Προς το περιεχόμενο

Μετοχικο ταμειο πολιτικων υπαλληλων(μτπυ)


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

τι είναι ο αρνητικός φόρος;

Όταν σου επιστρέφουν χρήματα αντί να τους δίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συμφωνώ, η κακοδιαχείριση πάει σύννεφο, ο συνταξιούχος που πεινάει σήμερα και το κράτος του λέει "ααα δεν βγαίνω 40% περικοπές κάνε κουμάντο" και αν βρει καμιά δουλειά μπας και καλύψει κανένα κενό του λέει "τι δουλεύεις; δεν έχει σύνταξη". Τι φταίει; Πως θα τα βγάλει πέρα; Και όταν έρθει εδώ να πει τον πόνο του μπας και πάρει καμιά ιδέα τι ακούει "άντε ρε δρακουμέλ που μας ρουφάς τον ιδρώτα μας, μιλάς κιόλας". Και όλοι είμαστε και αδιάφοροι σαν να ειπώθηκε το ποιο φυσιολογικό πράγμα στο κόσμο. Αύριο αυτός ο συνταξιούχος θα ψηφίσει τον νέο "φωστήρα' που θα πάρει μεγαλύτερα δάνεια, χωρίς δεύτερη σκέψη, για λόγους επιβίωσης. Μάντεψε ποιος θα πληρώσει τα νέα δάνεια.

 

Διαφωνώ οι κρατήσεις στον μισθό του υπαλλήλου ήταν πραγματικές, Ο υπάλληλος τα δούλεψε αυτά τα λεφτά τα ίδρωσε.

 

Οι κρατησεις των ΔΥ ειναι σα να τα βγαζεις απο τη μια τσεπη και να τα βαζεις στην αλλη. Το ιδιο και η φορολογια τους. Δεν ειναι πραγματικα εσοδα για το κρατος. Πραγματικα εσοδα φερνει μονο ο ιδιωτικος τομεας αλλα στην Ελλαδα ο ιδιωτης ειναι κατι παρομοιο με τον αντιχριστο (εκτος αν ειναι φιλος της Κυβερνησης να παιρνει κρατικα εργα)

 

Οσο για το θεμα των συνταξεων, θα μπορουσε να εφαρμοστει κατι παρομοιο με αυτο που προτεινε ο Μανος, καταργηση εισφορων και συνταξη πληρωμενη απο τη φορολογια και μονο, ιδια για ολους. Σαν ποσο θα μπορουσαν να θεσουν τα 700 ευρω στα 35 ετη ασφαλισης που αν δεν ειμαι τελειως σκραπας διαιρωντας το ποσο προς τα ετη ασφαλισης βγαινει ο μαγικος αριθμος 20. Οσοι εργαζομενοι εχουν πανω απο 10 ή 15 χρονια να παιρνουν συνταξη οσα τα χρονια τους χ20. Και τιποτα αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα 67 μπορεί να έχεις 45 χρόνια προυπηρεσίας

πάλι 600 λίρες θα παίρνεις;

ας με διορθώσει ο apoll αν κανω λαθος αλλα νομιζω αν συμπληρώσεις τα 35 χρόνια ασφάλισης σταματας να πληρωνεις εισφορές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι νεοι δεχθουν οτι φταιει το συστημα και οι τοκογλυφοι οι τραπεζες για τα δεινα που ζουνε, θα πρεπει να σηκωθουν απο το pc και να επαναστατησουν. Ειναι πιο βολικο να δεχθουν οτι φταιει η προηγουμενη γενια γιατι ετσι δεν αναγκαζονται να κανουν κατι, αλλοι φταινε.

Επισης αφηστε τα απλα μαθηματικά, γιατι αν πιασεις τις προσθαφαιρεσεις βαθια στα οικονομικα, θα δεις οτι δεν βγαινουν τα κουκια. Το ψαρι βρωμαει απτο κεφαλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν οι νεοι δεχθουν οτι φταιει το συστημα και οι τοκογλυφοι οι τραπεζες για τα δεινα που ζουνε, θα πρεπει να σηκωθουν απο το pc και να επαναστατησουν. Ειναι πιο βολικο να δεχθουν οτι φταιει η προηγουμενη γενια γιατι ετσι δεν αναγκαζονται να κανουν κατι, αλλοι φταινε.

