Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το HTC VR Venture Capital Alliance με κεφάλαια ύψους 10 δισ. δολαρίων


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Γιατι αν καποιους μου πει σε 10 χρονια οτι ειναι σουπερ το γυναικακι που εχω στο VR κτλ τοτε πραγματικά ειναι αξιολύπητος.

Καλά κάτσε να βγούν full body στολές ή κάτι παρόμοιο, και να δεις πως ακόμα και άτομα με καλούτσικο R θα πάνε στο VR...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το VR σαν τεχνολογια , εντυπωσιακό ...Το έχω δοκιμασει τοσο σε κινητο όσο κ σε pc .... Αλλά σε όσους πιστεύουν οτι το VR ειναι το μέλλον είναι κατι που θα ζουμε παραλληλες ζωες κτλ  έχω να δηλωσω οτι το VR ειναι για να αντικαταστησει το R σε όσους δεν το εχουν. Γιατι αν καποιους μου πει σε 10 χρονια οτι ειναι σουπερ το γυναικακι που εχω στο VR κτλ τοτε πραγματικά ειναι αξιολύπητος. Ειναι καλη φαση να δεις ενα βιντεο να περιηγηθεις σε ένα μερος που πιθανον δεν θα πας ποτέ στη ζωη σου αλλά μη τρελαθουμε οτι το VR θα υπερισχύσει,θα σαρώσει και θα ειναι στο επικεντρο της ζωης μας. Εκτος κ αν καποιοι πραγματικα το έχουν αναγκη ..δειτε πχ το Second Life ..   

 

Δεν θα πω πολλά πράγματα... Κοίταξε απλά γύρω σου και δες την αλήθεια, στις καφετέριες, στις πλατείες, στο λεωφορείο , στις παρέες... όλοι είναι σκυμμένοι πάνω από ένα κινητό και  σκοτώνουν την ώρα τους ψηφιακά. Ζούνε μέσα από αυτό και "επικοινωνούν" και φυσικά αν τους το πάρεις θα νοιώσουν μοναξιά και ανασφάλεια...  Αν αυτό στο έλεγα το 1995 θα μου έλεγες, δεν υπάρχει περίπτωση να συμβεί ποτέ γιατί η ανθρώπινη επαφή δεν χάνεται ποτέ... Και όμως, εν έτη 2016 οι πάντες έχουν αποξενωθεί. Εχει χαθει η παλία επάφη, έχει χαθεί το παλιό φλερτ, τα παλιά παρτυ και ο ρομαντισμός της τότε εποχής... Ο κάθε ένας ζει στον μικρόκοσμό του και εχει κάνει προέκταση του χεριού τους ένα κινητό και ένα τάμπλετ. Ερωτευόμαστε από το facebook, xωρίζουμε από το facebook , δείχνουμε οτι περνάμε καλά από το instagram και φιλοσοφούμε στο twitter... Πέσμου υποθετικά ποιο είναι το ποσοστό των χρηστών smartphone που δεν σερφάρουν πριν κοιμηθούν...  Το second life το ζούμε ήδη... To vr απλα θα έρθει να κάνει ακόμα πιο ωραία και ρεαλιστική την εμπειρία και πίστεψε με, τότε η ντόπα του μυαλού θα είναι τόσο εθιστική που δεν θα έχει επιστροφή... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vr απλα θα έρθει να κάνει ακόμα πιο ωραία και ρεαλιστική την εμπειρία και πίστεψε με, τότε η ντόπα του μυαλού θα είναι τόσο εθιστική που δεν θα έχει επιστροφή... 

 

Τέλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...