Προς το περιεχόμενο

H AMD αποκάλυψε ότι ετοιμάζει την Radeon RX 490


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάντως τα 200-230€ δεν τα έχω δει ακόμα πουθενά. Παντού οι RX480 παίζουν με 300-330€.

Είναι άλλωστε γνωστό οτι η Ελλάδα είναι το κέντρο του κόσμου. :rolleyes:

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το έχετε κάνει καραμέλα με τα καρτέλ. 

Στη Γερμανία κάνει 269 ευρώ. Βγάλτε 19% ΦΠΑ πάμε στα 226 ευρώ. Δεδομένου ότι το μαγαζί εδώ θα την αγοράζει χονδρικά, την παίρνει στα 220 ευρώ μέσω παραεισαγωγής από Γερμανία.

Π.χ. από το caseking.de

 

Λοιπόν 220*1,24+20 (μεταφορικά) βγαίνει 292,7.

Να βγάλει και 6 ευρώ το σκρουτζομάγαζο ή θέλετε ο άλλος να δουλεύει τζάμπα?

 

υ.γ. δεν έχω μαγαζί αλλά κάντε δυο υπολογισμούς πρώτα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν λες παντου...? στην ελλαδα η στο εξωτερικο...?  και εννοω για την εκδοση με 8gb. 

 

γιατι η 4αρες παιζουν στα 220-230€ εξω....http://geizhals.eu/?cmp=1467045&cmp=1467114&cmp=1467033

 

 

ομως ακομα ειναι αρκετα νωρις.....αφηστε να περασουν λιγες εβδομαδες, να κατασταλαξουν οι τιμες, να βγουν και οι ανταγωνιστες, να βγουν και οι Custom εκδοσεις, να δουμε τελικα που θα κατσει η μπιλια....!!!

 

Μιλούσα για την 8GB και τιμές από Ελλάδα και Amazon. Με τα Γερμανικά site δεν έχω πολύ εμπειρία λόγω γλώσσας...γενικά έχεις δίκιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να βγεί με επιδόσεις αντίσοιχες των 980ti/1070 (ή και παραπάνω aka gtx 1080).....Μπας και μαζευτεί λίγο η green team...στο τιμολογιακό θέμα (δεν λέω ότι θα της δίνουν τσάμπα οι κόκκινοι απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός από τους κόκκινους σε αυτήν την κατηγορία και έτσι χτυπάνε γερά οι πράσινοι στην τσέπη)!

Δεν υπάρχει περίπτωση να φτάνει την 1080. 2χ480 είναι σχεδον στα ίδια με μια 1080. Την 490 την κόβω σαν 980 ίσως 980τι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα κάτι μου λέει πως τον Σεπτέμβρη θα βγει κάρτα (δεν ξέρω πως θα την λένε πες fury2) που θα τινάξει την πιτυρίδα στην 1080 :P

Ξεχνας την Ti φιλε μου :) εχουμε δρομο ακομα. Αν ακολουθησει τα ιδια ποσοστα αυξησης επιδοσεων, μια 1080Ti θα ειναι ιση με 2xTitan X σε sli. Τοτε ψωνιζεις την 1080 στα 500 και εισαι κυριος :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υ.γ. δεν έχω μαγαζί αλλά κάντε δυο υπολογισμούς πρώτα

 

Εχμ, αυτό προφανώς χρειάζεται να είναι κανείς απόφοιτος του ΜΙΤ για να το κάνει, οπότε πολλά ζητάς από τα παιδάκια.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι, αν ειναι να δωσω 500-600 ευρω να παρω 2 480 ενω με τα ιδια λεφτα θα παιρνω μια 1080

(μιλαω για οταν κατασταλλαξουν και πεσουν οι τιμές όπου η 480 8 gb θα κανει 250-300 ευρω και η 1080 600-650)

και εχω τελικα παρομοια αποδοση, τοτε καλυτερα το single card προφανως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και παλι, αν ειναι να δωσω 500-600 ευρω να παρω 2 480 ενω με τα ιδια λεφτα θα παιρνω μια 1080

(μιλαω για οταν κατασταλλαξουν και πεσουν οι τιμές όπου η 480 8 gb θα κανει 250-300 ευρω και η 1080 600-650)

και εχω τελικα παρομοια αποδοση, τοτε καλυτερα το single card προφανως

 

Καταρχάς η 480 δεν βγήκε για να κόψει πωλήσεις από την 1080. Επιπλέον, μπορείς να ξεκινήσεις με 1 480 και αργότερα να βάλεις την 2η, σε αντίθεση με την 1080 που θα τα δώσεις μπροστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...