Επισης αφηστε τα απλα μαθηματικά, γιατι αν πιασεις τις προσθαφαιρεσεις βαθια στα οικονομικα, θα δεις οτι δεν βγαινουν τα κουκια. Το ψαρι βρωμαει απτο κεφαλι.

Πολύ απλά θα δουν (οι νέοι) από μόνοι τους είτε επαναστατήσουν είτε όχι μεγάλες αλλαγές.

 

Όταν πτωχεύσουμε και ο νέος δεν θα έχει ούτε 2€ για καφέ τότε θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι νεοι δεχθουν οτι φταιει το συστημα και οι τοκογλυφοι οι τραπεζες για τα δεινα που ζουνε, θα πρεπει να σηκωθουν απο το pc και να επαναστατησουν. Ειναι πιο βολικο να δεχθουν οτι φταιει η προηγουμενη γενια γιατι ετσι δεν αναγκαζονται να κανουν κατι, αλλοι φταινε.

Επισης αφηστε τα απλα μαθηματικά, γιατι αν πιασεις τις προσθαφαιρεσεις βαθια στα οικονομικα, θα δεις οτι δεν βγαινουν τα κουκια. Το ψαρι βρωμαει απτο κεφαλι.

Δλδ δεν εφταιγε ο πατερας του νεου που ψηφιζε επανελειμενα οτι ψηφιζε τοσα χρονια ? Ο ιδιος ο νεος που ψηφιζε οτι ο πατερας του γιατι βαριοταν να σκεφτει ο ιδιος ?Ουτε ο θειος του που φοροδιευφευγε ,ουτε ο ξαδερφος του  που δεν παταγε στο δημοσιο και πληρωνοταν? 

Ξερω το "συστημα "ειναι πιο βολικο ειδικα  αν βαλεις στην  εξισωση πως φταινε και οι εξωγηινοι γινεται μεχρι και σουρεαλιστικο ...

 

 

Υ.Γ πρωτη φορα βλεπω τοκογλυφους να σε δανειζουν με λιγοτερο απο 3% που ειναι αυτοι ρε γαμωτο θελω να παρω ενα δανειο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σιγά ρε παιδιά κοντά στα 480 δις ευρώ χρωστάμε ΄όλα αυτά προήλθαν απ τους Δ.Υ και τους συνταξιούχους;Γιατί εγώ θυμάμαι κάτι χρηματιστήρια κάτι δομημένα ομόλογα κάτι μπόμπολες που έφτιαχναν τη νέα εθνική οδό με 1.000.000 ευρώ το χιλιομετρο κάτι βατοπαίδια  κάτι Λαλιώτηδες Ρουσόπουλους και άλλα πολλά.Όχι δεν θα μας τρελάνετε.Έκλεισαν την Πίτσος την Ιζόλα την χαρτομάζα στην Λάρισα  την NIssan στον Βόλο κυβέρνηση επίσης αρνήθηκε το άνοιγμα του εργοτασίου της TOYOTA την δεκαετία του 80 στην Λάρισα επίσης και φταίνε οι Δ.Υ και οι συνταξιούχοι για την κατάντια της χώρας;Σοβαρά τώρα;Και όχι δεν είμαι ούτε Δ.Υ ούτε συνταξιούχους καλά το δεύτερο  έτσι και αλλιώς δεν θα γίνω ποτέ ακόμα και α αφήσω τα κοκαλάκια μου στο εργοστάσιο όπως κάνω τόσα χρόνια τώρα.Από τον καναπέ όλα καλά είναι αλλά ας μου πει κάποιος  όταν μπαίνω μέσα στο φούρνο όπου βάφεται το ατσάλι, μέρα παρά μέρα επειδή ο φούρνος είναι αρχαίος και παθαίνει κοκομπλόκο κάθε τρεις και λίγο, και με πυρίμαχη και καλά στολή (ο Θεός να την κάνει) πόσο σύνταξη να ονειρευτώ; 300 ευρώ ή ζητώ πολλά;.Και που είναι η ιδιωτική πρωτοβουλία και οι καλοί επιχειρηματίες.;Ο άνθρωπός που δουλεύω είναι από τα πιο δυνατά ονόματα στην Ελλάδα και δεν φτιάχνει καινούριο φούρνο με αποτέλεσμα μέρα παρά μέρα να ψηνόμαστε σαν τα κοτόπουλα.Να του λες του άλλου έχει 150 βαθμούς ο φούρνος και η στολή που μου έχεις δώσει ρε παπάρα έχει χίλιες τρύπες και να σου λέει η μπαίνεις η φεύγεις.Αυτοί είναι οι καλοί επιχειρηματίες που θα μας σώσουν όλους τους Ελληναράδες;Και όποιος κάνει καταγγελία επειδή υποχρεωτικά είναι επώνυμη τον καρφώνει ο επόπτης στο αφεντικό με την μία.Δεν σωζόμαστε από πουθενά η ιδιωτική πρωτοβουλία στην Ελλάδα είναι  για τα πανηγύρια, καταστρατηγούν κάθε πιθανότητα ασφαλούς εργασία επιδεικτικά.Και φταίνε οι Δ.Υ και οι συνταξιούχοι σε αυτήν την χώρα.Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ δεν εφταιγε ο πατερας του νεου που ψηφιζε επανελειμενα οτι ψηφιζε τοσα χρονια ? Ο ιδιος ο νεος που ψηφιζε οτι ο πατερας του γιατι βαριοταν να σκεφτει ο ιδιος ?Ουτε ο θειος του που φοροδιευφευγε ,ουτε ο ξαδερφος του  που δεν παταγε στο δημοσιο και πληρωνοταν? 

