Προς το περιεχόμενο

Mini M8S Android Box 28€ (περιορισμένα κομμάτια)


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο kodi αναφερεσε; 

Ναι στο kodi.Το εβαλα εδω και λιγες μερες και ειναι εξαιρετικο εχει τα παντα απο ταινιες.Το exodus στις σειρες δεν πιανεται αλλα απο ταινιες λιγα πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 905Χ που αναφέρθηκε πιο πάνω, δεν είναι καλύτερος από τον 905, είναι χειρότερος αφού είναι ένας low cost 905 με χαμηλότερη συχνότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι συμφορουμιτες, αγορασα κι εγω το μηχανακι αφου απο μηνες ηθελα ενα φτηνο κολπακι για να βλεπω στην (παλαια) τηλεοραση μου λιγο internet content. Για να ειμαι ειλικρινης, περισσοτερο youtube σκοπευα να χρησιμοποιησω καθως και το popcorn time (που εχω στο ταμπλετ και μου αρεσει πολυ). Kodi εχω βαλει στο ταμπλετ, ομως ποτε δεν καταλαβα το fuss γυρω απο αυτο σχετικα με τα αθλητικα. Δεν προσφερει τπτ που να μπορεσα εγω να δω (εκτος απο μετριας-κακης ποιοτητας stream οπως στον υπολογιστη).

 

Εχω διαβασει αρκετο απο το (μεγαλο) νημα των tv box του φορουμ μας, θα διαβασω και το υπολοιπο οταν ερθει το μηχανακι με το καλο.

 

Θα παρακαλουσα οποιον εξυπηρετικο συμφορουμιτη εχει 5' ελευθερο χρονο να μου απαντησει με ενα πμ (για να μη ζαλιζουμε τους υπολοιπους και για οικονομια χωρου):

 

1) Υπαρχουν συγκεκριμενες κινησεις/αναβαθμισεις που πρεπει να κανω οταν ερθει το μηχανακι;

2) Υπαρχει κανενας "ειδικος" τροπος για καλυτερη ποιοτητα εικονας αθλητικων γεγονοτων μεσω του box;

3) Μπορω να κανω stream απο τον υπολογιστη μου στην τηλεοραση;

 

 

Ευχαριστω τον TS κι εκ των προτερων οποιον "γνωστη" βοηθησει με πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Θα κάνεις τις αναβαθμίσεις του  λειτουργικού (αν υπάρχουν).

2) Θα βγάλεις το Kodi Που έχει και θα το περάσεις απο playstore.

3) Τα αθλητικά γεγονότα (εκτός του Ελληνικού πρωταθλήματος) μπορείς να τα βρεις σε άριστη ποιότητα, τα 2 καλύτερα addons για το kodi είναι το castaway και το sportdevil. 

4) Αν υπάρχει λόγος να streamαρεις απο τον υπολογιστή σου, ναι γίνεται..... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητοι συμφορουμιτες, αγορασα κι εγω το μηχανακι αφου απο μηνες ηθελα ενα φτηνο κολπακι για να βλεπω στην (παλαια) τηλεοραση μου λιγο internet content. Για να ειμαι ειλικρινης, περισσοτερο youtube σκοπευα να χρησιμοποιησω καθως και το popcorn time (που εχω στο ταμπλετ και μου αρεσει πολυ). Kodi εχω βαλει στο ταμπλετ, ομως ποτε δεν καταλαβα το fuss γυρω απο αυτο σχετικα με τα αθλητικα. Δεν προσφερει τπτ που να μπορεσα εγω να δω (εκτος απο μετριας-κακης ποιοτητας stream οπως στον υπολογιστη).

 

Εχω διαβασει αρκετο απο το (μεγαλο) νημα των tv box του φορουμ μας, θα διαβασω και το υπολοιπο οταν ερθει το μηχανακι με το καλο.

 

Θα παρακαλουσα οποιον εξυπηρετικο συμφορουμιτη εχει 5' ελευθερο χρονο να μου απαντησει με ενα πμ (για να μη ζαλιζουμε τους υπολοιπους και για οικονομια χωρου):

 

1) Υπαρχουν συγκεκριμενες κινησεις/αναβαθμισεις που πρεπει να κανω οταν ερθει το μηχανακι;

2) Υπαρχει κανενας "ειδικος" τροπος για καλυτερη ποιοτητα εικονας αθλητικων γεγονοτων μεσω του box;

3) Μπορω να κανω stream απο τον υπολογιστη μου στην τηλεοραση;

 

 

Ευχαριστω τον TS κι εκ των προτερων οποιον "γνωστη" βοηθησει με πμ.

Φίλε μου στο kodi διάβασε στο google πως να εγκαταστήσεις το addon exodus και είσαι απόλυτα καλυμμένος με ταινίες, σειρές σε hd και full hd, χωρίς σχεδόν καθόλου κολλήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 905Χ που αναφέρθηκε πιο πάνω, δεν είναι καλύτερος από τον 905, είναι χειρότερος αφού είναι ένας low cost 905 με χαμηλότερη συχνότητα.

Πόσο τρέχει ο ένας πόσο ο άλλος?

Είναι συνήθως fix η αλλάζει ανά υλοποίηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον 905Χ που αναφέρθηκε πιο πάνω, δεν είναι καλύτερος από τον 905, είναι χειρότερος αφού είναι ένας low cost 905 με χαμηλότερη συχνότητα.

Μη λες ανακρίβειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο τρέχει ο ένας πόσο ο άλλος?

Είναι συνήθως fix η αλλάζει ανά υλοποίηση?

και οι δυο φθάνουν στα 2GHz, υπερ και υποχρονισμοί μπορεί να γίνουν ανάλογα με τον κατασκευαστή και firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...