Προς το περιεχόμενο

[SERIES] Game of Thrones Season 7 (Open Spoiler Thread Seasons 1-6)


CarbonFibre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα σοβαρά υπάρχει κόσμος που τον απασχολεί

γιατί σημάδεψε τον άλλο δράκο; Εδώ ο τύπος έριξε ακόντιο αλά Σακοραφα.

Ευτυχώς που δεν υπήρχε το ίντερνετ σε τέτοιο βαθμό όταν βγήκε ο άρχοντας των δαχτυλιδιών. Θα το είχαν θάψει το έπος :-)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πες ότι σκότωνε τον Drogon. O Viserion είναι από πάνω από τον Drogon. Έτσι λοιπόν όπως έπαιρνε την στροφή την ώρα που τον χτύπησε απλά συνεχίζει και ενστικτωδώς επιθετικά ξερνάει φωτιά πάνω σε αυτόν που χτύπησε τον Drogon. GG και game over. Μια σεζόν λιγότερη.

 

 

ο ντρογκον ενστικτωδώς γιατί καθόταν σα το γελάδι,όταν ψόφαγε ο αδερφός του; Γιατι ο νυχτοβασιλιας αποφάσισε να πάρει δεύτερο δόρυ,μετα απο κανα μισάωρο αφού κοίταγαν ολοι σα χάνοι και η δρακομανα αντι να τα κάψει ολα εφυγε,επειδή της φώναζε ο χιονης,που για μια ακόμη φορά έκοψε μες το πλήθος των εχθρικών  μονάδων σα κωλοζωο που είναι και σώθηκε ΞΑΝΑ συγγραφική πρόνοια; Οι απεθαντοι,αφού πετάνε πέτρες,για δε κράτησαν και τα τόξα τους ή δεν κουβαλάνε δόρατα; τελικά επιζούν στο νερό και γιαυτό έδεσαν το δρακο και ανασταίνονταν μέσα του στο χαρντχομ και τραβούσαν τον χιονη στο 6ο ή ψοφάνε με τη μια; κι αν δε μασάνε με το νερό,για δε προπερνάνε το τοίχος κι δε καναν ντου; Και γιατι μπορει να κάνει χρήση αλυσίδας ο νυχτοβασιλιας αλλά δε μπορει να πετάξει 2 κορμούς στην παραλία και να φτιάξει μια χαζοπροεκταση στα παράλια και να προσπελάσει το τοίχος;

Τώρα σοβαρά υπάρχει κόσμος που τον απασχολεί

γιατί σημάδεψε τον άλλο δράκο; Εδώ ο τύπος έριξε ακόντιο αλά Σακοραφα.

Ευτυχώς που δεν υπήρχε το ίντερνετ σε τέτοιο βαθμό όταν βγήκε ο άρχοντας των δαχτυλιδιών. Θα το είχαν θάψει το έπος :-)

 

εντάξει μωρέ είναι υπερφυσικό ον,"λογικό" είν αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trayban εγώ είμαι υπέρ όσων δε τους απασχολούν τα σεναριακα λάθη. Σεναριακους τραγελαφους βλέπουμε απ το 1ο επεισόδιο. Τώρα δε που μπήκαμε στο ζουμί θα δούμε πολλούς. Εδώ οι απέθαντοι ακόμα έρχονται :-p

 

Συμβουλή. Μη δίνετε σημασία σε πταίσματα. Η σειρά είναι εξαιρετική και δε χρειάζεται να δικαιολογειτε τα πάντα :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ο ντρογκον ενστικτωδώς γιατί καθόταν σα το γελάδι,όταν ψόφαγε ο αδερφός του; Γιατι ο νυχτοβασιλιας αποφάσισε να πάρει δεύτερο δόρυ,μετα απο κανα μισάωρο αφού κοίταγαν ολοι σα χάνοι και η δρακομανα αντι να τα κάψει ολα εφυγε,επειδή της φώναζε ο χιονης,που για μια ακόμη φορά έκοψε μες το πλήθος των εχθρικών  μονάδων σα κωλοζωο που είναι και σώθηκε ΞΑΝΑ συγγραφική πρόνοια; Οι απεθαντοι,αφού πετάνε πέτρες,για δε κράτησαν και τα τόξα τους ή δεν κουβαλάνε δόρατα; τελικά επιζούν στο νερό και γιαυτό έδεσαν το δρακο και ανασταίνονταν μέσα του στο χαρντχομ και τραβούσαν τον χιονη στο 6ο ή ψοφάνε με τη μια; κι αν δε μασάνε με το νερό,για δε προπερνάνε το τοίχος κι δε καναν ντου; Και γιατι μπορει να κάνει χρήση αλυσίδας ο νυχτοβασιλιας αλλά δε μπορει να πετάξει 2 κορμούς στην παραλία και να φτιάξει μια χαζοπροεκταση στα παράλια και να προσπελάσει το τοίχος;