Ξερω το "συστημα "ειναι πιο βολικο ειδικα  αν βαλεις στην  εξισωση πως φταινε και οι εξωγηινοι γινεται μεχρι και σουρεαλιστικο ...

 

 

Υ.Γ πρωτη φορα βλεπω τοκογλυφους να σε δανειζουν με λιγοτερο απο 3% που ειναι αυτοι ρε γαμωτο θελω να παρω ενα δανειο .

Συμφωνώ σε όλα!

Μια μικρή ένσταση μόνο για τον νέο σήμερα, ο οποίος πλέον όσο και να μην θέλει να ψηφίσει ότι και ο μπαμπάς του, όσο και να σκεφτεί, δεν πρόκειται να βρει ούτε έναν άνθρωπο σήμερα που να αξίζει ψήφο! μόνο  ψόφο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε όλα!

Μια μικρή ένσταση μόνο για τον νέο σήμερα, ο οποίος πλέον όσο και να μην θέλει να ψηφίσει ότι και ο μπαμπάς του, όσο και να σκεφτεί, δεν πρόκειται να βρει ούτε έναν άνθρωπο σήμερα που να αξίζει ψήφο! μόνο  ψόφο ..

Αν δεν μπορει να βρει ουτε εναν να αξιζει την ψηφο του να κανει δικο του κομμα ,ουτε εμενα με εκφραζει καποιο απολυτα ,ψηφιζω ομως αυτο που θεωρω  το "λιγοτερο κακο ".Στις  δημοκρατιες το οχι σε ολα δεν ισχυει  ουτε η αποχη .

