Προς το περιεχόμενο

H AMD αποκάλυψε ότι ετοιμάζει την Radeon RX 490


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η διαφημιστική καμπάνια της AMD, “We’re in the Game” μας επιτρέπει να έχουμε μία ιδέα για τα προϊόντα που αναμένεται να κυκλοφορήσουν στο μέλλον, μεταξύ των οποίων βρίσκεται η κάρτα γραφικών Radeon RX 490 αλλά και ορισμένες νέες APUs τύπου Bristol Ridge.

Επισκεφτείτε την διαφημιστική ιστοσελίδα της εταιρείας εδώ, και πατήστε “Check Eligibility” για να πάρετε μία μικρή ιδέα για τα προϊόντα που σύντομα θα κυκλοφορήσει η εταιρεία. Λογικά, για να κάνουν την εμφάνιση τους στην λίστα της εταιρείας, τόσο η νέα κάρτα γραφικών Radeon RX 490 όσο και οι 7ης γενιάς APUs “Bristol Ridge” όπως είναι οι A12-9800 και A12-9800E, δεν πρόκειται να αργήσουν να κυκλοφορήσουν. Τα συγκεκριμένα Bristol Ridge chips αποτελούν τις ναυαρχίδες της νέας σειράς APUs της εταιρείας.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Δυστυχώς, δεν υπάρχουν στοιχεία για την high-end Polaris GPU της AMD και έτσι θα πρέπει να περιμένουμε την επίσημη ανακοίνωση της από την εταιρεία για να έχουμε μία πρώτη ιδέα για την θέση που τοποθετείται σε σχέση με τα άλλα προϊόντα της εταιρείας αλλά και με τα προϊόντα του ανταγωνισμού, πριν ξεκινήσουν οι πρώτες δοκιμές.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: PCPer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μακάρι να βγεί με επιδόσεις αντίσοιχες των 980ti/1070 (ή και παραπάνω aka gtx 1080).....Μπας και μαζευτεί λίγο η green team...στο τιμολογιακό θέμα (δεν λέω ότι θα της δίνουν τσάμπα οι κόκκινοι απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός από τους κόκκινους σε αυτήν την κατηγορία και έτσι χτυπάνε γερά οι πράσινοι στην τσέπη)!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρινω απο την rx480 που αποδείχτηκε πως ειναι μια gtx970 με τιμη so-so τοτε κραταω μικρο καλαθι και για την rx490.

 

Εσύ τι επιδόσεις περίμενες να πάρεις με 200-230 ευρώ δηλαδη; Είμαι περίεργος.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη γερμανια η 480 4gb ειχε εμφανιστει στα 210-220ευρω πριν πεσουν ολοι και παρουν ολα τα κομματια. Σε dx12 ριχνει αρκετα στην 970. Τι περισσοτερο περιμενατε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ τι επιδόσεις περίμενες να πάρεις με 200-230 ευρώ δηλαδη; Είμαι περίεργος.

 

Εγώ πάντως τα 200-230€ δεν τα έχω δει ακόμα πουθενά. Παντού οι RX480 παίζουν με 300-330€.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα 200-230€ δεν τα έχω δει ακόμα πουθενά. Παντού οι RX480 παίζουν με 300-330€.

 

Όπως και η 1070 έχει 500 αντί 380 και όπως και την 970 κάποτε την έβρισκες στα 450, πάντα έτσι γίνεται στην αρχή, δε μου λέει κάτι αυτό, οι τιμές είναι φουσκωμένες σε όλα λόγω ζήτησης και θα πέσουν εκεί που πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα 200-230€ δεν τα έχω δει ακόμα πουθενά. Παντού οι RX480 παίζουν με 300-330€.

Στην Ελλαδα που ξερεις πως πανε οι τιμες.

Εξω 220Ε βρισκεις τη 4αρα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες παντου...? στην ελλαδα η στο εξωτερικο...?  και εννοω για την εκδοση με 8gb. 

 

γιατι η 4αρες παιζουν στα 220-230€ εξω....http://geizhals.eu/?cmp=1467045&cmp=1467114&cmp=1467033

 

 

ομως ακομα ειναι αρκετα νωρις.....αφηστε να περασουν λιγες εβδομαδες, να κατασταλαξουν οι τιμες, να βγουν και οι ανταγωνιστες, να βγουν και οι Custom εκδοσεις, να δουμε τελικα που θα κατσει η μπιλια....!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως τα 200-230€ δεν τα έχω δει ακόμα πουθενά. Παντού οι RX480 παίζουν με 300-330€.

 

Μην κοιτάς τιμές Ελλάδας.

Δες για παράδειγμα τιμές στο computeruniverse.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...