Προς το περιεχόμενο

Mini M8S Android Box 28€ (περιορισμένα κομμάτια)


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ξέρει κανένας κανέναν τρόπο να δουλέψει ένα logitech ποντίκι που έχω ασύρματο? δεν το αναγνωρίζει :( 

Επίσης και ένα απλό πληκτρολόγιο αναγνωρίζει συγκεκριμένα πράγματα....

Μια χαρά μέχρι στιγμής για kodi αν και δεν έχω δοκιμάσει local αρχεία ακόμα...

 

εκτός από exodus τι προτείνετε για ταινίες σειρές κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ έβαλα ένα Natec σετάκι πληκτρολόγιο-ποντίκι και δουλεύει μια χαρά! Αλλά ψήνομαι να αγοράσω ένα air mouse ή mini keyboard.

 

Το πρόβλημα με εμένα είναι οτι κάθε φορά που το κλείνω χάνει την ημερομηνία. Δεν το βγάζω απο την πρίζα απλά το κλείνω απο το τηλεκοντρόλ.

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ασύρματο πληκτρολόγιο ποντίκι και πιστέψτε με δεν βολευει καθόλου.

 

Σκέφτομαι για κάτι τέτοιο http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=Wireless+Air+Mouse+Keyboard+Remote+Control+&_sacat=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με εμένα είναι οτι κάθε φορά που το κλείνω χάνει την ημερομηνία. Δεν το βγάζω απο την πρίζα απλά το κλείνω απο το τηλεκοντρόλ.

 

Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?

 

Πρεπει να εχεις την ημερομηνια και την ωρα στο αυτοματο. Και με την προυποθεση οτι καθε φορα που το ανοιγεις να μπαινει αυτοματα στο ιντερνετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παραλάβατε και χρησιμοποιείτε το μηχάνημα με το wi-fi έχετε πρόβλημα; το παρέλαβα και γω...δεν το έχω στήσει ακόμη...αλλά θα το δουλεύω με wi-fi, γι αυτό ρωτάω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα κανονικά παίζει το wifi.

 

Απλά έχω θέμα με την ημερομηνία. Αν την έχω στο αυτόματα με πάει στο 2015 και αν την έχω χειροκίνητα πρέπει κάθε φορά που το κλείνω να το ρυθμίζω.

 

Επίσης αν δεν έχει σωστή ημερομηνία δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσίες γιατί όπως είναι λογικό χτυπάνε τα πιστοποιητικά ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το γυρίσεις από αυτόματο σε χειροκίνητο και αμέσως πάλι σε αυτόματο φτιάχνει ακαριαία η ώρα και η ημερομηνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wifi συνεχιζει να πηγαινει μια χαρα και σε εμενα (μεταφερθηκε πλεον στο σαλονι, λαμβανει σημα απο repeater) και θεμα με την ημερομηνια/ωρα δεν εχω. Μαλλον ειμαι τυχερος.

 

Ερωτηση:

 

οταν συνδεθηκε το wifi με το ρουτερ απευθειας (σεταρισμα στο γραφειο) εβλεπα μεσω Kodi τα αρχεια του υπολογιστη μου κι επαιξα 1-2 βιντεακια για σιγουρια. Ωστοσο δεν εβλεπε τον δευτερο υπολογιστη του δικτυου, για την ακριβεια τον εβλεπε αλλα δεν εμπαινε ποτε μεσα στα αρχεια. Τωρα που το μετεφερα στο σαλονι, λογω συνδεσης με repeater δεν βλεπει κανεναν υπολογιστη. Υπαρχει τροπος να δει ξανα το πισι μου ή και τα δυο αν ειναι δυνατον;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε χρησιμοποιησει το mame4droid στο box του θεματος, υπαρχει τροπος να ορισω σαν rom folder εναν shared folder που βρισκεται στο τοπικο δικτυο? οχι στην sd card. Ειναι φακελος που βρισκεται σε desktop. Αν ειναι πολυ offtopic, με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι εχετε χρησιμοποιησει το mame4droid στο box του θεματος, υπαρχει τροπος να ορισω σαν rom folder εναν shared folder που βρισκεται στο τοπικο δικτυο? οχι στην sd card. Ειναι φακελος που βρισκεται σε desktop. Αν ειναι πολυ offtopic, με pm.

Σου παίζει καλά και θέλεις χώρο για roms?

,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όσοι παραλάβατε και χρησιμοποιείτε το μηχάνημα με το wi-fi έχετε πρόβλημα; το παρέλαβα και γω...δεν το έχω στήσει ακόμη...αλλά θα το δουλεύω με wi-fi, γι αυτό ρωτάω...

 

Κι εμένα μια χαρά το Wi-fi και δεν ειναι στον ίδιο χώρο με το router.

7 μέτρα απόσταση κι ενας τοίχος εμπόδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...