Αλλιως ας κατσει ανεργος  να περιμενει το θαυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σιγά ρε παιδιά κοντά στα 480 δις ευρώ χρωστάμε ΄όλα αυτά προήλθαν απ τους Δ.Υ και τους συνταξιούχους;Γιατί εγώ θυμάμαι κάτι χρηματιστήρια κάτι δομημένα ομόλογα κάτι μπόμπολες που έφτιαχναν τη νέα εθνική οδό με 1.000.000 ευρώ το χιλιομετρο κάτι βατοπαίδια  κάτι Λαλιώτηδες Ρουσόπουλους και άλλα πολλά.Όχι δεν θα μας τρελάνετε.Έκλεισαν την Πίτσος την Ιζόλα την χαρτομάζα στην Λάρισα  την NIssan στον Βόλο κυβέρνηση επίσης αρνήθηκε το άνοιγμα του εργοτασίου της TOYOTA την δεκαετία του 80 στην Λάρισα επίσης και φταίνε οι Δ.Υ και οι συνταξιούχοι για την κατάντια της χώρας;Σοβαρά τώρα;Και όχι δεν είμαι ούτε Δ.Υ ούτε συνταξιούχους καλά το δεύτερο  έτσι και αλλιώς δεν θα γίνω ποτέ ακόμα και α αφήσω τα κοκαλάκια μου στο εργοστάσιο όπως κάνω τόσα χρόνια τώρα.Από τον καναπέ όλα καλά είναι αλλά ας μου πει κάποιος  όταν μπαίνω μέσα στο φούρνο όπου βάφεται το ατσάλι, μέρα παρά μέρα επειδή ο φούρνος είναι αρχαίος και παθαίνει κοκομπλόκο κάθε τρεις και λίγο, και με πυρίμαχη και καλά στολή (ο Θεός να την κάνει) πόσο σύνταξη να ονειρευτώ; 300 ευρώ ή ζητώ πολλά;.Και που είναι η ιδιωτική πρωτοβουλία και οι καλοί επιχειρηματίες.;Ο άνθρωπός που δουλεύω είναι από τα πιο δυνατά ονόματα στην Ελλάδα και δεν φτιάχνει καινούριο φούρνο με αποτέλεσμα μέρα παρά μέρα να ψηνόμαστε σαν τα κοτόπουλα.Να του λες του άλλου έχει 150 βαθμούς ο φούρνος και η στολή που μου έχεις δώσει ρε παπάρα έχει χίλιες τρύπες και να σου λέει η μπαίνεις η φεύγεις.Αυτοί είναι οι καλοί επιχειρηματίες που θα μας σώσουν όλους τους Ελληναράδες;Και όποιος κάνει καταγγελία επειδή υποχρεωτικά είναι επώνυμη τον καρφώνει ο επόπτης στο αφεντικό με την μία.Δεν σωζόμαστε από πουθενά η ιδιωτική πρωτοβουλία στην Ελλάδα είναι  για τα πανηγύρια, καταστρατηγούν κάθε πιθανότητα ασφαλούς εργασία επιδεικτικά.Και φταίνε οι Δ.Υ και οι συνταξιούχοι σε αυτήν την χώρα.Μάλιστα το ακούσαμε και αυτό.

 

Κοιτα φιλε σε αυτη τη χωρα μονιμως ο ενας τα ριχνει στον άλλον και φαγωνονται ολοι μαζι , ε αμα βρεις κανεναν ιδιωτη τι θα σου πει? οι δημοσιοι υπάλληλοι τα δικα του τα ξεχνάει. Το οτι οι 7 στους 10 δεν κοβουν αποδειξη και πρεπει να ριξεις τη μουρη σου να τη ζητησεις δεν το σκεφτομαστε καν.

 

Βεβαια αδικο αμα το εξετασεις δεν εχει ουτε αυτος που θα στο πει αυτο γιατι την ιδια στιγμη που αυτος δουλευει και παράγει το τεμπελοσκυλο στο δημοσιο ξυνει τα @@ του δεν εχει καμια φορολογική σκοτουρα και εξοδα να τρεχουν και έχει και υφάκι εμενα δεν με διωχνει κανεις.

 

Το κακο σε αυτη τη χωρα ηταν οτι σε πρωτη φαση δεν κοιταζε ο καθενας τη δουλεια του(και επομενως δεν την κανει και σωστά) και σε δευτερη φαση δεν υπηρχε ελεγκτικος μηχανισμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορει να βρει ουτε εναν να αξιζει την ψηφο του να κανει δικο του κομμα ,ουτε εμενα με εκφραζει καποιο απολυτα ,ψηφιζω ομως αυτο που θεωρω το "λιγοτερο κακο "στις δημοκρατιες το οχι σε ολα δεν ισχυει ουτε η αποχη .

Αλλιως ας κατσει ανεργος να περιμενει το θαυμα .

Στείλε μου πμ να μου πεις πιο είναι το λιγότερο κακό να το ψηφίσω και γω που δεν βρίσκω κανέναν ικανό και μόνο άνεργος δεν είμαι ούτε περιμένω κανένα θαύμα!

Φτάσαμε στο σημείο αν θέλουμε να μείνουμε στο ευρώ να ψηφίζουμε νόμους σταλμενους πακέτο απ ευθείας απο έξω νταηλίκι χωρίς μα και μου, το περιτύλιγμα αλλάζει μόνο εκτός και εαν έχεις την εντύπωση οτι δεν μας κυβερνούν αλλοι ..

τελος πάντων τελος τα πολιτικά δεν εχει και νόημα εξάλλου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορει να βρει ουτε εναν να αξιζει την ψηφο του να κανει δικο του κομμα ,ουτε εμενα με εκφραζει καποιο απολυτα ,ψηφιζω ομως αυτο που θεωρω  το "λιγοτερο κακο ".Στις  δημοκρατιες το οχι σε ολα δεν ισχυει  ουτε η αποχη .

