Προς το περιεχόμενο

Google: Καταπολεμά το ad-blocking δίνοντας ένα σημαντικό πλεονέκτημα στους χρήστες


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε εκτός από το τι ψάχνουμε και κοιτάμε θα ξέρει και κάτι ακόμα που είναι επίσης αξιοποιήσιμο, για το ποια από αυτά ντρεπόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στο youtube το περιοχομενο που γουστάρεις δημιουργηθηκε επειδή ακριβως υπαρχουν διαφημησεις.

Ο δημιουργος του δεν πρεπει να αποζημειωθει?

Εχετε μαθει στο τσαμπα όλα. Θεωρησε την διαφημηση ένα ειδος συναλλαγης. Γιατι αμα ηταν να πληρωνες για το περιεχομενο που γουστάρεις δεν θα εβλεπες τιποτα.

Δεν θα γούσταρα το περιεχόμενο του youtube καθόλου αν ήταν να βλέπω διαφημίσεις. Καμία φορά που θα μπω απο αλλο pc που δεν έχει adblock και μου βάζει τη διαφήμιση που skipαρεται στα 5 δευτερόλεπτα, μου έρχεται να το σπάσω.

 

 

Χίλιες φορές να μην δω τίποτα στο YouTube και να διαβάζω βιβλία στο σπίτι παρά να βλέπω τα σκουπίδια κάθε τρεις και λίγο στη μέση του βίντεο.

 

Οι διαφημίσεις είναι ανεκτές όταν δεν εμποδίζουν αυτο που θες να δεις. Παράδειγμα αυτές στα γήπεδα ή στη formula. Δεν εμποδίζουν το θέαμα, ίσα ίσα και μονο που βλέπεις το όνομα μιας εταιρίας δίπλα στον αγώνα, θέαμα η ομάδα που αγαπάς, η άποψη σου για αυτή βελτιώνεται

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα γούσταρα το περιεχόμενο του youtube καθόλου αν ήταν να βλέπω διαφημίσεις. Καμία φορά που θα μπω απο αλλο pc που δεν έχει adblock και μου βάζει τη διαφήμιση που skipαρεται στα 5 δευτερόλεπτα, μου έρχεται να το σπάσω.

 

 

Χίλιες φορές να μην δω τίποτα στο YouTube και να διαβάζω βιβλία στο σπίτι παρά να βλέπω τα σκουπίδια κάθε τρεις και λίγο στη μέση του βίντεο.

 

 Φυσικά όμως, αντί να ανοίξεις κανένα βιβλίο που είναι και "χίλιες φορές καλύτερα", ανοίγεις το ad blocker, βλέπεις το βιντεάκι και μετά το παίζεις και τιμητής των πάντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστώ στον ελεύθερο σου χρονο κάθεσαι και βλέπεις διαφημίσεις επειδη γουστάρεις

 

Αυτό καταλαβες από αυτό που εγραψα?

Ότι να ναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομολογω οτι το να χρησιμοποιεις βασικες εφαρμογες στο android και να βλεπεις διαφημισεις ειναι τεραστια γυφτια και εαν δεν ειχα δυνατοτητα μεσω ροοτ να το βγαλω,θα εδινα το κινητο και δε θα ξαναπηγαινα σε android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογος που εβαλα ad-block ειναι διπλος. Πρωτον υπηρχαν εξοργιστικες διφημισεις, σε φαση που μολις τις εβλεπα εκλεινα τη σελιδα. Παροτι τις μαρκαρα ως ακαταλληλες φτου και ξανα εμφανιζοντουσαν. Ο δευτερος ως τιμωρια σε sites που λογοκρινουν. Οπου δεν υπαρχει κατι απο τα δυο απλα εξαιρω το site...Ετσι επιλεγω εγω ΠΟΥ θα βλεπω και ΠΟΙΕΣ διαφημισεις θα βλεπω. Μην ακουσω περι στοχευμενων διαφημισεων γιατι απλα δεν λειτουργει το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε την τηλεοραση(εννοειτε δεν βλεπω) με τις διαφημίσεις τις που εχει παραγινει το κακο(ειδικα στους αγωνες) τωρα βρηκαν και το youtube(εδω και καιρο)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι ά--πατο; Καταλάβατε τι είναι ή διαβάσατε μόνο τον - λάθος κατά την γνώμη μου - τίτλο;

Εγώ δεν θέλω να βλέπω ΚΑΜΙΑ διαφήμιση.ΚΑΜΙΑ...αν θέλω κάτι να αγοράσω, το ξέρω και πάω να το αγοράσω! Δεν χρειάζεται να μου σπάει τα νευρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό καταλαβες από αυτό που εγραψα?

Ότι να ναι.

φιλος... μαλλον εσυ δεν κατάλαβες το σχόλιο μου τέλος πάντων.... Οπως και να εχει ....ειμαι οκ να εχει διαφημίσεις αλλα όχι να στις Βαράνε στα μούτρα λες και εισαι κανενα πρόβατο εχει παραγίνει το κακό...Βάλτες σε μια ακρουλα στην σελίδα σου, στο βίντεο σου δεν με νοιάζει κάπου που να μην ενοχλούν διακριτικά και αν ενδιαφέρομαι θα πατήσω πάνω και θα ψάξω περαιτέρω!!!!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι όμως εκει που βλέπεις βίντεο τσουυπππ να πετάγεται η Μακρυπούλια με την νέα επαναστατική μάσκαρα.... Εεε όχι ρε φίλε εδώ ειναι Ίντερνετ δεν ειναι τηλεοραςη και εδώ μας βρήκατε ;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η Google πιστεύει ότι κάποιος βάζει ad-block επειδή το διαφημιζόμενο προϊόν δεν είναι του γούστου του και δημιούργησε αυτό το εργαλείο για να βλέπουμε διαφημίσεις με προϊόντα που μας ενδιαφέρουν... Είναι μετά να μην παίρνουν αέρα οι απανταχού επιστήμονες των φόρουμ;

 

Όσο για αυτούς που λένε ότι δεν θέλουν να βλέπουν διαφημίσεις αλλά θα προτιμούσαν να πληρώσουν κι έτσι βάζουν ad-block, απλά lol.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...