Προς το περιεχόμενο

eMarketer: Ο κύκλος αντικατάστασης των smartphones επιμηκύνεται


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα το lg l4ii το πρώτο μου smartphone .Κράτησε 2 χρόνια μέχρι που δεν ξανά άνοιξε .πήρα το moto g3rd θα το κρατήσω επίσης μέχρι να τα παίξει κ να μην ανοιγει .Επόμενο κινητό που θα πάρω θα είναι κάποιο midrange Nexus ή Moto ανάλογα τι θα κυκλοφορεί εκείνη την περίοδο . Καλά τα νέα smartphone κάθε χρόνο αλλά για τα social media που το θέλω δεν χρειάζομαι ούτε κάθε 3 χρόνια καινούργιο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 60
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι σωστοί καταναλωτές πρέπει να αλλάζουν συσκευή τουλάχιστον μια ανά έτος. Έτσι βοηθάνε την ανάπτυξη της τεχνολογίας και το καπιταλιστικό σύστημα γενικότερα. Στο 2016 δεν επιτρέπεται να γερνούν οι συσκευές στα χέρια μας.

Σεμιναριακη τρολια!!

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αλλαζω κινητό κάθε 2 μήνες γιατί μου αρέσει.... Άλλοι παίζουν καζίνο, άλλοι είναι αλκοολικοί, άλλοι έχουν πάθος με χαρτοπαιξια εμένα μου αρέσει να γνωρίζω κινητά. Όχι iphone και samsung αλλά πιο οικονομικά μέχρι πχ 200€!! Αλλά κακά τα ψέματα οι εταιρείες την πάτησαν. Φταίει ο ανταγωνισμός. Βγαλανε σούπερ κινητά και τώρα ο κόσμος δε έχει λογο να τα αλλάξει. Πχ ο πλέον ξεπερασμένος snap 801 είναι ακόμα μία χαρά για τα πάντα!!!! Και τώρα οι εταιρείες σκαρφιζονται πχ 3d touch κλπκλπ για να σου πουλήσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με lenovo vibe z2 pro και είμαι μικρός θεουλης.

Κάνω και έχει τα πάντα και ας είναι μοντέλο

6/2014

 

(Και πατάει ακόμα αρκετά κινητά που βγαίνουν ακόμα και σήμερα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχω το LG G Pro και θα το χρησιμοποιώ μέχρι που να διαλυθεί τελείως!!!

Έχω το LG g2 και σκοπεύω να κάνω παιδιά μαζί του. Δεν υπαρχει κανένας λόγος για αναβαθμίσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα δυνατου κινητου 6 μηνες μετα την κυκλοφορια του η μεταχειρισμενου απο ανθρωπους που βαριουνται ευκολα (υπαρχουν πολλοί) το αποτελεσμα ειναι:επιδοσεις διαχρονικες,τοπ καμερα για καιρο.ο λογος να το αλλαξεις στην 2ετια ειναι πλεον καθαρα βαρεμαρα κ 3ετια χαλαρα κ αβασανιστα.επισης να εχεις κ μια βασικη γνωση να βοηθας το κινητο οπως κ το pc σου ξεβρωμιζοντας το να μη φθανεις τις μνημες εσωτ sd στο αμην κ αν δε του κανεις κ κανα backup κ τρωει κ μια επαναφορα οταν ο κατοχος κρίνει τοτε για πια 3ετια μιλαμε για σημερινη ναυαρχιδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι παει.. την εταιρια δεν την ενδιαφερει εαν ενα ποσοστο καταναλωτων δεν εχουν λεφτα καμια εταιρια δεν θελει να περνεις μια σησκευη και να την κρατας ουτε αυτοκινητο πχ βλεπε apple την ιδια καραμελα καθε χρονο με το νεο ios οτι ειναι πιο σταθερο και το ενα και το αλλο... στην ουσια ενα iphone ειναι γρηγορο με το ios που κυκλοφορει τον ιδιο χρονο και σταδιακα με αναβαθμισεις το πεθαινουν επιτιδες για να παρεις το επομενο μοντελο, την ιδια ταχυτητα ειχε το 4s με το ιος που βγηκε και την ιδια τωρα με το ιος 9??

δηλωνω υπευθυνα πως..ΟΧΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξόδευα και ξοδεύω χρήματα για συσκευές σύμφωνα με τις ανάγκες μου.Αγοράζω οτι μπορεί να εξυπηρετήσει τις ανάγκες μου και μόνο.Νέες καινοτομίες θα βγαίνουν συνέχεια,το θέμα είναι τι ακριβώς χρειάζεσαι απο μία συσκευή και αν δεν σε εξυπηρετεί πια να ξοδέψεις κάποια χρήματα να πάρεις κατι πιο καινούριο να σε καλύπτει.Θέλεις να κάνεις gaming ή να σερφάρεις,θες μεγάλη οθώνη να μην κουράζεις τα μάτια σου ή μικρή για να χωράει και στην τσέπη στην δουλειά σου.Είναι σαν το PC.Παίρνες αυτό που σε χρειάζεται οταν σε χρειάζεται και ξοδεύεις με λογικό τρόπο.Βλέπεις 12 χρόνων μωρά κυκλοφορούν με iPhone 6s στο δρόμο να ξέρεις το πήραν σίγουρα να καλύψουν τις σοβαρές ανάγκες τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε παιρνω 580

στα τετοια μου το καπιταλιστικό σύστημα.

ποιος δεν μου το επιτρεπει;;;;

Μη μασας. Απλα ηταν ενα επικο τρολαρισμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και οι ναυαρχιδες που λετε οι περισσοτερο σχετικο ειναι. Μπορεις αντι να σκας 400-500 για ναυαρχιδα ανα 3 χρονια να δινεις 200-250 για mid range ανα 1.5 με 2. Τουλαχιστον για οσο το κρατας εισαι καλυμενος και απο εγγυηση. 

Θελω να πω οτι την ναυαρχιδα σε καμια περιπτωση δεν την παιρνεις για οικονομια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...