Αλλιως ας κατσει ανεργος  να περιμενει το θαυμα .

Ναι αλλά δεν απαντάς σε αυτά που έγραψα πιο πάνω για την ιδιωτική πρωτοβουλία που την έχετε κάνει ευαγγέλιο ότι θα μας σώσει σχετικά με τον τρόπο που επιχειρεί στο Ελλαδιστάν.Με άθλιες μονάδες παραγωγής με άθλια μηχανήματα που θέτουν σε κίνδυνο την ζωή μας καθημερινά. Παρεπιπτώντος τώρα γύρισα απο σεμινάριο στο εξωτερικό στις μονάδες που έχει ο κύριος αυτός έξω και εκεί τα εργοστάσια του είναι μέρα με την νύχτα γιατί απλά οι νόμοι εφαρμόζωνται.Και όχι δεν είναι το μόνο εργοστάσιο στο οποίο έχω δουλέψει έχω δουλέψει σε άλλα 5 μέχρι στιγμής και σε καμιά δεκαριά ακόμα ως εποχικός τα ίδια σκατά είναι όλα παντού.Άθλιες συνθήκες και επικίνδυνες γιατί εδώ οι εργοστασιάρχες μας είναι λιοντάρια  βρυχώνται συνεχώς και απειλούν τους εργαζόμενους αλλά μόλις ανοίγουν καμιά μονάδα στο εξωτερικό γίνονται γατάκια γιατί εκεί πέφτουν κώλοι.Από αυτούς τους τύπους περιμένετε να επενδύσουν και να σωθούμε;Καλά κρασιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλε μου πμ να μου πεις πιο είναι το λιγότερο κακό να το ψηφίσω και γω φίλε !

φτάσαμε στο σημείο αν θέλουμε να μείνουμε στο ευρώ να ψηφίζουμε νόμους απ ευθείας σταλμενους απο έξω νταηλίκι χωρίς μα και μου, το περιτύλιγμα αλλάζει μόνο εκτός και εαν έχεις την εντύπωση οτι δεν μας κυβερνούν αλλοι  ..

τελος πάντων τελος τα πολιτικά δεν εχει και νόημα εξάλλου ..

Δεν ειναι σοβαρα επιχειρηματα αυτα .

Ασε που εχουν απαντηθει πολλες φορες και στην πραξη   ολες αυτες οι  ανοησιες περι επιστροφης  σε  εθνικο σκουπιδονομισμα  .

Σε καφενειακου επιπεδου συζητησεις ακουγονται μονο  , δλδ με λιγα λογια ο 70χρονος αποφοιτος δημοτικου στο  καφενειο λεει τα ιδια ακριβως με σενα .Μας" κυβερνουν αλλοι "και τριχες κατσαρες  ,μακαρι να μας κυβερνουσαν αλλοι διοτι εμεις εχουμε αποτυχει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης.

Τωρα αν ποτε εγω ελεγα τα ιδια με αυτον στο καφενειο ,στην λαικη ,στις συζητησεις που κανουν οι νοικοκυρες μεταξυ τους ,αυτοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα  -και φυσικα θα ειναι οι πρωτοι που εαν συμβουν αυτα που θελουν θα πεινασουν  κυριολεκτικα  -θα προβληματιζομουν μην σου πω   οτι θα ελεγα και τα αντιθετα μονο και μονο  για να ειμαι σιγουρος πως δεν εχω πεσει τοσο χαμηλα.

