού ατμοσφαιρικού αέρα και έλα μετά να μας πεις, σε πόση ώρα πέθανε από τα γέλια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεκμηρίωση και επίσημα στοιχεία, παρακαλώ, διαφορετικά η μόνη πρέπουσα απάντηση σ' αυτό, είναι «τα τέτοια μας κουνιούνται»...

 

( * Εννοώ, τεκμηρίωση και επίσημα στοιχεία, για το δεδομένο - για 'σένα... - ότι βλάπτει τους άλλους και όχι το χρήστη, ώστε να μην αποτελεί βιασμό τής λογικής, το: «πρέπει να απαγορευτεί» )

 

 

Τα ίδια με πριν, για να μη τα ξαναγράφω...

 

 

Τι διαβάζουμε, μα τον Odin...

 

...και δεν έχουμε τυφλωθεί ακόμα...

 

 

Εγώ πάντως, δεν πάω σε κανένα μαγαζί όπου, είτε απαγορεύεται το άτμισμα (διότι δεν τη βρίσκω με το να στερούμαι αυτό που γουστάρω) , είτε επιτρέπεται κατά παράβαση τού νόμου (διότι δε γουστάρω να φάω κάνα πρόστιμο σε ενδεχόμενο έλεγχο).

 

Για 'μένα λοιπόν, τα παρακάτω που γράφεις δεν είναι επιλογές, αλλά δεν τραβάω και κάνα ιδιαίτερο ζόρι. Είναι θέμα χαρακτήρα και ιδιοσυγκρασίας: Ούτε μισό βήμα πίσω στο πώς και υπό ποιες προϋποθέσεις και περιορισμούς θα διασκεδάσω. Χίλιες φορές στο σπίτι μου και στα τρυφερά μου η ηλιθιότητα που δέρνει μερικούς μερικούς.

 

Το ίδιο έκανα και όταν κάπνιζα: Ούτε να παρανομήσω δέχομαι, ούτε όμως και να μού βγαίνει η διασκέδαση από τη μύτη καταδέχομαι. Το κλείνουμε λοιπόν στο «από μακριά κι αγαπημένοι» και τελειώνουν οι ανοησίες. 

 

 

Το πραγματικά θλιβερό, είναι το να έχεις παραισθήσεις ή, για να γίνω πιο σαφής, το να μην καταλαβαίνεις τι βλέπεις...

 

...όλοι αυτοί που βλέπεις - είτε παιδιά, είτε όχι - με το η.τ. στο χέρι, είναι άτομα που ήδη καπνίζουν, ή κάπνιζαν και πλέον χρησιμοποιούν η.τ. Κάθε άλλο παρά ...θλιβερό είναι, το ότι - από τη στιγμή που δε θέλουν/δε μπορούν να απεξαρτηθούν άμεσα - καλύπτουν την εξάρτησή τους με έναν απίστευτα λιγότερο βλαβερό τρόπο.

 

 

Μία και μόνο περίπτωση, ένα και μόνο υγρό αναπλήρωσης, μίας και μόνο μάρκας (όποιας να 'ναι...) , όπου μεταξύ των συστατικών αναφέρεται η ...σιλικόνη  :blink: , μας κάνεις τη χάρη να μας παραθέσεις; Έτσι μπας και δεν πάθουμε καμιά παράκρουση από τις τρίχες που διαβάζουμε! Την ευχή μου να 'χεις...

 

 

Αν ίσχυε αυτό που γράφεις - με έμφαση στα τονισμένα - θα απαγορευόταν δια νόμου και καθολικά, η εμπορική διάθεση προϊόντων καπνού. Δεν απαγορεύεται, άρα ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, απλά για να πούμε αυτό που θέλουμε...

 

 

Το παθαίνουν, λόγω τού υψηλού ποσοστού υγρασίας, στον αέρα που αναπνέουν 24/7, θέλοντας και μη, διότι απλά αυτόν τον αέρα έχουν εκεί. Αυτή είναι η συνεχής εισπνοή. Αν είχαν πιο ξηρό αέρα, πες μας ότι θα πάθαιναν το ίδιο από το η.τ., ν' αρχίσουμε να πηδάμε ομαδικά από τις ταράτσες... 

 

 

Σε παρακαλώ θερμά: Πες το αυτό σε κάποιον ειδικό πάνω στη σύσταση και τα ποσοστά υγρασίας τού ατμοσφαιρικού αέρα και έλα μετά να μας πεις, σε πόση ώρα πέθανε από τα γέλια...

 

Εντάξει κύριε εξυπνάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σαφώς και όχι! Μία αναφορά, ενός φορέα, που υποστηρίζει αυτό που σε βολεύει; Έτσι την εννοείς εσύ την τεκμηρίωση και τα επίσημα στοιχεία; Ας παίξουμε έτσι λοιπόν, για να μη χάσεις και το στυλ σου:

 

Ανεφέρθη νωρίτερα και ο αντίποδας: Τόσο τα συμπεράσματα τού βρετανικού οργανισμού υγείας - ο γερμανικός φορέας τού δικού σου link, είναι πιο μάγκας, ας πούμε; - όσο και οι συνεχείς, επί σειρά ετών, έρευνες και δοκιμές τού Φαρσαλινού, δεν είναι παρά δύο μόνο, από τις αμέτρητες αποδείξεις για την ισχύ των αντίθετων απ' όσα υποστηρίζεις.

 

Αυτό όμως που μετράει περισσότερο από κάθε τι άλλο, ξέρεις ποιο είναι και όσο κι αν δε σε βολεύει; Οι εντυπώσεις και οι παρατηρήσεις όλων των πρώην καπνιστών και νυν ατμιστών, σχετικά με τη θεαματική βελτίωση που βλέπουν στον ίδιο τους τον εαυτό. Όσες τρίχες και να αναπαράγουν οι κολλημένοι, την πραγματικότητα που ζούμε δε μπορούν να την ανατρέψουν: Έχουν εξαφανιστεί όλα τα προβλήματα που είχαμε ως ενεργητικοί καπνιστές και προσπαθούν να πείσουν ότι δημιουργούμε θέμα στους παθητικούς αποδέκτες ...ατμού. Κοινώς, καλά κρασιά! Ο νόμος με το μέρος σας είναι, οι πιθανότητες να ανατραπεί είναι απειροελάχιστες, αλλά ...στα @@ μας! Ζήστε στη γυάλα σας, κάνοντας την πάπια μπροστά στο γεγονός ότι αναπνέετε δηλητηριασμένο αέρα από τότε που γεννηθήκατε και πιστεύοντας ότι ο ατμός τού η.τ. σας βλάπτει κι εμείς, θα ατμίζουμε ακόμα και μόνο μέσα στα σπίτια μας. Χίλιες φορές αντικοινωνικοί, παρά συνυπάρχοντες με υποχόνδριους. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...