Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχ. υπολογιστών, επιλογή πόλης


mixamart98

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους ,

έφτασε ο καιρός που πρέπει να κάνω το βιογραφικό μου .Για την σχολη είμαι αποφασισμένος οτι θα επιλεξω την ημμυ.Το θεμα τωρα είναι η πολη.1η επιλογη θα βαλω σιγουρα την Θεσσαλονικη αλλα λογικα δεν την πιανω ( ειμαι 500 μορια κατω σε σχεση με περσυ, διαβαζω οτι θα πεσουν ,αλλα δεν το νομιζω μιας και ηταν ευκολα τα θεματα γενικα)

Το θεμα ειναι  η 2η επιλογη

οι επιλογες μου ειναι 

α) Ξανθη (ειναι αρκετα κοντα στον τοπο διαμονης μου)

β) Βολος

γ) Πατρα

δ)Χανια

Θα ηθελα γνωμες για το ποια πολη ειναι καλυτερη σε επιπεδο σπουδων και σε επιπεδο ζωη(αν υπαρχουν αρκετοι φοιτητες,γκομενες , γενικα δεν ειμαι της νυχτας στυλ μπουζακια κλπ)

ευχαριστω εκ των προτερων :)

ΥΣ στα χανια η σχολη ειναι ηλεκτρικων μηχανικων και οχι ηλεκτρολογων, ποια η διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόλο η σχολή πρέπει να είναι σχετικά νέα ή από μετονομασία και Κρήτη όπως είπες είναι ηλεκτρονικοί και όχι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί (δεν γνωρίζω ακριβή διαφορά). Οι παλιες σχολές ΗΜΜΥ είναι: Αθήνα, Θεσσαλονίνη, Πάτρα (εδώ είναι "και Τεχνολογίας Υπολογιστών" για γραφειοκρατικούς λόγους) και Ξάνθη.

 

Ξάνθη έχει αλλάξει το προγραμμα σπουδών πρόσφατα. Είναι αρκετά δύσκολα να ξέρεις. Έχει καθηγητές που θέλουν να διδάξουν κ θα μάθεις εάν το κυνηγήσεις κ εσύ. Η πόλη έχει μόνο το Πολυτεχνείο οπότε ειναι 90% άντρες αλλά η Κομοτηνή δίπλα είναι καλύτερα ;) .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ήσουν απο Θεσσαλονίκη θα έλεγα Πάτρα.

Αλλά βάλε Ξάνθη.

Τα ίδια είναι πάνω κάτω, αρκεί να έχεις όρεξη να διαβάζεις.

Καλά αρχή φιλαράκι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφέρεσαι για τομέα λογισμικού μην βάλεις Ξάνθη. Για τα υπόλοιπα η Ξάνθη είναι όπως κάθε πανεπιστήμιο, αρκετοί καλοί καθηγητές και σχετικά λίγοι προβληματικοί. Ήρεμη και καλή ζωή στα γούστα σου ,μάλλον, με αρκετές επιλογές τριγύρω για έξοδο, θάλασσα κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...