Προς το περιεχόμενο

Mini M8S Android Box 28€ (περιορισμένα κομμάτια)


dali13gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό είναι το απλό έτσι ?

 

Τελικά πως το έκανες ? Όπως σου είπα ?

Πρόσθεσα μία μαστερκαρντ moneysafe ή οποία έχει έδρα τη κυπρο κ το δέχθηκε τραβώντας από το balance του Pp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 183
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επανερχομαι λιγο στο θεμα του wifi. 

 

Στις τελευταιες σελιδες εδω,

 

http://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/mini-m8s-tv-box-review-amlogic-s905-2gb-t3347587/page2

 

αναφερουν οτι υπαρχει προβλημα με το wifi, και το οποιο διορθωνεται σε σημαντικο βαθμο με ενα unofficial firmware το οποιο σε γυριζει μεν σε παλιοτερη εκδοση, αλλα μετα μπορεις να κανεις update στην αμεσως επομενη. Το εχει δει/δοκιμασει κανεις? Να υποθεσω οτι οι περισσοτεροι (οπως εγω) το εχετε ενσυρματα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι λιγο στο θεμα του wifi. 

 

Στις τελευταιες σελιδες εδω,

 

http://forum.xda-developers.com/android-stick--console-computers/amlogic/mini-m8s-tv-box-review-amlogic-s905-2gb-t3347587/page2

 

αναφερουν οτι υπαρχει προβλημα με το wifi, και το οποιο διορθωνεται σε σημαντικο βαθμο με ενα unofficial firmware το οποιο σε γυριζει μεν σε παλιοτερη εκδοση, αλλα μετα μπορεις να κανεις update στην αμεσως επομενη. Το εχει δει/δοκιμασει κανεις? Να υποθεσω οτι οι περισσοτεροι (οπως εγω) το εχετε ενσυρματα? 

 

Το εχω δοκιμασει σημερα με γουιφι. Επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω 450 μνμ στο λινκ, ποιο ειναι το προβλημα (σου);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε να εδω να έχουμε κάτι με air mouse απω την μαμά του?

Σίγουρα έχει καλύτερο κοντρόλ και μάλλον με λειτουργία learning??

http://m.banggood.com/Nexbox-A95X-4K-KODI-Amlogic-S905X-Android-6_0-2G-8G-WIFI-LAN-Bluetooth-HDR-TV-Box-Android-Mini-PC-p-1066669.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχω δοκιμασει σημερα με γουιφι. Επειδη δεν εχω χρονο να διαβασω 450 μνμ στο λινκ, ποιο ειναι το προβλημα (σου);

 

Το προβλημα ειναι οτι ενω συνδεεται, η συνδεση ειναι πιο αργη και απ' το θανατο. Το ρουτερ ειναι στον ιδιο χωρο (σαλονι) με τη συσκευη. Εχω δοκιμασει να αλλαξω καναλι(α) αλλα δεν βοηθησε ιδιαιτερα. Η συνδεση ειναι 30αρα vdsl με το μοντεμ που δινει ο οτε. Η αληθεια ειναι οτι στην πολυκατοικια γινεται λιγο πανικος με τα σηματα, οποτε λιγο πολυ ολα τα καναλια ειναι "πιασμενα". Εγω δοκιμασα αυτα που ειναι με τους λιγοτερους. Να φανταστεις την πρωτη φορα μεχρι περασω google account, μπορει εκανε και 6-7 λεπτα μεχρι να μπει στην πρωτη οθονη. Και γενικα στο kodi, μπορει και να μην μπορεσει να ψαξει καθολου πολλες φορες. Το Loading συνεχιζει επ'απειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι ενω συνδεεται, η συνδεση ειναι πιο αργη και απ' το θανατο. Το ρουτερ ειναι στον ιδιο χωρο (σαλονι) με τη συσκευη. Εχω δοκιμασει να αλλαξω καναλι(α) αλλα δεν βοηθησε ιδιαιτερα. Η συνδεση ειναι 30αρα vdsl με το μοντεμ που δινει ο οτε. Η αληθεια ειναι οτι στην πολυκατοικια γινεται λιγο πανικος με τα σηματα, οποτε λιγο πολυ ολα τα καναλια ειναι "πιασμενα". Εγω δοκιμασα αυτα που ειναι με τους λιγοτερους. Να φανταστεις την πρωτη φορα μεχρι περασω google account, μπορει εκανε και 6-7 λεπτα μεχρι να μπει στην πρωτη οθονη. Και γενικα στο kodi, μπορει και να μην μπορεσει να ψαξει καθολου πολλες φορες. Το Loading συνεχιζει επ'απειρο.

 

Οπως σου εγραψα χθες, το χρησιμοποιησα ολη μερα ασυρματα. Κανενα προβλημα. Ολο το setup, ολες οι λειτουργιες, η (πειραματικη, για μερικα λεπτα) παρακολουθηση επεισοδιου σειρας, η παρακολουθηση ενος ολοκληρου αγωνα ποδοσφαιρου μεσω kodi, η παρακολουθηση ενος αρχειου (συναυλιας) μεσω συνδεσης με τον υπολογιστη μου, εγιναν ασυρματα. Ειχα κατι κολληματακια, αλλα σε καμια περιπτωση αυτο που λες.