 

 

 

Γιατί ήταν η μαμάκα του πάνω.

Απαντώ στο συγκεκριμένο πράγμα που είπες για το γιατί στόχευσε τον Viserion, κατά τα άλλα σου πα υπάρχουν πολλά πράγματα να πεις, συμφωνώ. Φαίνεται όμως ξεκάθαρα ότι αρχικά πήγαινε για τον Drogon και μετά το έριξε στον Viserion όταν τον είδε να έρχεται και είναι λογικό για τους λόγους που ανέφερα. Αν δε σου φαίνεται λογικό, οκ, δεκτό και αρκετά το αναμασήσαμε το θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

trayban εγώ είμαι υπέρ όσων δε τους απασχολούν τα σεναριακα λάθη. Σεναριακους τραγελαφους βλέπουμε απ το 1ο επεισόδιο. Τώρα δε που μπήκαμε στο ζουμί θα δούμε πολλούς. Εδώ οι απέθαντοι ακόμα έρχονται :-p

 

Συμβουλή. Μη δίνετε σημασία σε πταίσματα. Η σειρά είναι εξαιρετική και δε χρειάζεται να δικαιολογειτε τα πάντα :)

μα εγω το ειπα και νωρίτερα,πως την απολαμβάνω,σε σημείο που συμπαθώ και λίγο τη δρακομανα,που ευχόμουν να πιάσει λιγούρα τον ντρογκον και να τη φάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα εγω το ειπα και νωρίτερα,πως την απολαμβάνω,σε σημείο που συμπαθώ και λίγο τη δρακομανα,που ευχόμουν να πιάσει λιγούρα τον ντρογκον και να τη φάει.

Φαντάζεσαι;;; Μάρτιν θεέ πάρε τη Παε.:-p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τπτ δε χανω,στους πρωτους κύκλους ήξερα τι θα συμβεί και δεν αρεσκομαν και τόσο  :-D

Ρε καμάρι,λες ο νυχτοβασιλιας να μη γνωρίζει ποιος ειναι ο χιονης,μετα το χαρντχομ; Σκάνε οι δράκοι με εναν καβαλάρη,λες να μην καταλαβαίνει αυτόματα ποιος είναι τι; έλεος δλδ...Στο πεδιο της μαχης,οταν σκάει ενα άρμα μάχης,τον πρώτο που καθαρίζεις,ειναι ο διοικητής του άρματος αν εχει το κεφάλι έξω,οτι περίπου πήγε να κάνει κ τζιμης δλδ

εχω διαβάσει και το γιαπωνέζικο κι εχω διαβασει κι αλλα πολλα ακόμα,διάβασε ο κοφιχ τις διαρροές να ουμ κι έγινε και σαν τσου..

Άστο δεν το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δηλαδή τώρα

 

ο σκηνοθέτης επίτηδες έβαλε τον NK σε αυτή τη θέση, για να απειλείται απ' τον Viserion σε πιθανό θάνατο του Drogon, και άρα να αποφασίσει να μην του ρίξει το δόρυ. Ήταν μελετημένο δηλαδή. Οκ...

 

Προσωπικά είμαι φαν της σειράς, προφανώς θα συνεχίσω να τη βλέπω και προφανώς μου αρέσουν οι εξελίξεις. Αλλά το να φαντάζομαι πράγματα για να καταφέρουν να βγάλουν νόημα οι σκηνές, δεν έχει λογική. Ας παραδεχτούμε ότι ήταν θέμα κακής σκηνοθεσίας για να τελειώνουμε.

 

 

Εν αναμονή της συνέχειας.

