Προς το περιεχόμενο

Mini M8S Android Box 28€ (περιορισμένα κομμάτια)


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτέλους τα κατάφερα.Τωρα στην αναμονή .Eβαλα flat rate και tracking number.Μεσος όρος παραλαβής με αυτες τις επιλογές;Αν υπάρχει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ.

post-88732-0-49296500-1468910173_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγαπητοι συμφορουμιτες, αγορασα κι εγω το μηχανακι αφου απο μηνες ηθελα ενα φτηνο κολπακι για να βλεπω στην (παλαια) τηλεοραση μου λιγο internet content. Για να ειμαι ειλικρινης, περισσοτερο youtube σκοπευα να χρησιμοποιησω καθως και το popcorn time (που εχω στο ταμπλετ και μου αρεσει πολυ). Kodi εχω βαλει στο ταμπλετ, ομως ποτε δεν καταλαβα το fuss γυρω απο αυτο σχετικα με τα αθλητικα. Δεν προσφερει τπτ που να μπορεσα εγω να δω (εκτος απο μετριας-κακης ποιοτητας stream οπως στον υπολογιστη).

 

Εχω διαβασει αρκετο απο το (μεγαλο) νημα των tv box του φορουμ μας, θα διαβασω και το υπολοιπο οταν ερθει το μηχανακι με το καλο.

 

Θα παρακαλουσα οποιον εξυπηρετικο συμφορουμιτη εχει 5' ελευθερο χρονο να μου απαντησει με ενα πμ (για να μη ζαλιζουμε τους υπολοιπους και για οικονομια χωρου):

 

1) Υπαρχουν συγκεκριμενες κινησεις/αναβαθμισεις που πρεπει να κανω οταν ερθει το μηχανακι;

2) Υπαρχει κανενας "ειδικος" τροπος για καλυτερη ποιοτητα εικονας αθλητικων γεγονοτων μεσω του box;

3) Μπορω να κανω stream απο τον υπολογιστη μου στην τηλεοραση;

 

 

Ευχαριστω τον TS κι εκ των προτερων οποιον "γνωστη" βοηθησει με πμ.

 

Παρελαβα σημερα. Εντυπωσιακο, 4 Ιουλ αποστολη και 19 Ιουλ ηταν στα χερια μου. Εφτασε συστημενο μεσω Τσεχιας, μου ειχε στειλει το gearbest tracking number δωρεαν, αλλα μολις στις 15 Ιουλ εμφανιστηκε στο συστημα (δεν το ειχα παρει μυρωδια, μολις το τσεκαρα). Χθες βραδυ σκεφτηκα οτι θα στειλω στους κινεζους ενα μειλ για να με κατατοπισουν, δεν το εκανα, σημερα το πρωι ηρθε σπιτι. Το απογευμα θα το το τσεκαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο αν θέλεις ανεβασε φωτό από το άνοιγμα του πακέτου .Επίσης θα ήθελα να ρωτησω αν έχω την άδεια να πω για ένα addon που έχει δημιουργήσει ένα παλικάρι που εργάζεται στο εξωτερικό.Εχει βάλει τα πάντα μέσα και κυρίως το κάνει δωρεάν.Ο περιμένω έγκριση για να το αναφέρω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά περιείχε το κουτί.

 

 

Αυτό είναι το απλό έτσι ?

Επιτέλους τα κατάφερα.Τωρα στην αναμονή .Eβαλα flat rate και tracking number.Μεσος όρος παραλαβής με αυτες τις επιλογές;Αν υπάρχει κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ.

Τελικά πως το έκανες ? Όπως σου είπα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτησω αν έχω την άδεια να πω για ένα addon που έχει δημιουργήσει ένα παλικάρι που εργάζεται στο εξωτερικό.Εχει βάλει τα πάντα μέσα και κυρίως το κάνει δωρεάν

 

Για ρίχτο...!

 

Παιδιά, mpeg4 στικάκια παίρνουν αυτά για θέαση digea?

 

 

Δε νομίζω. Υπάρχουν άλλα tv box με ενσωματωμένο δέκτη mpeg4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως,λογικα πρεπει να δουλεύουν.αφου δουλεύουν σε κινητά γιατί να μην δουλεύουν κ στο κουτί.αρκει να ξέρεις ότι υποστηρίζε ι αντροιντ.εχω στικακι που το βάζω στο κινητό αλλα έχω το κουτί στο χωριό κ δεν βλέπω να το δοκιμαζω τις επόμενες 2 βδομάδες για να σου πω σίγουρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το απλό έτσι ?

 

Αν εννοεις το μηχανακι του νηματος, ναι αυτο ειναι.

Στο μεταξυ, απεγκατεστησα το Κοdi και εβαλα το Kodi απο το play οπως μου προτεινε ενας συμφορουμιτης νωριτερα. Τι αλλες ενημερωσεις πρεπει να του κανω; Οχι στο Kodi, στο tv box γενικα εννοω.

 

(Πολυ χαλι αυτο το τηλεκοντρολ ρε παιδι, ταλαιπωρια σκετη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις το μηχανακι του νηματος, ναι αυτο ειναι.

Στο μεταξυ, απεγκατεστησα το Κοdi και εβαλα το Kodi απο το play οπως μου προτεινε ενας συμφορουμιτης νωριτερα. Τι αλλες ενημερωσεις πρεπει να του κανω; Οχι στο Kodi, στο tv box γενικα εννοω.

 

(Πολυ χαλι αυτο το τηλεκοντρολ ρε παιδι, ταλαιπωρια σκετη)

ναι εννοώ δεν είναι η νεότερη έκδοση έτσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό του θέματος, ή αυτό http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_193367.html?wid=1

 

υποστηρίζουν ήχο 5.1; Εννοώ αρχείο mkv που έχει 5.1 ήχο, DTS ή AC3. Μέχρι τώρα έχω το προπολεμικό πλην τίμιο Egreat M34A.

   
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Android δεν υποστηρίζει πολυκάναλο ήχο. Θα στον βγάζει στέρεο.

 

Επίσης το αν υποστηρίζει ή όχι DTS (γιατί με αυτό έχουν όλοι θεμα) έχει να κάνει με το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς.

 

http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...