 

Προς το παρον κρατω το μηχανημα στο ιδιο δωματιο οπου βρισκεται το ρουτερ, οπως κι εσυ. Σε 1-2 μερες ομως 99% θα το μεταφερω στο σαλονι, οπου ολα παιρνουν σημα με repeater. Εκει θα κανω νεες δοκιμες κι αν δω κατι παραξενο, θα σε ενημερωσω αμεσα. Και παλι ομως θεωρω οτι δεν θα εχουμε το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Στο site http://www.sky56.cn/english/track/index

 

δείχνει οτι ειναι τελωνείο και δεν εχει προχωρήσει απο τις 16 του μήνα.

Τα elta.gr δεν βγάζουν κάτι.

Λέτε να το έπιασε το τελωνείο?

Εννοείται στην παραγγελία δήλωσα απλό ταχυδρομείο.

 

Electronic information,receive--01-Jul-2016 10:06 AM

Small package Center, receive--01-Jul-2016 12:06 PM

Parcel centre,sealing--01-Jul-2016 03:06 PM

Small package Center, left--01-Jul-2016 04:40 PM

Exchange Bureau, have been exported to open--03-Jul-2016 12:40 AM

Exchange Bureau, have been exported directly--03-Jul-2016 06:43 PM

Transit Center,left hand navigation--04-Jul-2016 12:16 AM

GREECE, Arrived --16-Jul-2016 12:16 AM

GREECE, the transfer of customs-- 16-Jul-2016 03:56 AM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο site http://www.sky56.cn/english/track/index

 

δείχνει οτι ειναι τελωνείο και δεν εχει προχωρήσει απο τις 16 του μήνα.

Τα elta.gr δεν βγάζουν κάτι.

Λέτε να το έπιασε το τελωνείο?

Εννοείται στην παραγγελία δήλωσα απλό ταχυδρομείο.

 Μην αγχώνεσαι. Απλά στις 16 του μήνα μπήκε Ελλάδα. Το πότε θα σου το φέρει ο ταχυδρόμος, είναι καθαρά θέμα των ΕΛΤΑ. 

 

Μου έχει τύχει σε παραγγελία (απλό ταχυδρομείο) να μου έρθει 20 μέρες μετά που έφτασε στο αντίστοιχο στάδιο με το δικό σου, αλλά σε άλλη παραγγελία πέρασαν 6 μέρες και το είχα.

 

Υπομονή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

 Μην αγχώνεσαι. Απλά στις 16 του μήνα μπήκε Ελλάδα. Το πότε θα σου το φέρει ο ταχυδρόμος, είναι καθαρά θέμα των ΕΛΤΑ. 

 

Μου έχει τύχει σε παραγγελία (απλό ταχυδρομείο) να μου έρθει 20 μέρες μετά που έφτασε στο αντίστοιχο στάδιο με το δικό σου, αλλά σε άλλη παραγγελία πέρασαν 6 μέρες και το είχα.

 

Υπομονή!!

 

Ηρέμησα! Να σαι καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικο αν θέλεις ανεβασε φωτό από το άνοιγμα του πακέτου .Επίσης θα ήθελα να ρωτησω αν έχω την άδεια να πω για ένα addon που έχει δημιουργήσει ένα παλικάρι που εργάζεται στο εξωτερικό.Εχει βάλει τα πάντα μέσα και κυρίως το κάνει δωρεάν.Ο περιμένω έγκριση για να το αναφέρω.

ΔΕΝ ειδα κατι φιλε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα αυτό έχουν αναφερθεί 2 - 3 box με κοντινή τιμή.

Ποίο τελικά αξίζει;

Σε αυτά που βλέπω με προβληματίζει το remote control.  

1ον δεν βλέπω κάποιο να έχει play / stop

2ον πρέπει να γίνει κάποια παραμετροποίηση για να δουλέψει το kodi ή το mx player με τα control αυτά;

3ον σε αυτά τα box πρέπει να επενδύσεις και σε keyboard / mouse;

4ον με λογισμικά τι γίνεται;

 

Χρησιμοποιώ ένα amazon fire TV και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά δεν γίνεται root και σε κάθε αναβάθμιση κάνω το σταυρό μου για το αν θα συνεχίσουν να δουλεύουν οι ξένες εφαρμογές (side loading).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν πάρεις air mouse δεν κάνεις δουλειά, δεν σου κάνει να το ανοίξεις καν και να ψάξεις για κάτι.

Μόνο αν κάνεις δουλειά με software στο κινητό...

Ενα φτηνό air mouse που προτάθηκε με καλά λόγια παλιότερα το έχει τωρα στο gear 7,18$ νομίζω, το αγόρασα και περιμένω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εμένα λες για το air mouse?

Αν ναι έχω ανοίξει thread εδώ

http://www.insomnia.gr/topic/613699-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AE-air-mouse/?fromsearch=1 για επιλογή air mouse αλλά μάλλον μόνο εγώ και ο leros τα χρησιμοποιούμε στην Ελλάδα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...