 

Υ.Γ. Σχόλια του τύπου "μάλλον δεν προσέχατε τους διαλόγους" ή "δείτε τη σειρά προσεκτικά απ' την αρχή" που στόχο έχουν να υποτιμήσουν τη νοημοσύνη του συνομιλητή, δεν νομίζω να έχουν θέση σε έναν διάλογο. Απόψεις εκφράζουμε, το ότι σε κάποιον δεν άρεσε ο τρόπος που δόθηκε μια σκηνή δεν σημαίνει ούτε ότι είναι χαζός, ούτε ότι δεν πρόσεχε, κτλ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι δηλαδή τώρα

 

ο σκηνοθέτης επίτηδες έβαλε τον NK σε αυτή τη θέση, για να απειλείται απ' τον Viserion σε πιθανό θάνατο του Drogon, και άρα να αποφασίσει να μην του ρίξει το δόρυ. Ήταν μελετημένο δηλαδή. Οκ...

 

Προσωπικά είμαι φαν της σειράς, προφανώς θα συνεχίσω να τη βλέπω και προφανώς μου αρέσουν οι εξελίξεις. Αλλά το να φαντάζομαι πράγματα για να καταφέρουν να βγάλουν νόημα οι σκηνές, δεν έχει λογική. Ας παραδεχτούμε ότι ήταν θέμα κακής σκηνοθεσίας για να τελειώνουμε.

 

 

Εν αναμονή της συνέχειας.

 

Υ.Γ. Σχόλια του τύπου "μάλλον δεν προσέχατε τους διαλόγους" ή "δείτε τη σειρά προσεκτικά απ' την αρχή" που στόχο έχουν να υποτιμήσουν τη νοημοσύνη του συνομιλητή, δεν νομίζω να έχουν θέση σε έναν διάλογο. Απόψεις εκφράζουμε, το ότι σε κάποιον δεν άρεσε ο τρόπος που δόθηκε μια σκηνή δεν σημαίνει ούτε ότι είναι χαζός, ούτε ότι δεν πρόσεχε, κτλ.

αστο φιλαρακι,ουτε εσυ το εχεις.

Μονο ο απόγονος(οχι του στόλου) του σαν τσου και του Μεγαλέξανδρου το'χει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού και ως πού ήξερε η

δρακομάνα ότι αν σκότωνε το boss, game over? Βασικά, ούτε τον ήξερε, ούτε ίσως να μπορούσε να τον δει μέσα στο χαμό. Εμφανίστηκε πάνω από ένα πεδίο μάχης που γινόταν της κακομοίρας και η πρώτη σκέψη της ήταν να βοηθήσει το δικό της και την παρέα του που ήταν ένα βήμα πριν τον άλλο κόσμο. Κατεβαίνει, κάνει το extraction και πούλο.

 

Ο δε ανκλ Μπεν μένει πίσω για να δώσει λίγο χρόνο στον Τζον να απομακρυνθεί. Προφανώς ήταν δύσκολο να τους αντέξει και τους δυο το άλογο μέχρι το τοίχος, άλλωστε είδαμε ότι πήγαινε δεν πήγαινε στα τελευταία μέτρα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού και ως πού ήξερε η

δρακομάνα ότι αν σκότωνε το boss, game over? Εμφανίστηκε πάνω από ένα πεδίο μάχης που γινόταν της κακομοίρας και η πρώτη σκέψη της ήταν να βοηθήσει το δικό της και την παρέα του που ήταν ένα βήμα πριν τον άλλο κόσμο. Κατεβαίνει, κάνει το extraction και πούλο.

 

Ο δε ανκλ Μπεν μένει πίσω για να δώσει λίγο χρόνο στον Τζον να απομακρυνθεί. Προφανώς ήταν δύσκολο να τους αντέξει και τους δυο το άλογο μέχρι το τοίχος, άλλωστε είδαμε ότι πήγαινε δεν πήγαινε στα τελευταία μέτρα.

 

 

κανείς δεν είπε ότι η δρακομανα ήξερε τα χου ιζ χου,ο νυχτοβασιλιας κατάλαβε. Ε τώρα και περπατώντας να παενε το αλογο,πιο γρήγορα θα πήγαινε :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...