Προς το περιεχόμενο

Γνώση ύπαρξης θυρίδας σε τράπεζα


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Την alpha την έκραξα ήδη για τα 150 ευρώ που ζητάει. 

 

Στην πειραιώς δεν υπάρχει θυρίδα απότι μάθαμε.

 

Τώρα μένει η δευτέρα να μιλήσω με eurobank και εθνική.

 

Αν είναι δηλαδή να χαλάσουμε 450 ευρώ για μια δουλειά 10-15 λεπτών από την στιγμή που δεν ξέρουμε αν υπάρχει η οχι θυρίδα ...δεν ξέρω τι να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε θυρίδα το πιθανότερο είναι να την είχε στην τράπεζα που ήταν πελάτης πάντως. Εκεί που είχε τα περισσότερα λεφτά του. Εκτός αν είχε σε πολλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με υποκατάστημα της Alpha Bank. 

Πέρα από τα δικαιολογητικά τα οποία θέλουν και τα οποία τα έχουμε ως επί το πλείστον 

 

Θελουν 150 ΕΥΡΩ!!!!!!!!! για να ψάξουν σε πάνω από 5 καταστήματα αν υπάρχει η όχι θυρίδα εκεί.

 

Δεν είναι καταχωρημένες οι θυρίδες ηλεκτρονικά σε κάποιο αρχείο της τράπεζας η θα πάνε υπάλληλοι να τσεκάρουν μια μια τις θυρίδες για να δουν τα ονόματα των κατόχων?

 

Τον κακό τους τον καιρό......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλη, δεν έχεις κανένα γνωστό του γνωστού που να δουλεύει σε τράπεζα να ρωτήσεις ;

Btw Εγώ στην Πειραιώς θα Ρωτούσα ξανά αν ο δικηγόρος δεν ήταν δικός μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μέχρι 3 μήνες πίσω είναι δωρεάν νομίζω και αν θέλεις για πιο πριν το χρεώνουν. (Στην Εθνική, δεν ξέρω αν το κάνουν όλες).

ε αφού είναι μαλάκες και πάνε να κάνουν ενημέρωση το βιβλιάριο, από τη στιγμή που μπορείς να τα χεις online από το σπίτι σου και με ασφάλεια όλα τι να πω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε αφού είναι μαλάκες και πάνε να κάνουν ενημέρωση το βιβλιάριο, από τη στιγμή που μπορείς να τα χεις online από το σπίτι σου και με ασφάλεια όλα τι να πω ...

Δεν μπορούν όλοι ρε συ, υπάρχουν και μεγάλοι άνθρωποι και άσχετοι με την τεχνολογία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λίγα λόγια θέλουμε να ενημερωθούμε επίσημα από όλες τις τράπεζες αν ο παππούς είχε θυρίδα στο όνομα του. Μόνο αν είχε θυρίδα. Δεν θέλουμε να μας την ανοίξουν. 

Με μια εξουσιοδότηση σε κάθε τράπεζα ξεχωριστά (+ ληξιαρχική πράξη θανάτου + πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών) μπορούν οι τράπεζες να γνωστοποιήσουν στην πεθερά μου αν ο παππούς είχε θυρίδα στο όνομα του?

 

Τονίζω. Μόνο αν έχει θυρίδα. Όχι να μας την ανοίξουν γιατί για αυτό θέλει άλλα δικαιολογητικά

 

Φανταζομαι η πεθερα σου τα εχει 400κοσια αν ναι τοτε απλα φωναξε στο σπιτι συμβολαιογραφο και σου κανει ενα ωραιοτατο πληρεξουσίο το οποιο το εχεις για καθε νομιμη χρηση οταν χρειαζεται την υπογραφη της πεθερας σου, το ειχαμε κανει με την γιαγια μου και μας έλυσε τα χερια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[offtopic]

Πληρεξουσια για κάθε νομιμη χρηση (νομιζω) εχουν καταργηθεί.

Πλεον πρεπει να αναφέρεται σαφως τι ακριβως πραξεις εξουσιοδοτείς να γίνουν

 

Τουλάχιστον εγω προσπαθησα να κανω γενικο πληρεξουσιο σε συγγενή μου (καθως ζω Αυστραλια) αλλα δεν γινόταν.

Ετσι κάθε φορα που χρειαζεται κατι πρεπει να συντασω καινουργιο και να πηγαίνω στο προξενειο για επικυρωση και στη συνεχεια το στελνω συστημμενο στην Ελλαδα

[/offtopic]

 

Αν υπαρχει τραπεζικη θυρίδα καπου πρεπει να υπαρχουν δυο κλειδιά και κάθε χρονο επρεπε να πληρωνεται ενοικιο και καπου να υπαρχουν οι αποδειξεις πληρωμης (που φαινεται ποια τραπεζα και ο αριθμός της). Ψαξτε εξονυχιστικά λοιπον το σπιτι και κάθε πιθανο σημειο που μπορει να τα εκρυβε ο μακαρίτης.

 

Και μια ερωτηση. Ειχε εισοδηματα και τποπο ζωης που να καθιστουν ρεαλιστική τη πιθανοτητα να υπάρχει οντως θυρίδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία χρόνια ο παππούς δεν μπορούσε να μετακινηθεί. Τουλάχιστον τα τελευταία 4 χρόνια δεν υπήρξαν κινήσεις πληρωμής για ενοίκιο θυρίδας. Εκτός και αν είχε στην Εθνική θυρίδα και του τα αφαιρούσαν από την σύνταξη. Δεν ξέρω , πρέπει να δω τα χαρτιά της σύνταξης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...