Ναι αλλά δεν απαντάς σε αυτά που έγραψα πιο πάνω για την ιδιωτική πρωτοβουλία που την έχετε κάνει ευαγγέλιο ότι θα μας σώσει σχετικά με τον τρόπο που επιχειρεί στο Ελλαδιστάν.Με άθλιες μονάδες παραγωγής με άθλια μηχανήματα που θέτουν σε κίνδυνο την ζωή μας καθημερινά. Παρεπιπτώντος τώρα γύρισα απο σεμινάριο στο εξωτερικό στις μονάδες που έχει ο κύριος αυτός έξω και εκεί τα εργοστάσια του είναι μέρα με την νύχτα γιατί απλά οι νόμοι εφαρμόζωνται.Και όχι δεν είναι το μόνο εργοστάσιο στο οποίο έχω δουλέψει έχω δουλέψει σε άλλα 5 μέχρι στιγμής και σε καμιά δεκαριά ακόμα ως εποχικός τα ίδια σκατά είναι όλα παντού.Άθλιες συνθήκες και επικίνδυνες γιατί εδώ οι εργοστασιάρχες μας είναι λιοντάρια  βρυχώνται συνεχώς και απειλούν τους εργαζόμενους αλλά μόλις ανοίγουν καμιά μονάδα στο εξωτερικό γίνονται γατάκια γιατί εκεί πέφτουν κώλοι.Από αυτούς τους τύπους περιμένετε να επενδύσουν και να σωθούμε;Καλά κρασιά!

Δεν απανταω σε γραφικοτητες ειναι χασιμο χρονου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι σοβαρα επιχειρηματα αυτα .

Ασε που εχουν απαντηθει πολλες φορες και στην πραξη ολες αυτες οι ανοησιες περι επιστροφης σε εθνικο σκουπιδονομισμα .

Σε καφενειακου επιπεδου συζητησεις ακουγονται μονο , δλδ με λιγα λογια ο 70χρονος αποφοιτος δημοτικου στο καφενειο λεει τα ιδια ακριβως με σενα .Μας" κυβερνουν αλλοι "και τριχες κατσαρες ,μακαρι να μας κυβερνουσαν αλλοι διοτι εμεις εχουμε αποτυχει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα συζητησης.

Τωρα αν ποτε εγω ελεγα τα ιδια με αυτον στο καφενειο ,στην λαικη ,στις συζητησεις που κανουν οι νοικοκυρες μεταξυ τους ,αυτοι που δεν εχουν στον ηλιο μοιρα -και φυσικα θα ειναι οι πρωτοι που εαν συμβουν αυτα που θελουν θα πεινασουν κυριολεκτικα -θα προβληματιζομουν μην σου πω πως οτι θα ελεγα και τα αντιθετα μονο και μονο για να ειμαι σιγουρος πως δεν εχω πεσει τοσο χαμηλα.

 

Δεν απανταω σε γραφικοτητες ειναι χασιμο χρονου.

Αν από το μήνυμα μου κατάλαβες ότι είμαι υπέρ της επιστροφής της δραχμής, να καταντήσουμε δηλαδή χειρότεροι από Αλβανούς Βούλγαρους κτλ τότε ξανά διάβασε το! Είμαι ο πρώτος που υποστηρίζω την παραμονή με οποιοδήποτε κόστος για να μην γυρίσουμε 100 χρόνια πίσω, όμως φτάσαμε στο σημείο για να το καταφέρουμε αυτό να δίνουμε κώλο! Και ξέρεις γιατί? Γιατί αυτοί που ψηφίζουν όπου να ναι θα κάνουν την χρυσή αυγή δεύτερο κόμμα και βάζουν τον λεβέντη στα 100 του στην βουλή τιμής ένεκεν!

 

Να κλάψω ή να γελάσω δεν ξέρω...

Δεν παραπονιέμαι, πολύ χειρότερα μας αξίζουν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε φυσικά για σένα είναι γραφικότητες αφού δεν έχεις ιδέα τι θα πει μεροκάματο και όχι δεν είναι κακό (και εγώ στην θέση σου τα ίδια πιθανών θα έλεγα.Πάντως για την εμπειρία θα σου λεγα να μπεις μία φορά σε μία μονάδα παραγωγής σε οποιοδήποτε εργοστάσιο και να κάτσεις(όχι να δουλέψεις) να κάτσεις επαναλαμβάνω μία ωρίτσα μέσα, όχι παραπάνω και μετά θα είχες κάθε δικαίωμα να μιλάς για γραφικότητες.Γιατί από την πόρσε  να βρεθείς ξαφνικά στο δάπεδο του εργοστασίου που γλυστρά από τα λάδια που στάζουν από τα υπερυψωμένα μοτέρ, που όλα έχουν διαρροή ε όσο να ναι ένα πολιτισμικό σοκ θα το πάθαινες. Κατά τα άλλα μαγκιά σου που δεν θα χρειαστεί ποτέ να βρεθείς σε αυτήν την θέση οπότε μπορείς να μιλάς για γραφικότητες όσο γουστάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...